o miejsca     od 1 do 4 (półfinały)
  7 para
24.04   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Jedynka Jankowice II
10.05   Jedynka Jankowice II 1 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Aktualny Mistrz przybył na Włodek Arena postawić kropkę nad „i”. My trochę osłabieni, ale z ochotą na grę. W pierwszym secie udaje nam się utrzymać równą walkę do samego końca i niespodziewanie wygrywamy do 23. Set drugi to już koncertowa gra gości i demolka do 13. Set trzeci znowu mamy szansę na wygranie, niestety nie wykorzystujemy dwóch punktów przewagi. Leśna bierze czas przy stanie 22:20 –  wybija nas z rytmu i kończy seta do 23. Set czwarty niestety również przegrywamy do 23 i cały mecz 3:1.  MVP spotkania został wybrany Łukasz Taterka. Sędzia Janusz Lazar. (TM)
  8 para
25.04   Dwójka Świerklany Projtrans 2 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
9.05   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 0 Dwójka Świerklany Projtrans
Mecz pod znakiem wielu długich, ciekawych akcji. Twardej, męskiej gry z mocnymi zagrywkami. Grany od pierwszego do ostatniego gwizdka punkt za punkt. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Tego dnia hala w Rybniku - Chwałowicach pękała w szwach dzięki licznie zgromadzonym kibicom. Mimo iż AKS w każdym meczu przez typerów obsadzany był w roli przegranego udało się sprawić niespodziankę i pierwszy raz w historii istnienia klubu dostać się do Wielkiego Finału Ligi.  W setach do 25, 27 i 24. MVP spotkania został wybrany Adrian Gawron. Sędziowie Janusz Lazar i Piotr Lazar. (PJ)
    o miejsca     od 5 do 8
  9 para
29.04   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 3 : 1 Impacto LKS Chałupki
10.05   Impacto LKS Chałupki 1 : 3 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
Mecz bliźniaczo podobny do tego w Piaskach jednak tym razem wiele bardziej zacięty. Na uwagę zasługuje świetna gra libero i bardzo przemyślana gra wystawiającego drużyny Piasków który znakomicie kierował grą a także nie raz zaskoczył świetną kiwką naszą drużynę. MVP spotkania został wybrany Tomasz Przywara. Sędzia Piotr Lazar. (DM)
  10 para
25.04   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
8.05   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Mecz się odbył. STOP. Momentami wyrównanie. STOP. W trzecim secie dominacja. STOP. Były emocje i kontrowersje. STOP. Wszyscy zdrowi. STOP. Widzimy się na finale. STOP. W setach: 23,-24, 15, 23 MVP spotkania został wybrany Jacek Tuchowski. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (ŁZ)
    o miejsce     od 9 do 10
16.04   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 2 Orton Flex-Pawłowice
6.05   Orton Flex-Pawłowice 3 : 1 NORD Świerklany RO-JO Team
Na koniec sezonu po raz kolejny spotkały się drużyny sąsiadujące z sobą w tabeli, grające o utrzymanie w 1 lidze. Składy mocno okrojone w obu ekipach ale cóż gramy i rozpoczynamy jak zwykle od mocnego uderzenia od wygranej z Nordami do 17,set drugi walka przez cały czas punkt za punkt ale to w końcówce to ORTON FLEX wygrywa do 24 i mamy 2-0.Set trzeci walczymy ale to przyjezdni w końcówce wygrywają do 22.Set czwarty podobny do pierwszego-dominacja w wszystkich elementach siatkarskich i wygrana do 13 a tym samym 3-1. W setach: 17, 24, -22 i 13. MVP spotkania został wybrany Aleksander Matula. Sędzia Marian Żyliński. (JK)
14.05   NORD Świerklany RO-JO Team 0 : 3 Orton Flex-Pawłowice
Mecz dla NORDU zakończył się przy stanie 19:14 w secie pierwszym bo przecież samo się już teraz wygra - no i się ... przegrało. Gratulacje dla Ortonów za solidna postawę na koniec sezonu. W setach do 22, 17 i 21. MVP spotkania został wybrany Aleksander Matula. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
    o miejsce     od 11 do 12
7.05   INK-OGNITO 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
We wtorkowe popołudnie odbył się mecz drużyn drugoligowych. Faworytem spotkania była drużyna gospodarzy która stawiła się swoją podstawową szóstką. Mecz pod pełną kontrolą gospodarzy. W setach do 14, do 18 i do 20. MVP spotkania został wybrany Daniel Misztal. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (JP)
9.05   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 INK-OGNITO
Wszystko wskazywało na to, że rewanż może się powieść, zwłaszcza po wygraniu pierwszego seta. Później to już wyglądało tylko gorzej. Jeszcze była szansa w drugiej partii gdy większość seta prowadzimy i przegrywamy w końcówce. Dwie następne odsłony to już tylko formalność i INK-OGNITO cieszy się ze zwycięstwa. W setach 23-25, 25-23, 25-18 i 25-20. MVP spotkania został wybrany Daniel Misztal. Sędzia Karol Mike. (MT)

II liga
6.05   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 2 : 3 Strzelec Gorzyczki
Mecz mimo, że u siebie to rozegrany w Gorzyczkach. Całe spotkanie w przyjaznej atmosferze z kilkoma fajnymi akcjami. Mecz bez większego znaczenia na sytuację w tabeli... W setach: -19, -18, 20, 19 i 14. MVP spotkania został wybrany Łukasz Czepczor. Sędzia Piotr Lazar. (PP)
6.05   Volley Pszów 0 : 3 Beer Team Rybnik
Podczas ostatniego meczu w tym sezonie w Pszowie gościliśmy drużynę Beer Team. O wygranej w tym meczu zadecydowały przede wszystkim błędy własne, szczególnie w polu serwisowym. Wszystkie trzy sety wyglądały podobnie - na początku walczymy, w połowie seta Goście odskakują na kilka punktów i pewnie wygrywają. W setach do 20, 18 i 17. MVP spotkania został wybrany Marek Marchel. Sędzia Michał Tokarski. (RZ)
7.05   Jedynka Jankowice III 1 : 3 Victoria Pilchowice
Miał to być kolejny mecz który miał nam uprościć drogę do awansu do 1. ligi i początkowo tak się zapowiadał. Goście gołą 7 my o dziwo z ławką rezerwowych. 1. set robimy sobie z akcji na akcję coraz większą przewagę i partaczymy koncertowo końcówkę dając wyrwać seta przyjezdnym. Od tego  momentu goście nabrali wiatru w żagle. Nam starczyło siły i finezji na wygranie tylko 2. seta. Należne zwycięstwo dla drużyny gości. W setach: 23-25, 25-17, 22-25 i 17-25. MVP spotkania został wybrany Artur Hanak. Sędzia Janusz Lazar. (MM)
7.05   AKS Marklowice 1 : 3 Albion Team
Spotkanie o przysłowiową „pietruszkę”. Przed meczem wiadomym było, że żadna z drużyn bez względu na wynik spotkania ani nie awansuje, ani nie spadnie w tabeli. Spotkanie rozgrywane w przyjaznej atmosferze. Pierwszy set pod zdecydowane dyktando gości. Pozostałe w miarę wyrównane. Na uwagę zasługuje fakt, że gospodarze w 2 secie wygrywali już 24-19 żeby ostatecznie przegrać seta do 26. W setach 16-25, 26-28, 28-14, 23-25. MVP – Robert Dudyk. Sędzia – Piotr Szynk. (PG)
8.05   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 2 : 3 Victoria Pilchowice
Mecz nie zachwycił poziomem. Obie drużyny dobre akcje przeplatały prostymi błędami. Walki i zaangażowania nie można odmówić żadnej z drużyn. Pierwsze dwa sety dla gości. Następne dla miejscowych. 5 seta lepiej zaczynają motorki, jednak końcówka należy do Victorii.  W setach do -18, -20, 20, 25 i -10. MVP spotkania został wybrany Patryk Górka. Sędzia Piotr Janik. (SM)
8.05   Floorsky Pawłowice 3 : 2 Fundacja SET-MIX
Przyjezdni przy ewentualnym zwycięstwie mogli pozwolić sobie na bezpośredni awans do wyższej ligi. Zespół gospodarz mimo braku dalszych perspektyw na pierwszą czwórkę, która daje możliwość awansu postanowili postawić twarde warunki na własnym boisku. Pierwszy set z wyrównaną końcówką kończy się stanem 27:25. To nic przy emocjach, które towarzyszyły zawodnikom w secie drugim. Tutaj mordercza walka w końcówce pokazuje siłę charakterów gospodarzy 34:32, nie uwłaczając znakomitej grze Fundacji. Jak to często, bywa w tak długiej rywalizacji amatorskim zespołom brakuje koncentracji aby dokończyć mecz. To samo miało miejsce w szeregach Floorskiego. Tym razem Rybnicki przeciwnik stawia swoje warunki i odprawia Floorsky do 18. Set 4. Kolejna bitwa, którą zdobywa Fundacja SET MIX 27:25. Set 5. Walka o ważne punkty w tabeli. Rozluźnienie gospodarzy skutkuje szybką utratą punktów. Przy stanie 8:3 dokładnie celowana zagrywka Łukasza Fukały sprawia ogromne trudności w odbiorze pierwszej piłki. Dzięki temu Floorsky wraca do rywalizacji. Końcówkę zdobywają Jasno Niebieskie koszulki z Pawłowic, wygrywając 15:13. W setach 27-25, 34-32, 18-25, 25-27 i 15-13. MVP spotkania został wybrany Bartosz Przybyłek. Sędzia Michał Radomski. (MC)
9.05   GAPa Rybnik 1 : 3 Top Ten Rybnik
Mecz zaprzyjaźnionych ekip, mimo że my już o nic nie graliśmy to Smoki mogły jeszcze poprawić swoją pozycję w tabeli przez finałem ligi o czym świadczył optymalny skład gości i szeroka ławka. Naszą liczebność lepiej przemilczeć :). Mecz obfitował w wiele spektakularnych wybron (w Top Tenach brylował pewien LIBERO :)), kontr, długich wymian, szaleństw w akcjach ofensywnych co mogło podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Jednak po pierwszych dwóch setach gospodarzom odcięło zasilanie,,, Szeroka, równa ławka gości, trenerski nos "Treneiro Darka" sprawiły że w 3 i 4 secie nie mieliśmy wiele do powiedzenia, słabnąc w oczach. Do tego liczne błędy w ataku, w polu serwisowym, brak możliwości rotacji pozwoliły Smokom zasłużenie zwyciężyć za 3 pkt. W setach 23-25, 25-22, 14-25 i 17-25. MVP spotkania został wybrany Wojciech Ficek. Sędzia Damian Kuczyński. (PT)
9.05   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 0 : 3 Jedynka Jankowice III
Mocne lanie sprawiła Jedynka drużynie gospodarzy. Mecz od początku do końca pod całkowitą ich kontrolą, prezentowali oni solidniejszą, bardziej poukładaną i przede wszystkim szybką grę do której nijak nie umieliśmy się przystosować. Bardzo dobre, żeby nie powiedzieć perfekcyjne rozegranie do tego nie do zatrzymania, tego dnia, gra środkowych i Jedynka, zasłużenie melduje się w pierwszej lidze. Po naszej stronie było za mało argumentów i choć popełniliśmy tego dnia niewiele błędów własnych to przeciwnik okazał się po prostu poza zasięgiem. Warto także zauważyć solidną postawę gości w polu serwisowym gdzie każda zagrywka była mocnym ciosem skutecznie odrzucającym nas od siatki. W setach do 18, 22 i 17. MVP spotkania został wybrany Fabian Wilim. Sędzia Jarosław Borda. (GR)