Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja            
aktualności na dzień 29 kwietnia 2019 - 26 termin    
  I liga druga runda play-off - półfinały            
    o miejsca     od 1 do 4 (półfinały)    
  7 para              
24.04   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Jedynka Jankowice II    
Pierwsza para półfinalistów jak dwa lata temu. Drużyny w mocnych składach ostra rozgrzewka i pierwszy gwizdek sędziego. Set 1 odskakujemy na początku na 6-2 potem 15-9 i nie oddajemy seta pewnie wygrywając do 18.2 set podobnie i tez wygrana do 18.3 set Jankowice nie składają broni i gramy pkt za pkt do 20 potem Kamil bierze sprawy w swoje ręce i kończymy seta do 20 wygrywając 3-0.Teraz rewanż w Jankowicach...  W setach do 18, 18 i 20. MVP spotkania został wybrany Kamil Rauza. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)    
  8 para              
25.04   Dwójka Świerklany Projtrans 2 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik    
Wreszcie udało się go rozegrać. Emocji mnóstwo, jak przystało na ten etap rozgrywek. Sprawdziło się siatkarskie: jak się nie wygrywa 3:0 to się przegrywa... Przyjezdni zagrali bardzo dobry mecz i zasłużenie wygrali. W setach: 18, 23, –14, –18, –10. MVP spotkania został wybrany Adrian Gawron. Sędzia Piotr Lazar. (IB)    
    o miejsca     od 5 do 8    
  9 para              
29.04   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 3 : 1 Impacto LKS Chałupki    
Gospodarze 7-osobowym składem. Goście z kolei z mocno obsadzoną ławką. Pierwszy set wyrównany pada łupem gospodarzy. Druga partia to koncert po stronie Gości, którzy wykorzystują każdą kontrę i wyrównują stan rywalizacji na 1:1. Trzeci set to od początku przewaga Gości. Jednak przy stanie 11:17 Piaski biorę się w garść i wygrywają partię 25:23. Czwarta i zarazem ostatnia partia wygrana pewnie przez gospodarzy, którzy odetchnęli z ulgą gdyż nie był to ich dzień, a mimo to udało im się rozpocząć rywalizację obu drużyn od zwycięstwa. W setach: 25-23, 17-25, 25-23 i 25-16. MVP spotkania został wybrany Tomasz Przywara. Sędzia Janusz Lazar. (DA)    
  10 para              
25.04   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik    
Pierwszy mecz drugiej fazy play off dostarczył kibicom wielu emocji. Twarde spotkanie na wysokim poziomie. Obydwie drużyny prawie w optymalnych składach przystąpiły do niego bardzo skoncentrowane. Set pierwszy to walka punkt za punkt z nieznacznym wskazaniem na gospodarzy. Dobre przyjęcie pozwala nam na swobodne rozrzucenie piłek na skrzydła, przez co możemy zapisać tę partię na naszą korzyść. Set drugi to zabawa z naszej strony, rozbici goście szukają swojego rytmu, ale dobrze funkcjonujące rozegranie i skrzydła nie pozwalają im rozwinąć skrzydeł. W secie trzecim budujemy przewagę, Zespół R próbuje nas złamać na wszystkie sposoby. Kilka niekonwencjonalnych zagrań rozgrywającego to jednak zbyt mało na dobrze funkcjonującą tego dnia lędzińską maszynę. Zapisujemy pewnie tę partię na swoją korzyść i mamy nadzieję na dobry wynik w rewanżu. W setach do 21, 17 i 20. MVP spotkania został wybrany Kamil Trzaska. Sędzia Jarosław Borda. (GR)    
    o miejsce     od 9 do 10    
16.04   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 2 Orton Flex-Pawłowice    
Trzecie spotkanie w sezonie i trzeci raz gramy 5 setów, trzeci raz zwycięża tez NORD. Mecz nie należał do pięknych, a poszczególne sety wygrywała drużyna która lepiej zagrywała. Zasłużone MVP dla Witka, który trzymał przyjęcie i w obronie stał tam gdzie leciała piłka. W setach 12-25, 25-20, 23-25, 25-12 i 15-6. MVP spotkania został wybrany Witold Chrószcz. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)    
    o miejsce     od 11 do 12    
7.05   INK-OGNITO   :   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów    
                 
  II liga              
15.04   Strzelec Gorzyczki 2 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II    
Drużyna gości przyjeżdża w pełnych dwóch składach z rezerwami, my skromnie w ośmiu. Najlepszy mecz w naszym wykonaniu od dłuższego czasu. Pełna mobilizacja, wola walki i wiara w zwycięstwo. Pierwszy set walka punkt za punkt od początku do końca, żadna z drużyn nie potrafi zdobyć przewagi większej niż 1,2 punkty. Końcówka na korzyść gości. Drugiego seta zaczynamy z wysokiego C. Goście popełniają więcej błędów w polu zagrywki i udaje nam się zdobyć przewagę kilkupunktową i dowieźć ją do końca. Trzecie starcie rozpoczynamy niesieni na skrzydłach zwycięstwa wcześniejszego seta, uzyskujemy 2,3 punktową przewagę, którą dowozimy do końca. Czwarty set goście znowu wprowadzają zmiany w składzie, poprawiają zagrywkę, odrzucając nas od siatki i doprowadzają do remisu. W ostatnim secie brakło nam nieco sił, i goście inkasują 2 punkty.  W setach do 23, -17, -23, 16 i 8. MVP spotkania został wybrany Adam Szymczak. Sędzia Piotr Lazar. (RT)    
15.04   Volley Pszów 3 : 2 Top Ten Rybnik    
Goście stawiają się na meczu szerokim składem, my w 7 osób. Pierwszy set wygrywamy bez większych problemów, głównie dzięki dobrej zagrywce. W kolejnej partii role się odwróciły i to Goście "ruszyli" nas serwisem, a my do tego dołożyliśmy sporo błędów. Trzeci set wyrównany do stanu po 20, kiedy udało się odskoczyć od rywali i wygrać. W czwartej partii dobrą grą wypracowujemy sobie przewagę 15:9, po czym stajemy i Goście odrabiają straty, aby ostatecznie wygrać seta. W tie breaku rozgorzała walka punkt za punkt, Goście bronią 5 piłek meczowych pewnymi atakami, aż ostatecznie udaje nam się zakończyć spotkanie. W setach:25:18, 16:25, 25:22, 22:25, 21:19. MVP został wybrany Krzysztof Depta. Sędzia Sebastian Płaczek. (RZ)    
16.04   Albion Team 2 : 3 Floorsky Pawłowice    
Gospodarze stawili się na mecz w wąskim składzie z wielu przyczyn natomiast goście prawie pełnym składem osobowym. Pierwszy set dość wyrównany, jednak to Albion wygrywa seta. Drugi i trzeci set identyczne. Silna zagrywka gości, problem z przyjęciem i szybko przegrane do 13. Czwarty set zawzięty. Gospodarze się obudził a goście zaczęli zagrywać stacjonarne po kilku błędach własnych. Wygrana daje szansę na wygraną gospodarzy ale przede wszystkim można powiedzieć że w tym secie zaczął się dopiero mecz. Tie break od początku z lekką przewagą Albionu do stanu 13-11. Potem coś się zacięło do tego dobra zagrywka gości i set przegrany do 14.  W setach do -21, 13, 13, -25 i 14. MVP spotkania został wybrany Bartosz Przybyłek. Sędzia Janusz Lazar. (DK)    
17.04   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 Floorsky Pawłowice    
Gospodarze pierwszy raz od pół roku w takiej liczbie, całych 9, goście około 15. Pierwszy set punkt za punkt z lekkim prowadzeniem gospodarzy do stanu 17:16 potem dwa zrywy i 25:20. Początek drugiego seta 0:5 a po chwili 9:9, 13:11, 21:18,  niestety set kończy się 23:25. Trzeci set równo ale jednak z wskazaniem na Pawłowice od początku do końca 22:25. Set czwarty prowadzimy cały z dużą przewagą do momentu 24:18, seria zagrywek i 24:26. Ogólnie mecz na przyzwoitym poziomie, troszkę szarpany. Goście zero jedynkowi w ataku albo gwoździe albo siatka lub out. Wygrali zagrywką. Byli tego dnia spokojnie w naszym zasięgu nawet za 3 punkty. MVP spotkania został wybrany Karol Konieczny Sędzia Jarosław Obrodzki. (AW)    
18.04   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 1 Albion Team    
Po bardzo słabym początku meczu i oddaniu bez walki pierwszego seta oraz dużych problemach na początku drugiego, dochodzi w szeregach gospodarzy do zmiany całej grającej szóstki. To a także wejście na parkiet grającego blisko na 100% skuteczności Adam Szymczak pozwala nam odmienić przebieg tego spotkania. Od momentu tej zmiany był to pojedynek dwóch przyjmujących, u nas większość piłek na lewe do Adama u Albionów wszystko na lewe, prawe i "pipe" do Radka Polnika. Mecz miała wygrać ta drużyna w której lider pomylić miał się kilka razy mniej. My do tego dokładamy jeszcze przytomną i skuteczną w ataku grę Tomka Drozdka i to wystarcza na ambitnie grających, skromnym składem, gości. Kolejne ważne trzy punkty zostają w Lędzinach lecz poziom i styl gry pozostawiał tego dnia sporo do życzenia. W setach do -16, 24, 17 i 19. MVP został wybrany Adam Szymczak. Sędzia Jarosław Borda. (GR)    
23.04   Beer Team Rybnik 1 : 3 Jedynka Jankowice III    
Mecz toczony w przyjaznej atmosferze przy małej grupce kibiców. Młodzież z Jankowic przyjechała w nieco lepszej formie po Świętach, niż „chudzinki” z Beer Teamu… co przełożyło się na wynik. Tylko w trzecim secie po dobrym początku Gospodarze wygrywają z lekką przewagą. Gospodarze rozegrali mecz gołą szóstką… natomiast goście, sporą ławką rezerwowych. W setach 22-25, 21-25, 25-14 i 23-25. MVP został wybrany Fabian Wilim. Sędzia Włodzimierz Barwinek. (MM)    
23.04   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 2 : 3 Victoria Pilchowice    
Długo po ostatnim gwizdku siedzieliśmy na hali zastanawiając się nad przyczyną porażki. Victoria tego dnia gołą szóstka wywozi z Lędzin zwycięstwo, które może kosztować nas wiele w finalnym rozrachunku. W mecz wchodzimy jak zwykle... czyli oddajemy seta choć tym razem po walce co dawało nadzieję w kolejnych partiach. Drugi set to całkowita dominacja, 7 punktowych bloków skutecznie zniechęca gości do siłowej gry. Trzecia partia to gra punkt za punkt z lekką przewagą gości. Przy stanie 19-22 coś się u nich zacina a my skrzętnie to wykorzystujemy. 4 set to lustrzane odbicie 3 partii, prowadząc przez cały set w decydującym momencie jesteśmy już chyba myślami w szatni i set wyszarpują goście. Tie-break to brak konsekwencji z naszej strony i lekka zmiana koncepcji gry gości, zamiast siły wpada kilka kiwek, dochodzą 2 bloki na skrzydle i finalnie 2 punkty wyjeżdżają do Pilchowic. W setach do 24, -14, -23, 24 i 11. MVP został wybrany Artur Hanak. Sędzia Jarosław Borda. (GR)    
24.04   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 0 Top Ten Rybnik    
Goście pojawiają się w sile kilkunastu chłopa, gospodarze eksperymentalną szóstką z libero na środku, atakującym na przyjęciu i rozgrywającym na ataku... Nerwowy początek spotkania w wykonaniu Okisu i szybkie 0:5, opanowujemy sytuację i gra toczy się w okolicach remisu. Druga połowa pierwszego seta to problemy z przyjęciem przyjezdnych, przewaga wzrasta do 18:13 i koniec seta do 16. Drugiego seta Goście rozpoczynają ze zmianami w składzie, walka idzie punkt za punkt. W połowie seta, za sprawą nadal słabego przyjęcia w szeregach Top Tenu, Okis uzyskuje przewagę 13:7. Po czasie przyjezdni poprawiają nieco grę, ale nie wystarcza to na dogonienie "motorków" i seta dolnym przebiciem w 9 metr kończy nasz rozgrywający. Trzeci set to już zdecydowana dominacja gospodarzy. Przyjezdnym nie pomagają zmiany, czasy przy stanach 9:3 i 20:8; ogromne problemy w przyjęciu uniemożliwiają rozgrywanie piłek, Okis wykorzystuje praktycznie wszystkie kontry, m.in. za sprawą świetnie dysponowanego tego dnia "przysposobionego atakującego". W setach do 16, 21 i 10. MVP został wybrany Dawid Jeziorny. Sędzia Piotr Janik. (PK)    
25.04   Victoria Pilchowice 3 : 1 Volley Pszów    
W pierwszym secie Victoria odskakuje na początku na kilka punktów i utrzymuje przewagę aż do końca seta bez większych emocji. Drugi set cały na równo, rozstrzygnięty w końcówce po kilku wymianach i kontrach na korzyść Pszowa. Trzeci set, najciekawszy, obie drużyny chciały uzyskać prowadzenie w meczu, jednak w końcówce to Victoria okazuje się lepsza. W ostatniej partii prowadzenie gospodarzy przez większość czasu, z kilkoma zrywami Pszowa. Końcówka jednak była pewna w wykonaniu Victorii i to ta drużyna zgarnia dziś komplet punktów. Mecz w fajnej fair play atmosferze. W setach 25-17, 27-29, 25-20 i 25-22. MVP został wybrany Patryk Górka. Sędzia Sebastian Płaczek. (AH)    
25.04   GAPa Rybnik 3 : 0 AKS Marklowice    
O wygranych setach (mimo kolejnych rotacji w ustawieniach) decydowała mniejsza ilość błędów własnych a przede wszystkim zachowanie w odróżnieniu do innych meczów zimnej głowy w końcowej fazie setów. I partia mocno wchodzimy zagrywką i spokojnie kontrolujemy set, wygrywając do 15. II odsłona podobna, choć goście dochodzą nas na 18:17, bierzemy czas i uspokajamy swoją grę pozwalając AKS-om zdobyć już tylko 2 pkt w tym secie. III set goście zmieniają ustawienie, my zbyt pewni zapisania 3pkt na koncie i,,, na tablicy wyników 12:18 dla gości! Po przerwie na żądanie, udaje nam się wrócić do dobrej zagrywki m. in za sprawą naszego libero (w tym meczu Andrzej Mk w roli atakującego!!!), poprawiamy przyjęcie pozwalając "sypie" na szybsze granie, lewe skrzydło (Marcin M.) kończy wszystkie kontry i wygrywamy do 22. Mecz toczony w przyjaznej atmosferze. W setach do 15, 19 i 22. MVP został wybrany Przemysław Turowski. Sędzia Damian Kuczyński. (PT)    
26.04   Fundacja SET-MIX 1 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec    
Mecz był wyrównany o czym mogą świadczyć małe punkty, ale doświadczenie, gra do końca a przede wszystkim mniejsza ilość błędów pozwoliła zainkasować 3 pkt drużynie z Sosnowca. Pierwszy set 23:25, drugi 21:25, w trzecim wytrzymujemy (w końcu) do końca i wygrywamy na przewagi 27:25, czwarty, ostatni set 18:25 i to drużyna gości może się cieszyć z bezpośredniego awansu do 1 ligi Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours, awans oczywiście jak najbardziej zasłużony, a my... walczymy dalej, bo szanse na awans wciąż zachowaliśmy! Mecz na dobrym poziomie, rozegrany w miłej atmosferze po raz kolejny przy sporej grupie kibiców, za co dziękujemy. MVP został wybrany Paweł Podlewski. Sędzia Piotr Janik. (F)    
                 
      punkty   sety   mecze  
               
  1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 65 69 - 17 52 25  
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 59 63 - 24 39 25  
  3. Jedynka Jankowice III 58 65 - 27 38 24  
  4. Fundacja SET-MIX 58 64 - 31 33 25  
  5. Albion Team 48 56 - 35 21 25  
  6. Floorsky Pawłowice 43 55 - 40 15 24  
  7. Strzelec Gorzyczki 38 48 - 46 2 25  
  8. Victoria Pilchowice 30 41 - 51 -10 24  
  9. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 28 41 - 53 -12 25  
  10. Top Ten Rybnik 27 36 - 60 -24 25  
  11. Beer Team Rybnik 26 39 - 59 -20 25  
  12. GAPa Rybnik 21 29 - 62 -33 25  
  13. AKS Marklowice 10 19 - 69 -50 25  
  14. Volley Pszów 9 19 - 70 -51 25