Zebranie ligowe 18 września 2017

 

1.       Podziękowanie za organizację turnieju finałowego!

2.       Zmiana wysokości wpisowego po 6 latach podwyżka na 500zł.

3.       Jest już gotowy terminarz rundy zasadniczej - proszę czytać uważnie i zgłaszać błędy! Ruszamy za tydzień od 25 września.

4.       Uwaga w terminarzu podajemy godzinę rozpoczęcia meczu.

5.       W tym sezonie drużyna Artus Żory będzie większość swoich meczy rozgrywać na wyjeździe.

6.       Turniej Finałowy, który będzie rozegrany w sobotę 19 lub 26 maja.     

7.       Każda drużyna ma prawo w sezonie trzy razy przełożyć mecz, ale tylko wtedy, kiedy da się go rozegrać w terminie późniejszym, czyli kiedy da się ustalić nowy termin tego meczu. Drużyna przekładająca zawsze ponosi ryzyko, że jak nie wynegocjuje nowego terminu to przegra ten mecz walkowerem.

8.       Szefowie obu drużyn, które rozegrały mecz niezwłocznie po zakończeniu meczu są zobowiązani przekazać za pomocą SMS-u wynik meczu. Szef drużyny gospodarzy przekazuje ponadto imię i nazwisko sędziego. Szef drużyny przegranej napisze imię i nazwisko najlepszego zawodnika z drużyny zwycięskiej MVP.

9.       Przedstawiciel drużyny gospodarzy meczu najpóźniej następnego dnia po meczu, zobowiązana jest przesłać krótki opis meczu (max 220 znaków). Opisy proszę przesyłać pocztą elektroniczną. Opis zawsze musi być podpisany przez autora.

10.    Zdjęcia drużyn: tylko tablo i tylko w formacie JPG. Przesłać do końca września.

11.    W trakcie trwania Ligi można dokonać zmiany drużyny (tzw. transfer) ale tylko do końca października (nie ma tu znaczenia czy zawodnik rozegrał już jakiś mecz).

12.    W trakcie trwania Ligi można zgłaszać dodatkowych zawodników, ale tylko do momentu rozpoczęcia rundy rewanżowej, czyli do 17 grudnia.

13.    W wyjątkowym przypadku, jedynie z powodu kontuzji jednego z zawodników, można dokonać „awaryjnej” zmiany libero (czyli libero może zastąpić kontuzjowanego zawodnika grającego na innej pozycji, ale tylko, jeżeli nie ma innych rezerwowych). Jedynie w II lidze i tylko z powodu kontuzji jednego z zawodników drużyna może dokończyć mecz w pięcioosobowym składzie – nie może to być jednak “zagrywka taktyczna”.

14.    System jak rok temu:

·          Etap I - Runda zasadnicza - każdy z każdym mecz i rewanż

·          Etap II – Play-off będzie rozgrywany w ósemkach. Pierwsza ósemka, czyli osiem najlepszych drużyn z I ligi - grają o mistrzostwo ligi. Druga ósemka, czyli cztery ostatnie drużyny z pierwszej ligi i cztery pierwsze z drugiej ligi – grają o awans i utrzymanie w pierwszej lidze.

15.    Całość spraw związanych z sędziowaniem w Naszej Lidze koordynuje komisja sędziowska, której szefem jest Janusz Lazar, który będzie pełnił również funkcję rzecznika prasowego Ligi.

16.    Prowadzeniem facebooka ligowego będzie się zajmował Piotr Janik.

17.    Spotkanie Rady Ligi z Komisją Sędziowską było poświęcone omówieniu zróżnicowania zasad sędziowania w pierwszej i drugiej lidze. W drugiej lidze tzw. podwójne odbicie i „nieczyste” będzie traktowane bardziej liberalnie niż w pierwszej lidze.