Wyniki końcowe trzynastej edycji Ligi
Dobiegły końca zmagania w ramach trzynastej edycji Ligi. 19 maja wszystkie drużyny spotkały się na hali w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych by przy szczelnie wypełnionej kibicami widowni rozegrać decydujące mecze… Mecze dostarczyły wielu emocji ale też swoim poziomem zadowoliły najwybredniejszych kibiców! Okazały puchar wywalczyła najbardziej utytułowana ekipa czyli Dwójka Świerklany...
trzynasta edycja ligi w liczbach:
Od 26 września 2011 do 19 maja 2012 rozegrano 314 meczy, w tym 1205 setów.
Mecze sędziowało 67 sędziów. Praca sędziów była oceniana - średnia ocena to 4,8.
W lidze grało 25 drużyn, 12 w pierwszej i 13 w drugiej lidze.
390 zawodników, w tym 2 dziewczyny.
Najstarszy siatkarz liczył sobie 61 lat a najmłodszy 17. Średni wiek zawodnika w lidze to 30 lat.
Terytorium ligi to 8 powiatów.
Z południa na północ (z Chałupek do Katowic) to 81 km.
Ze wschodu na zachód (z Pawłowic do Nędzy) to 48 km.
4063 posty na forum ligowym!
I jeszcze niepoliczalna liczba widzów którzy obejrzeli mecze finałowe na hali w Ekonomiku…

Albion – gramy dla Kuby 0 : 2 (pretendenci) Leśne Dziadki
 Pierwszy raz w historii ligi rozegrano mecz w takiej formule i chyba było warto bo emocje były spore, pomimo znacznej różnicy wieku obu drużyn… W setach 24-26 i 22-25. Sędzia: Grzegorz Wojaczek.
  o 5 miejsce w II lidze
  Edytor Suszec 0 : 2 Impacto LKS Chałupki
Edytor przyjechał bez swoich największych gwiazd i nie dał rady wygrać nawet seta. W setach 22-25 i 23-25. Sędzia: Zygmunt Barylak.
  o 11 miejsce w II lidze
  Jedynka Jankowice 2 : 1 Fundacja Elektrowni Rybnik
Ekipa Fundacji pomimo tego, ze gra dopiero pierwszy sezon to wcale nie była łatwym przeciwnikiem… W setach 25-19, 23-25 i 15-8. Sędzia: Jan Kasprowicz.
  o 9 miejsce w II lidze
  Olimpia Rybnik 2 : 0 Catering Parys Rydułtowy
Olimpia miła ciężki sezon ale ten mecz zagrała koncertowo. W setach 25-17 i 25-16. Sędzia: Grzegorz Wojaczek.
  o 3 miejsce w II lidze
  Top Ten ZST Rybnik 2 : 0 Strzelec Gorzyczki
Top Ten nie dał żadnych szans osłabionej ekipie Strzelca… W setach 25-22 i 25-17. Sędzia: Zygmunt Barylak.
  o 7 miejsce w II lidze
  Silesia Lubomia Cafe Nova 2 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Obie te drużyny miały zdecydowanie większe aspiracje… W setach 25-21 i 25-20. Sędzia: Gerard Ogiermann.
  o 11 miejsce w I lidze
  OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 2 : 0 Kredyty Chwilówki Rybnik
Te ekipy wprawdzie spadają do drugiej ligi ale zapowiadają szybki powrót! W setach 25-23 i 25-16. Sędzia: Marian Żyliński.
  o 1 miejsce w II lidze
  KS Volley Katowice 0 : 2 VT Nędza
Drużyna z Katowic przebojem zdobyła awans do pierwszej ligi ale na drużynę z Nędzy nie znalazła sposobu… W setach 21-25 i 22-25. Sędzia: Jan Kasprowicz.
  o 9 miejsce w I lidze
  GAF Gliwice 1 : 2 Dach Decker Victoria Pilchowice
Derby powiatu gliwickiego… W setach 25-22, 20-25 i 6-15. Sędzia: Krzysztof Wróbel.
  o 7 miejsce w I lidze
  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 2 : 1 Jar-Trans Fox Pszów
W poprzednich sezonach te ekipy grały o zdecydowanie wyższe miejsca… W setach 15-25, 25-14 i 15-10. Sędzia: Gerard Ogiermann.
  o 3 miejsce w I lidze
  Leon Internet Rybnik 2 : 1 Jarbud Rybnik Piaski
W końcu rybnickie drużyny zagrały o miejsce medalowe! W setach 12-25, 25-15 i 15-12. Sędzia: Marian Żyliński.
  o 5 miejsce w I lidze
  Beer Team Rybnik 1 : 2 Artus Żory
Mecz starych dobrych znajomych był godnym supportem przed finałem. Bardzo zacięta walka i niewykorzystane piłki meczowe… Kibice mogli być bardzo zadowoleni! W setach 25-15, 26-28 i 14-16. Sędzia: Krzysztof Wróbel.
  o 1 miejsce w I lidze
  Dwójka Świerklany 3 : 2 Jedynka Jankowice II
Pięć setów i duża dawka emocji… W piątym secie Jedynka przy zmianie stron prowadziła już 8-2, potem nawet 10-4 i wtedy dodatkowe wsparcie ze strony kibiców a szczególnie ekipy z Katowic dostała drużyna ze Świerklan i odwróciła losy meczu! A trzeba dodać, że Dwójka zgrała zdecydowanie odmłodzonym składem... W setach 25-23, 17-25, 18-25, 25-17 i 15-13. Sędzia: Jan Kasprowicz i Gerard Ogiermann.
Zwycięska ekipa grała w składzie: Błażej Baron (12), Damian Błatoń (7), Ireneusz Błatoń (5), Jakub Dejewski (10), Dawid Drużga  (8), Piotr Majewski (2), Sebastian Marczyński (11), Piotr Morawiec (13), Grzegorz Setlak (9), Damian Szczepanik (4). - kliknij i zobacz zdjęcie.
sponsorem głównym turnieju finałowego była firma Leon - internet, telefon, telewizja