2 para 4 miejsce w I lidze       5 miejsce w I lidze
29.03   Jedynka Jankowice II 3 : 1 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
4.04   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 3 : 2 Jedynka Jankowice II
12.04   Jedynka Jankowice II 3 : 1 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
1 set – praktycznie cały pod naszą kontrolą do 21:17 gdzie goście biorą czas i zaczynają odrabiać straty czym zmuszają nas do wzięcia dwóch czasów 22:20 i 23:23, nie pomaga i goście kończą do 23. 2 set – podrażnieni zaczynamy znowu z przewagą! Na szczęście tym razem nie pozwalamy przyjezdnym na powtórkę i pewnie wygrywamy do 16. 3 set – kontynuacja dobrej gry po naszej stronie, kilkupunktowa przewaga pozwala na kontrolowanie seta i mimo pościgu gości pewnie do 21. 4 set – początek nie układa się po naszej myśli, goście robią 7 punktów przewagi i … dajemy radę, odrabiamy mozolnie punkt za punkt dochodząc rywala. Rozpędzeni łapiemy dwa punkty przewagi i pewnie kroczymy do końca inkasując seta i całe spotkanie, set wygrany do 22. W setach do -23; 16; 21; 22. MVP spotkania został wybrany Tomasz Martyna. Sędziowie Janusz Lazar i Piotr Lazar. (MT)
  I liga o utrzymanie     w I lidze
  6 para 10 miejsce w I lidze       11 miejsce w I lidze
25.03   Orton Flex-Pawłowice 1 : 3 INK-OGNITO
4.04   INK-OGNITO 0 : 3 Orton Flex-Pawłowice
8.04   Orton Flex-Pawłowice 3 : 0 INK-OGNITO
Decydujący trzeci mecz dla ORTON FLEX PAWŁOWICE nie podlegał żadnej dyskusji. W Pawłowickiej hali dwa zespoły wstawiły się w 7 osobowym składach i tak w pierwszym i drugim secie dominacja gospodarzy na parkiecie pod każdym względem: atak, blok, obrona, zagrywka, mała ilość błędów własnych  spowodowała że wygrywamy gładko do 17,18. Set trzeci grany punkt za punkt gdzie to w końcówce ORTON FLEX zyskuje kilka punktów przewagi i wygrywa do 21 i tym samym 3-0. MVP spotkania został wybrany Aleksander Matula. Sędzia Michał Radomski. (JK)

II liga
8.04   Strzelec Gorzyczki 0 : 3 Fundacja SET-MIX
Drużyna gości walcząca o awans, gospodarze o jak najwyższe miejsce w tabeli... Na parkiecie było to widać. Zacięta walka z jednej i drugiej strony o każdy punkt.  Niestety u nas nieco słabsze przyjęcie, libero na sypie i nieskończone ataki dają zwycięstwo przyjezdnym... Pierwszy set prowadzimy 1,2 punktami chyba do 18. Później Fundacja dochodzi i wyciąga końcówkę na swoją korzyść. Drugi i trzeci set podobne do siebie, od początku na prowadzeniu ekipa z Rybnika. My gonimy ale bezskutecznie. Dzięki za mecz i życzymy powodzenia w walce o awans...  W setach do 23, 22 i 19. MVP spotkania został wybrany Bartek Błaszczuk. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
  walkower SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 0 : 3 Albion Team
Z powodu akcji strajkowej drużyny nie zostały wpuszczone na halę więc walkower z tzw. przyczyn obiektywnych - nie skutkuje punktem ujemnym.
10.04   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Poza drugim setem, w którym wynik cały czas praktycznie na równo drużyna gości w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Ekipa z Sosnowca   bawi się siatkówką pokazując, że zajmowane miejsce w tabeli nie jest przypadkowe. Błyskawica zasłużenie wygrywa w stosunku 3:0. Na wyróżnienie zasługuje postawa fair play obydwu drużyn. W setach do 17, 23 i 14. MVP spotkania został wybrany Piotr Brzeziński. Sędzia Piotr Janik. (SM)
10.04   Floorsky Pawłowice 3 : 0 GAPa Rybnik
Mecz od początku prowadzony z dużą determinacją i zaangażowaniem przez gospodarzy których celem była wygrana za 3 punkty. W pierwszym secie Pawłowice bardzo dobrze grają w obronie i bloku. Dało to wygraną do 18. Na początku drugiego seta goście wykorzystując błędy gospodarzy oraz prowadząc spokojną grę skrzydłami prowadzili 8:2. Niestety nie utrzymują przewagi. Floorsky po kilku udanych zagrywkach wychodzi na prowadzenie i wygrywa seta do 22. Trzeci set podobny do pierwszego również na korzyść gospodarzy. Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z garstką kibiców.  W seatch do 18, 22 i 19 MVP spotkania został wybrany Piotr Mrzyk. Sędzia Michał Radomski. (MK)
  walkower ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 0 Beer Team Rybnik
Świat się kończy (albo liga?)… Beer Team oddał mecz walkowerem!
12.04   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 0 AKS Marklowice
Mecz prowadzony w przyjaznej atmosferze. Nie był porywającym widowiskiem. Dobre akcje przeplatane prostymi błędami z obu stron siatki. Jednakże mniej błędów popełniali gospodarze i to oni wygrywają za 3 pkt... W setach do 20, 19 i 16. MVP spotkania został wybrany Adam Wojaczek. Sędzia Piotr Janik. (SM)