o miejsca     od 1 do 8
  1 para 1 miejsce w I lidze       8 miejsce w I lidze
27.03   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
5.04   Impacto LKS Chałupki 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Leśnej chyba bardzo spieszyło się do Annabergu bo pokazali kawał bardzo dobrej siatkówki. Z drugiej strony zaś tragiczna gra w każdym elemencie co spowodowało mecz w godzinkę bez nawiązania jakiejkolwiek walki... MVP spotkania został wybrany Łukasz Lip. Sędzia Damian Kuczyński. (DM)
  2 para 4 miejsce w I lidze       5 miejsce w I lidze
29.03   Jedynka Jankowice II 3 : 1 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
4.04   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 3 : 2 Jedynka Jankowice II
Gospodarze z wiarą podchodzili do spotkania rewanżowego po przegranej w pierwszym meczu 1:3. Niestety od początku gra nie układała się po myśli Piasków. Błędy popełniane seriami zarówno w przyjęciu i ataku doprowadziły do klęski w pierwszej partii 13-25. Drugi set to próba odbudowania, jednak Goście z Jankowic konsekwentnie wykorzystują błędy gospodarzy i swoją pewną grą wygrywają drugą partię. W tym wypadku Piaskom nie pozostało nic innego jak zagrać agresywnie, aby pobudzić się do podniesienia rękawic. W trzeciej partii Goście nie utrzymali swojej bezbłędnej gry i padła ona łupem gospodarzy. Czwarta partia to walka punkt za punkt, gdzie w końcówce udało się Piaskom wygrać 25-23 i doprowadzić do decydującej partii. W tie-break'u mocny start zaliczają gospodarze odskakując na 2-3 punktową przewagę. Następnie gra toczyła się punkt za punkt i to Piaski mogły cieszyć się z wygrania 15-13 i doprowadzenia stanu rywalizacji 1-1. W setach 13-25, 20-25, 25-21, 26-24 i 15-13. MVP spotkania został wybrany Michał Konsek. Sędzia Piotr Lazar. (DA)
  3 para 3 miejsce w I lidze       6 miejsce w I lidze
26.03   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 1 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
4.04   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 1 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Mecze z zaprzyjaźnioną drużyną AKS zawsze dostarczają kibicom sporej dawki emocji. Nie inaczej było tym razem. Pomimo okrojonego składu i eksperymentalnego ustawienia w drużynie gospodarzy mecz stał na całkiem niezłym poziomie. Wszystkie sety bardzo wyrównane. W pierwszym AKS popełnia sporo błędów, co potrafimy skrzętnie wykorzystać. W kolejnych trzech setach rywale grają jednak coraz lepiej i pomimo dobrej gry na skrzydłach nie jesteśmy w stanie zapisać żadnego seta na swoją korzyść, choć wynik cały czas balansował na styku. My skupiamy się na walce o 5 miejsce, a rywalom życzymy powodzenia w półfinale. W setach do -23, 23, 19 i 23.  MVP spotkania został wybrany Wojciech Kowalski. Sędzia Jarosław Borda. (JT)
  4 para 7 miejsce w I lidze       2 miejsce w I lidze
27.03   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
2.04   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 1 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Zdrowa Krowa przyjechała z nastawieniem wygrania i bardzo dobrze sobie radzili. Końcówki niestety nie wyszły ale było blisko. Dlatego tym bardziej szacunek dla rozgrywającego przyjezdnych za przyznanie się do dotknięcia piłki (nogą – chociaż rozgrywał rękami) przy stanie 23:21 dla gospodarzy. Patrząc na jakość gry zachodzimy w głowę jak przyjezdni mogli zająć w lidze dopiero 7 miejsce. Dawno w pierwszej fazie play-off nie było tak trudno. Brawa dla Zdrowej.  W setach 25:22 25:23 22:25 25:21. MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. Sędzia Piotr Lazar. (IB)
  I liga o utrzymanie     w I lidze
  5 para 9 miejsce w I lidze       12 miejsce w I lidze
26.03   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
4.04   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 NORD Świerklany RO-JO Team
Oczekiwania na ostatni mecz były bardzo duże, zwłaszcza po stronie gospodarzy. Praktyka jednak pokazała kto miał lepszą dyspozycję danego dnia. Goście odrobili lekcję jak się broni w polu na tak małej hali. Foxy cały czas próbowali walczyć ale ani razu nie wyszli na prowadzenie w meczu. Spotkanie prowadzone było w spokojnej atmosferze i przyznawaniu się do błędów. W setach do 20, 13 i 17. MVP spotkania został wybrany Dawid Raźniak. Sędzia Marcin Borek. (MT)
  6 para 10 miejsce w I lidze       11 miejsce w I lidze
25.03   Orton Flex-Pawłowice 1 : 3 INK-OGNITO
4.04   INK-OGNITO 0 : 3 Orton Flex-Pawłowice
Obie drużyny przystępują do tego meczu bardzo zdeterminowane. Wszystkie sety można powiedzieć bliźniaczo do siebie podobne. Przez większość setów walka punkt za punkt i nawet jeżeli jedna drużyna odskoczy na kilka punktów to po chwili dochodziło do wyrównania. I w każdym secie w końcówce to drużyna z Pawłowic zachowywała więcej zimnej krwi kończąc swoje ataki i wygrywając cały mecz. Teraz pora na ostateczne rozstrzygnięcie tej rywalizacji na parkiecie w Pawłowicach... W setach do 24, 25, 23. MVP spotkania został wybrany Aleksander Matula. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PŚ)

II liga
1.04   Top Ten Rybnik 2 : 3 Jedynka Jankowice III
Pierwszy set to wyrównana walka po obu stronach siatki. Mimo kontuzji naszego zawodnika jesteśmy w stanie utrzymać dobrą grę, zyskując kilku punktowe prowadzenie, dowożąc je do końca partii. Drugi set to kontynuacja dobrej passy, do tego dokładamy skuteczny blok, parę obron i stajemy o krok od sensacji. W trzeciej partii myślami dopisujemy już 3 punkty na swoje konto, co skutkuje drastycznym spadkiem smoczej skuteczności w każdym elemencie, a przeciwnikom pozwala to nabrać wiatru w żagle i uwierzyć, że jeszcze mogą coś ugrać w smoczej jaskini. Z początku czwartej partii próbujemy trzymać wysoki poziom z dwóch pierwszych odsłon, jednak czym dłużej trwało to spotkanie, tym bardziej gasła nasza wiara w zwycięstwo. Piąta partia rozwiała wszelkie wątpliwości, która drużyna jest lepsza w tym sezonie. Zmęczenie i duża ilość błędów nie pozwala na nawiązanie walki, a gościom nie pozostaje nic innego jak postawić przysłowiową kropkę nad i. Z jednej strony cieszy nas zdobycz jednego punktu z trudnym rywalem, choć w tym dniu niesmak pozostał, ponieważ była ogromna szansa na zgarnięcie pełnej puli. W setach 25-22, 25-19, 18-25, 21-25 i 11-15. MVP spotkania został wybrany Paweł Łagodziński. Sędzia Janusz Lazar. (RW)
2.04   Albion Team 3 : 0 Strzelec Gorzyczki
Mecz drużyn, które są obok siebie w tabeli, w związku z czym miał być pełen emocji i też tak było. Goście gołą szóstką, gospodarze niewiele większą ekipą. 1 i 3 set na przewagi, co podnosiło niektórym poziom dyskusji. 2 set pod pełna kontrolą synów Albionu i 3 punkty zostają w Niedobczycach... W setach do 27, 20 i 24. MVP spotkania został wybrany Robert Dudyk. Sędzia Damian Kuczyński. (DK)
2.04   AKS Marklowice 3 : 0 Volley Pszów
Hala w Marklowicach dawno nie widziała tak licznej grupy graczy drużyny gospodarzy na meczu. Całych 10 osób stawiło się żeby podjąć walkę z sąsiadem „zza miedzy” i zarówno sąsiadem w tabeli – Volleyem Pszów. Przyjezdni w nieco okrojonym składzie. Mecz praktycznie od początku do końca pod kontrolą AKSu. W całkiem niezłym stylu wygrywamy pewnie 3-0 i opuszczamy ostatnie miejsce w tabeli. Mecz rozegrany w miłej atmosferze... W setach do 15, 17 i 21. MVP spotkania został wybrany Jarosław Marcol. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)
2.04   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 Beer Team Rybnik
Drużyna z Sosnowca podkreśliła swoją dominację w tabeli drugiej LIGI. Widać było różnicę wieku i szybkości. Beer Team nie dał rady urwać nawet seta. Mecz rozegrany w miłej i przyjaznej atmosferze... W setach do 19, 23 i 26. MVP spotkania został wybrany Patryk Wołonsewicz. Sędzia Zygmunt Barylak. (MM)
2.04   Fundacja SET-MIX 3 : 1 Jedynka Jankowice III
Mecz zaczynamy nerwowo z małymi problemami w przyjęciu mocnej zagrywki gości, na pierwszy czas schodzimy przegrywając 15:20. Po przerwie się budzimy i przewaga gości topnieje, 18:20, 22:23. W końcówce udaje nam się wyszarpać wygraną w secie otwarcia, wygrywając na przewagi 26:24! Drugi set zaczynamy podobnie, tracimy na początku kilka punktów, ale tym razem pogoń nie udana i set przegrywamy do 19. Wynik 1:1 i mecz zaczyna się od nowa! Trzecia partia to wymiana mocnych ciosów zarówno w ataku jak i zagrywce, u gości temperatura rośnie i sędzia jest zmuszony sięgnąć po żółty kartonik. Set zacięty od początku do końca, raz jedna, raz druga drużyna wychodzi na minimalne prowadzenie, ale ostatecznie set kończy się naszą wygraną do 22. Łapiąc wiatr w żagle, na czwarty set wychodzimy zmotywowani i skupieni, poprawiamy każdy element gry, a w szczególności grę blokiem, tym elementem zdobywamy chyba największą ilość punktów i seta wygrywamy 25 do 19.  W setach 26-24, 19-25, 25-22 i 25-19. MVP spotkania został wybrany Dawid Korzeń. Sędzia Jarosław Obrodzki. (PG)
4.04   Victoria Pilchowice 3 : 1 Beer Team Rybnik
Spotkanie z tych bez większej historii, za to trzeba podkreślić, że w bardzo miłej atmosferze. Goście z Rybnika w nieco wąskim jak na ich standardy składzie za to Pilchowice w 7 co już było dla nas wielkim sukcesem. W połowie 1 seta wychodzimy na prowadzenie i wygrywamy dosyć pewnie do 22. Druga odsłona to pokaz siły Beer Teamu, która wygrywa do 12. Po zimnym prysznicu gospodarze wracają jednak do gry i wygrywają 2 kolejne sety do 21 i 23. W setach 25-23, 12-25, 25-21 i 25-23. MVP spotkania został wybrany Patryk Górka. Sędzia Natalia Serafin.
4.04   GAPa Rybnik 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Obie ekipy w okrojonych składach. My w siódemkę, goście "gołą" szóstką, z jeszcze większymi rotacjami w ustawieniu niż my rozpoczynają pojedynek, gdzie 2 zawodników wręcz wbiega na parkiet równo z sędziowskim gwizdkiem. I i III partia bardzo podobne, żadna z ekip nie umie wypracować przewagi i w końcówkach sety rozstrzygane na korzyść przyjezdnych, II partia to od początku mocne wejście "Błyskawic" i spokojnie wygrany set. Przewaga gości w elemencie zagrywki oraz bloku sprawił iż wywożą 3pkt z naszej hali,,, a nam na koniec sezonu należałoby przyznać tytuł "MVP nie wykorzystanych szans". W setach do 28, 17 i 22. MVP spotkania został wybrany Piotr Piwowarczyk. Sędzia Damian Kuczyński. (PT)
5.04   Fundacja SET-MIX 3 : 1 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Podczas rozgrzewki tłoczno na naszej sali, gdyż obie drużyny meldują się szerokim, prawie że kompletnym składem! Mecz rozpoczynamy w swoim stylu, lekki stres paraliżuje nam odbiór i gra wygląda nieco chaotycznie. Set bardzo wyrównany, z lekką przewagą gości, którzy wygrywają tę partię do 21. Po zmianie stron w naszych szeregach pełna mobilizacja, skupienie i z czystą głową wychodzimy na drugą partię, wygrywając ją do 22. Można by rzec, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, w trzeciej i czwartej partii goście mają spore problemy z przyjęciem naszej zagrywki flot, a co za tym idzie problemy z przeprowadzeniem składnych akcji. My znacznie poprawiamy odbiór i grę blokiem, co sprawia że szala zwycięstwa przechyla się na naszą stronę. Mecz zacięty, każdy set to gra punkt za punkt, jednak w końcówkach nasz rozgrywający rozrzuca blok przeciwnika i kończymy każdą akcję zdobyczą punkową. Po raz kolejny wykorzystujemy atut własnej sali i możemy dopisać ważne 3 oczka do zdobyczy punkowej tego sezonu. W setach 21-25, 25-22, 25-18 i 25-18. MVP spotkania został wybrany Tomasz Tracz. Sędzia Jarosław Obrodzki. (PG)