AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 1999-2000

REGULAMIN

 

1.       Amatorska liga nie posiada osobowości prawnej i jej działalność w całości  opiera się na społecznej działalności osób które biorą w niej udział.

 

2.       Współorganizatorem Ligi jest Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy – sekcja Piłki Siatkowej – Lech Kowalski.

 

3.       Obsługę administracyjną /zgłoszenia, wyniki, prowadzenie tabeli itp./ prowadzi  Tadeusz Bonk – 603 770 779.

 

4.       Mecze będą rozgrywane zgodnie z nowymi przepisami PZPS do trzech wygranych setów

-          nowym systemem do 25 pkt ( piąty set do 15 pkt )

-          tzw. net nie jest już błędem

-          można grać z libero

 

5.       Drużyny będą grać systemem każdy z każdym /mecz u siebie i rewanż na boisku przeciwnika/

 

6.       Mecze będą rozgrywane zgodnie z załączonym harmonogramem, z częstotliwością jeden mecz w tygodniu. Początek rozgrywek planowany jest na 18 października.

 

7.       Gospodarz meczu proponuje datę,  godzinę i miejsce rozgrywanego spotkania – informacje te przekazuje telefonicznie kapitanowi drużyny przeciwnej na tydzień przed terminem meczu.

 

8.       Mecz można przełożyć na inny termin ( poza harmonogramem) za zgodą zainteresowanych drużyn.

 

9.       Do obowiązków gospodarza należy ponadto: zabezpieczenie osoby do sędziowania oraz obiektu /to znaczy: sali gimnastycznej, siatki, antenek, piłki meczowej - klejonej, piłek do rozgrzewki, szatni/

 

10.   Po meczu kapitanowie drużyn i sędzia podpisują protokół, a gospodarz spotkania przekazuje go do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika ( do 7 dni )

 

11.   Każda drużyna może zgłosić do udziału w Lidze maksymalnie 15 zawodników. Nie istnieje możliwość dokonywania dodatkowych zgłoszeń zawodników w trakcie trwania Ligi. Jeden zawodnik może być zgłoszony tylko do jednej drużyny. W trakcie trwania Ligi nie ma możliwości zmiany drużyny.

 

12.   W Lidze nie mogą brać udziału zawodnicy którzy posiadali licencje OZPS lub PZPS w sezonie rozgrywkowym 1998/1999 lub 1999/2000.

 

13.   W wyjątkowym wypadku /przypadki losowe/ drużyna może wystąpić w meczu  w pięcioosobowym składzie.

 

14.   Za pieniądze “wpisowe” zostaną zakupione nagrody dla wszystkich drużyn uczestniczących w Lidze /będą to nagrody indywidualne po osiem  sztuk na drużynę oraz pamiątkowe dyplomy dla drużyn/. Wręczanie nagród – uroczyste zakończenie Ligi odbędzie się na Turnieju Finałowym ( koniec marca 2000r ).

 

15.   O miejscu w tabeli decyduje: większa ilość wygranych meczów (mecz wygrany – 1 pkt). W razie równej ilości  wygranych meczów lepszy stosunek setów a w drugiej kolejności bezpośrednie spotkania. Po zakończeniu rundy zasadniczej cztery pierwsze drużyny wezmą udział w turnieju finałowym (zorganizowanym przez RMKS). Punkty zdobyte w tym turnieju zostaną doliczone do tabeli końcowej.  I miejsce (w turnieju) -  6 pkt.   II miejsce - 4 pkt.   III miejsce - 2 pkt.    IV miejsce – O pkt. 

 

16.   Końcowe wyniki Ligi tworzy suma punktów zdobytych w lidze i w turnieju finałowym.