8.05   AKS Tawerna Pub Rybnik 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
  14 para wygrany z 3 pary       wygrany z 4 pary
17.04   Jedynka Jankowice II 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
26.04   Dwójka Świerklany Projtrans 2 : 3 Jedynka Jankowice II
10.05   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Jedynka Jankowice II
  15 para przegrany z 2 pary       przegrany z 1 pary
23.04   Orton Flex-Pawłowice 3 : 2 NORD Świerklany RO-JO Team
8.05   NORD Świerklany RO-JO Team 1 : 3 Orton Flex-Pawłowice
  16 para przegrany z 3 pary       przegrany z 4 pary
10.05   INK-OGNITO 1 : 3 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
15.05   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 1 : 3 INK-OGNITO
We wtorkowy wieczór zawitała na Piaski w 6-osobowym składzie drużyna INK-OGNITO. My w 8-osobowym składzie z starym ligowym wyjadaczem Piotrem S. na ławce rezerwowych. Pierwszy set wypracowana przewaga INK i wygrana do 21.Drugi set gramy już lepiej i wygrywamy na przewagi, trzeci set powtórka z pierwszego i przegrana do 22. 4 set zaczynamy bardzo dobrze i prowadzimy bodajże 14-8 i jak to my tracimy całą przewagę, nerwowa końcówka którą kończy niezawodny tego dnia Szymek G i porażka stała się faktem. 1:1 w dwumeczu i trzeba rozegrać złoty  mecz w piątek. W setach 21-25, 27-25, 22-25, 23-25. MVP meczu został wybrany Szymon Gasik. Sędzia Piotr Paprzycki. (MP)
18.05   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 0 : 3 INK-OGNITO
Gospodarze gołą szóstką bez nominalnego rozgrywającego. Goście natomiast w ósemkę. Pierwszy set pod dyktando Gości. W drugim secie walka do samego końca i w końcówce pada łupem INK-OGNITO. W trzeciej partii wyrównana walka jednak Goście odskoczyli przy wyniku 21:21 na 3 punktowe prowadzenie i wygrali całe spotkanie 3:0, co zapewniło im walkę o 5 miejsce w lidze. Piaski z kolei muszą zadowolić się meczem o 7 miejsce. W setach do 16, 23 i 21. MVP meczu został wybrany ... Sędzia Gerard Ogiermann. (DA)
14.05   InoWino Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Victoria Pilchowice
Goście zjawili się gołą szóstką na boisku bez jednego środkowego. Pszowiki z pełną ławką rezerwowych i to zaowocowało później na boisku. W trzecim secie zdarzyła się bardzo niepokojąca sytuacja, w której kontuzji pleców doznał atakujący gości. Panowie musieli zagrać do końca meczu w piątkę. Ale nie dawali do końca za wygraną. Doskonale na zagrywce jak i w bloku co jakiś czas pustoszyli szeregi gospodarzy. Było to szczególnie widać w ostatnim secie kiedy to prowadzimy już 20 do 12 i chłopaki zdołali odrobić straty. Widać było, duże zaangażowanie i wolę walki do końca. Jak zwykle  w drużynie gości dopisali kibice  i ci najmłodsi, to bardzo cieszy... W setach 25:17, 21:25, 25:17, 26:24. MVP meczu został wybrany Wojtek Krzystała. Sędzia Jan Kasprowicz. (MT)
14.05   Jedynka Jankowice III 0 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa
Mecz się odbył. Gdyby nie wątpliwej jakości ligowy debiut prezesa na rozegraniu i rozbity łuk brwiowy Jasia to nie byłoby o czym pisać. W setach do 24, 19,  18. MVP meczu został wybrany Marek Drabik. Sędzia Gerard Ogiermann. (ŁZ)
    o miejsca       od 5 do 8 w II lidze
  21 para wygrany z 9 pary       wygrany z 10 pary
24.04   Albion Team 1 : 3 Top Ten ZST Rybnik
7.05   Top Ten ZST Rybnik 2 : 3 Albion Team
14.05   Top Ten ZST Rybnik 3 : 2 Albion Team
Pierwszy set punkt za punkt zacięta walka ale to Albiony wygrywają na przewagi 26:24. W drugim secie dominacja Albionów w każdym elemencie gry  i robi się 2:0.  W przerwie meczu TOP TEN ma poważną rozmowę zmiany na kilku pozycjach i bojowo wychodzimy do 3 seta od początku wszystko idzie jak spłatka 17:8 dla smoków i czas bierze kapitan Albionów po czym następuje szaleńcza pogoń gdzie dopadają nas na 24:24  znowu emocje ale tym razem TOP TEN zachował więcej zimnej krwi i wygrywa 3 seta 27:25. Czwarty set podobny do drugiego z tym że to smoki wygrywają tego seta spokojnie do 19. Tie break to już niesamowite zawroty akcji prowadzą raz jedni raz drudzy bliżej wygranej były Albiony bo wygrywały już 13:11 ale gospodarze nie dawali za wygraną przełamali swoją niemoc wygrywając 5 seta a zarazem cały mecz 3:2. Mecz na fajnym poziomie dużo walki.  W setach 24-26, 16-25, 27-25, 25-19 i 16-14. MVP meczu został wybrany Artur Duda. Sędzia Janusz Lazar. (AD)
  22 para wygrany z 12 pary       wygrany z 11 pary
24.04   Beer Team 3 : 1 Fundacja PGE SET-MIX
8.05   Fundacja PGE SET-MIX 3 : 1 Beer Team
15.05   Beer Team 1 : 3 Fundacja PGE SET-MIX
Ostatni mecz był dokładnym odzwierciedleniem gry Beerów z drugiej części sezonu. Połowa drużyny kontuzjowana, Tomek bez swojej armaty (czyli z bolącym barkiem)… Marchel na rozegraniu , bo Wicek ma ważniejsze sprawy… Lala jakoś bez formy… środki bez przekonania, bo jak tu grać, kiedy Wicek ma ważniejsze sprawy… Szymek niby ok. ale jakby nie do końca… Piotrek nie miał zbyt wielu możliwości, żeby się rozegrać… i tylko Missyou naładowany energią na każdym meczu. Niestety… mało miał okazji się wykazać. Mecz wyrównany, rozegrany w dobrej atmosferze. Zasłużone zwycięstwo dla Elektrowni. Gratulacje i powodzenia w turnieju finałowym. W setach 25-22, 21-25, 19-25 i 25-27. MVP meczu został wybrany Sebastian Ćmok. Sędzia Jarosław Obrodzki. (MM)
    o miejsca       od 9 do 12 w II lidze
  23 para przegrany z 10 pary       przegrany z 9 pary
10.05   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 1 AKS Marklowice
15.05   AKS Marklowice 3 : 2 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
... W setach 22-25, 25-22, 25-22, 22-25 i 15-13. MVP meczu został wybrany Sebastian Bogocz. Sędzia Wojciech Jędraś.
17.05   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 1 AKS Marklowice
... W setach 25-19, 23-25, 25-23 i 25-23. MVP meczu został wybrany Krzysztof Witek. Sędzia Jarosław Borda.
  24 para przegrany z 11 pary       przegrany z 12 pary
8.05   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 0 GAPa Rybnik
10.05   GAPa Rybnik 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
15.05   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 1 GAPa Rybnik
1 set początek równo, później okis wychodzi do przodu lecz końcówka należy do gości. II set rozpędzone Gapy kontynuują dobrą grę z końca pierwszej partii i budują przewagę. Końcówka seta podobna do pierwszej lecz tym razem zespoły zamieniły się rolami i tym razem Okis wygrywa. Pozostałe sety pod kontrolą miejscowych, którzy od początku budują przewagę i utrzymują ją do końca. MVP meczu został wybrany Adam Wojaczek. Sędzia Alicja Różak. (SM)