I liga pierwsza runda play-off
    o miejsca     od 1 do 8
  1 para 1 miejsce w I lidze       8 miejsce w I lidze
27.03   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Mecz rozpoczął się kilkoma zaciętymi akcjami i zapowiadało się  na bardzo ciekawe spotkanie w 1 rundzie play-off. Niestety dla przyjezdnych w 1 secie od stanu 15-15 już tak fajnie nie było bo po kilku dobrych naszych akcjach  wygrywamy seta do 19.2 set rozpędzeni wygrywamy do 11 a 3 do 17.Teraz rewanż w Chałupkach... W setach do 19, 11 i 17. MVP spotkania został wybrany Marcin Zimończyk. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)
  2 para 4 miejsce w I lidze       5 miejsce w I lidze
29.03   Jedynka Jankowice II 3 : 1 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
Mimo wyniku bardzo wyrównany pojedynek, dużo dobrej siatkówki. Pierwszy set padł łupem gości po dobrej drugiej „połowie”. Podrażnieni wchodzimy koncertowo w drugą partię w pełni kontrolując całego seta od „A” do „Z” wygrywając do 17. Trzeci i czwarty początek podobny, budujemy przewagę, którą później Piaski niwelują i końcówki na przewagi do 23 i całe spotkanie 3:1 . W setach do -20, 17, 23 i 23. MVP spotkania został wybrany Dariusz Łasiewicki. Sędzia Janusz Lazar. (TM)
  3 para 3 miejsce w I lidze       6 miejsce w I lidze
26.03   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 1 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
1 set to mocne otwarcie AKS-u. Od początku wysoka przewaga doprowadzona do samego końca. Każdy element siatkarskiego rzemiosła działał jak należy. W drugiej odsłonie zespół gości wzmocnił zagrywkę i zaczął lepiej grać w obronie co zdecydowanie poprawiło atrakcyjność spotkania, a wynik był na styku z lekką przewagą gospodarzy. Trzeci set początkowo punkt za punkt, lecz w pewnym momencie coś się zacina i zespół z Lędzin odskakuje na 16:10. Ta przewaga zachowana do samego końca. Ostatnia partia tego spotkania to powtórka z drugiego seta. Lekka przewaga od początku AKS-u. Set bardzo zacięty, grany punkt za punkt i końcówka dla gospodarzy. W setach do 15, 21, -15 i 21.  MVP spotkania został wybrany Wojciech Kowalski. Sędzia Robert Chojecki. (PJ)
  4 para 7 miejsce w I lidze       2 miejsce w I lidze
27.03   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Historia sportu zna wiele pięknych porażek. Dziś dopisaliśmy kolejną. Skazani na pożarcie postawiliśmy 10-krotnym mistrzom twarde warunki. Atmosfera przez cale spotkanie była napięta jak sytuacja na Bliskim Wschodzie, ale po meczu wszyscy rozeszli się w dobrych humorach wyjaśniając sobie niesnaski. W 1 secie Jasiu zdobywając 6 punktów z zagrywki sprawił, że goście byli zdruzgotani. Szybko się pozbierali i pokazali klasę w drugiej partii nie zostawiając nam żadnych szans. Odtąd mecz był wyjątkowo wyrównany i stał się pojedynkiem dwóch armat. Atakujący po obu stronach popisywali się ciosami w 3 metr. W 3 partii z 10:15 doprowadzamy do 23:23. Dwójka jednak dobrze wie jak rozgrywać końcówki setów. W 4 secie identyczna sytuacja w drugą stronę. 21:16 i nagle robi się gorąco, 22:22. Tym razem to my zachowujemy zimną krew. W tie-breaku było 8:8. Goście wygrali ostatniego seta przede wszystkim wykorzystując swoje ogromne doświadczenie. Niemniej jednak, nie składamy broni...  W setach 25-16, 17-25, 23-25, 26-24 i 12-15.  MVP spotkania został wybrany Tomasz Bobek. Sędzia Robert Chojecki. (ŁZ)
    o utrzymanie     w I lidze
  5 para 9 miejsce w I lidze       12 miejsce w I lidze
26.03   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Pierwsza odsłona starcia o pozostanie w Lidze dla Północnych. Mecz w luźnej atmosferze bez spięć. Poziom nie powalił a wygrała drużyna która popełniła mniej błędów własnych. W setach do 19, 17 i 22.  MVP spotkania został wybrany Łukasz Uss. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
  6 para 10 miejsce w I lidze       11 miejsce w I lidze
25.03   Orton Flex-Pawłowice 1 : 3 INK-OGNITO
Mecz w Pawłowicach odbywał się po dwóch stronach siatki w mocno okrojonych składach ale to goście przyjechali z wiarą i chęcią walki czego na pewno zabrakło ORTONOWI FLEX. Set pierwszy tym razem nie należał do naszego silnego uderzenia wręcz przeciwnie uderzenie było z drugiej strony i przegrana do 18.Set drugi to lustrzane odbicie pierwszego ale to my wygrywamy do 17.Set trzeci to już walka przez całego seta punkt za punkt ale to goście popełniają mniej błędów i wygrywają do 22.Set czwarty to dobicie leżącego gospodarza do 14 i tym samym zasłużona wygrana INK-OGNITO 3-1. W setach do 18, -17, 22 i 14. MVP spotkania został wybrany Łukasz Grynicki. Sędzia Michał Radomski. (JK)

II liga
25.03   Strzelec Gorzyczki 3 : 0 GAPa Rybnik
Obydwie drużyny stawiają się na sali w 7-mio osobowych składach. Pierwszy set całkowicie pod nasze dyktando, nam udaje się wszystko, a goście przyzwyczajają się do sali i dogrzewają się po krótkiej rozgrzewce przedmeczowej. Następne dwa sety podobne do siebie. Początek dla gości, którzy odskakują na 4,5 punktów, my doganiamy najpierw przy 13 potem przy 15 i po walce wygrywamy oba sety i zgarniamy całą pulę punktów. Do końca ligi przed nami rywale już tylko z górnej półki, ale miejmy nadzieję, że uda się nam jakaś niespodzianka.  W setach do 12, 24 i 23.  MVP spotkania został wybrany Dariusz Marciniak. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
25.03   Volley Pszów 1 : 3 Floorsky Pawłowice
Obydwie drużyny stawiają się na meczu w szerokich składach. Pierwszy set praktycznie od początku toczy się po naszej myśli - dobra zagrywka, mało błędów, natomiast goście próbują wyczuć naszą salę. Na spokojnie dowozimy zwycięstwo i rozpoczynamy mecz od prowadzenia. Drugi set bardzo zacięty, dobra gra w obronie obydwu drużyn powoduje wiele długich wymian. Mimo prowadzenia 21:17 Gościom z Pawłowic udaje się nas dogonić i seta wygrywają na przewagi. Dzięki bardzo dużej skuteczności w ataku trzeci i czwarty set pod kontrolą Gości. Dziękujemy za walkę i dobrą atmosferę. W setach 25-18, 26-28, 18-25 i 18-25. MVP spotkania został wybrany Michał Kukla. Sędzia Michał Tokarski. (RZ)
26.03   Jedynka Jankowice III 3 : 1 AKS Marklowice
O dziwo drużyna gospodarzy zjawiła się na hali w ponad 7 osobowym składzie co pozwoliło w końcu na wprowadzenie zmian. Jakość gry tego dnia nie powalała jednak można było zobaczyć kilka ciekawych wymian. Generalnie mecz pod kontrolą gospodarzy jedynie w 3 secie tradycyjne rozprężenie, kilka zmian i set na korzyść przyjezdnych. W setach do 21, 20, -22 i 12. MVP spotkania został wybrany Paweł Łagodziński. Sędzia Włodzimierz Barwinek. (MM)
26.03   Albion Team 3 : 0 GAPa Rybnik
Mecz drużyn, które po ostatnich porażkach chciały odbudować swoje morale. Każdy set identyczny. Od początku seta goście budują sobie przewagę punktowa czasami dość znaczna po czym od połowy seta tracą seriami punkty w wyniku czego przegrywają każdego. Mecz walki w miłej atmosferze i przede wszystkim dobry dla oka kibica, których dzisiaj nie zabrakło. Dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w dalszych meczach. W setach do 22, 23 i 21. MVP spotkania został wybrany Robert Dudyk. Sędzia Damian Kuczyński. (DK)
26.03   Beer Team Rybnik 3 : 1 Top Ten Rybnik
Na Różańskiego w Rybniku spotkały się dwie zaprzyjaźnione drużyny BEER TEAM oraz TOP TEN. Emocje sięgały zenitu już na przedmeczowej rozgrzewce (nie mylić z rozgrzewką w szatni)… Sam mecz natomiast przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze, jak to zawsze bywało podczas spotkań obu zespołów. Zawodnicy Beer Team po bardzo słabym, ostatnim meczu trochę się pozbierali i zagrali w końcu jak przystało na weteranów Naszej Ligi. Dużo ciekawej siatkówki i dobrej zabawy. Wynik jak zwykle w przypadku takich spotkań był sprawą drugorzędną… natomiast wygrał lepszy. W setach 25, 17, -21, 22. MVP spotkania został wybrany Marcin Radler. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (MM)