Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 22 marca 2019 - 22 termin
  I liga
18.03   INK-OGNITO 1 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
W mecz obie ekipy wchodzą spokojnie, lecz sporo błędów po stronie INK-OGNITO w pierwszym secie i goście wygrywają 20:25.Drugi set gospodarze zaczynają znaczną przewagą i dowożą zwycięstwo 25:12 głównie za sprawą środkowego bloku - Pawła. Trzeci set to gra punkt za punkt, set bez historii wygrany przez gości 21:25. Czwarty set zaczynamy równie dobrze co poprzedni szanując serwis oraz kończąc ataki, niestety nie  wszystko skończyło się po naszej myśli i przegrywamy 17:25. W setach 19:25 25:12 21:25 17:25. MVP spotkania został wybrany Miłosz Jasiński. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DM)
18.03   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Tego dnia spotkały się zespoły, które zapewniły już sobie udział w fazie play-off. Gospodarzom zależało jednak na zwycięstwie i poprawie swojej pozycji w tabeli. Pierwszy bardzo wyrównany set padł łupem gospodarzy i zakończył się wynikiem 27-25. Drugi set to bardzo dobra gra Gości, którzy od początku budowali swoją przewagę i wygrali pewnie partię 19-25. Trzecia odsłona to mocny start gospodarzy (5:0), jednak goście konsekwentnie odrabiali straty i wygrali seta 22-25. Czwarty set był wyrównany tylko do połowy, po czym niestety dla Piasków padł łupem Gości z Jankowic 19-25. Cały mecz zakończył się wynikiem 1:3. Warto zaznaczyć, że mimo dużych emocji gra odbywała się zgodnie z duchem sportu i w przyjaznej atmosferze. MVP spotkania został wybrany Kamil Krzanicki. Sędzia Piotr Lazar. (DA)
18.03   Orton Flex-Pawłowice 2 : 3 NORD Świerklany RO-JO Team
Mecz z kategorii-przegranych na własne życzenie odbył się w Pawłowickiej hali między drużynami sąsiadującymi w tabeli gdzie wygrana powoduje zajęcie pozycji wyższej w tabeli końcowej rozgrywek zasadniczych. Set pierwszy zaczyna się jak zwykle od silnego uderzenia ORTON FLEX i wygrana do 19 (jesteśmy chyba mistrzem w lidze wygrywania pierwszych setów).Set 2 i 3 to walka punkt za punkt lecz w końcówkach to goście odskakują i wygrywają do 21,23.Set 4 to lustrzane odbicie setów poprzednich ale to tym razem wygrywają gospodarze i mamy set 5 w którym to walka trwa przez cały czas punkt za punkt i tu w końcówce staje się rzecz dziwna mając dwu krotnie piłkę meczową przy stanie 14-13 i 15-14 psujemy dwa razy zagrywkę co z przeciwnej strony siatki zostaje wykorzystane i niestety przegrywamy na własne życzenie 17-15 i tym samym 3-2. W setach do -19, 21, 23, -22 i 15. MVP spotkania został wybrany Łukasz Pańczyk. Sędzia Marian Żyliński. (JK)
19.03   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Jedyny w sezonie mecz o nic, i nic nikomu nie dający. Pewnie dlatego wszyscy mocno rozluźnieni i w minimalistycznych składach. Gra bez ciśnienia w pierwszym secie daje Lisom tyle luzu, że wszystko im wychodzi a właściwie to wchodzi w pole aż do 14:18. Potem Dwójka bierze się do roboty i kończy się 25:20. Następne sety byłyby bez historii gdyby nie to, że tracimy środkowego, którego odwozi karetka. W setach do 20, 12, 16.  MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. Sędzia Piotr Lazar. (IB)
20.03   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Pierwsze dwa sety bez historii szybka i gładka wygrana do 12 i 14.W trzecim duże rozluźnienie zmiany i set grany do samego końca którego również wygrywamy do 24.Fajna atmosfera meczu dobre sędziowanie to cieszy! W setach do 12, 14 i 24. MVP spotkania został wybrany Szymon Orzoł. Sędzia Damian Kuczyński. (ŁM)
21.03   INK-OGNITO 2 : 3 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Czwartkowy mecz pomiędzy drużynami rozpoczął się przewagą gości, którzy zdominowali pierwszego seta i wygrali :18:25. Druga odsłona w meczu to już zupełnie inna bajka, Ink-Ognito bierze się ostro do roboty i wygrywa 25:15. Trzeci set znowu w lepszej dyspozycji gospodarze, którzy dowożą w tym secie zwycięstwo 20:25. Set czwarty rozpoczyna się przewagą Ink-Ognito, lecz ostatecznie wygrany przez gości na przewagi przez Piaski 23:25. W Tie breaku od samego początku sytuację kontrolują Piaskowicze i to oni ostatecznie odnoszą dwupunktowe zwycięstwo. W tie breaku 11:15. MVP spotkania został wybrany Michał Konsek. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DM)
21.03   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 1 Impacto LKS Chałupki
Ostatni mecz rundy zasadniczej był przeprowadzony w bardzo spokojnej atmosferze. Pierwsze dwie odsłony spotkania bliźniaczo podobne. Dobra zagrywka gospodarzy. Przewaga punktowa dzięki blokom i asom serwisowym utrzymywana pod kontrolą do końca. Trzeci set to mocne otwarcie przyjezdnych (0:5), gospodarze starali się odzyskać stracone punkty ale niestety do końca seta się to nie udało. Czwarty i ostatni jak się później okazało set to powrót do dobrej gry AKS. Zdobyta przewaga 3 pkt na początku seta była sukcesywnie powiększana do samego końca. W setach do 21, 21, -19 i 16. MVP spotkania został wybrany Wojciech Kowalski. Sędzia Damian Kuczyński. (PJ)
22.03   Jedynka Jankowice II 3 : 2 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Obie drużyny z innym celem przystąpiły do meczu. Goście grali o poprawę miejsca w tabeli, a gospodarze o „piętro” na którym rozegrają pierwszą rundę play off. Dwa pierwsze sety bliźniaczo podobne. Równo do połowy, odjazd JJII i… końcówka dla gości. 0:2 na tapecie. Trzeci set mobilizacja po naszej stronie i wygrana do 22. Czwarty set to demolka do 12 i na tablicy po dwa. Jedynka idąc za ciosem „dobija” przyjezdnych w piątym secie do 4 i tym samym zagramy na „pierwszym” piętrze, a nie na szóstym! W setach do -28, -22, 22, 12 i 4. MVP spotkania został wybrany Tomasz Warda. Sędzia Janusz Lazar. (TM)

18.03   Top Ten Rybnik 3 : 1 Victoria Pilchowice
Tydzień minął, Smoki zdążyły naładować swoje akumulatory. Na gościnny teren Pieczary przyjeżdżają, zawsze niewygodni „sąsiedzi” z tabeli, czyli drużyna z Pilchowic. I set dla nas do 16 dzięki słabej postawie w przyjęciu drużyny gości. II set to zmiana prowadzenia jak w kalejdoskopie, ale nerwową końcówkę udaje nam się wygrać do 23. III set chłopaki z Victorii spinają się, my zakładamy, że samo się wygra, popełniamy mnóstwo błędów i robi się 2-1 w setach. IV set bardzo nierówny na starcie przegrywamy już 4-10. Na szczęście udaje nam się odrobić straty. Końcówka to punkt za punk do stanu po 23, wtedy goście robią nam prezent oddając 2 pkt. bez walki. 3 pkt. zostają w Pieczarze. W setach 25-16, 23-25, 25-22 i 25-23. MVP spotkania został wybrany Wojciech Ficek. Sędzia Janusz Lazar. (WF)
18.03   Volley Pszów 1 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Bezchmurne niebo nad Pszowem zapowiadało dzisiaj nie lada emocje. W pierwszym secie Goście wyraźnie próbowali "wyczuć" naszą salę, co skutkowało błędami szczególnie na zagrywce. Po naszej stronie udało się zachować spokój i wykorzystać wszystkie okazje w tym secie, który ostatecznie wygrywamy na przewagi. Drugi set dość podobny do pierwszego - od początku do końca wyrównana walka z obydwu stron. Ostatecznie w końcówce lepsza okazuje się Błyskawica i wygrywa na przewagi. Kolejne dwa sety pokazały, dlaczego Goście są na pierwszym miejscu w tabeli. Mimo naszych chęci i zaangażowania, Błyskawica pewnie wygrywa i inkasuje 3 pkt. W setach: 27:25, 26:28, 15:25, 16:25. MVP został wybrany Piotr Brzeziński. Sędzia Sebastian Płaczek. (RZ)
19.03   AKS Marklowice 3 : 0 Beer Team Rybnik
Długo wyczekiwane zwycięstwo smakuje najlepiej… Dokładnie 7395.25 godzin tj. 308 dni przyszło czekać chłopakom z AKSu Marklowice na zwycięstwo we własnej hali. Wyczekiwali tego jak przysłowiowa „kania dżdżu”.  W ostatnich spotkaniach gra ewidentnie zaczęła się „kleić”, duch w „narodzie” wrócił co w końcu musiało zaprocentować. We wtorkowy wieczór Marklowicom przyszło gościć doświadczoną drużynę Beerów. AKS podchodzi do meczu bardzo ambitnie. Wszyscy ewidentnie odczuwali, że to może być „ten dzień”. Jak się koniec końców okazało faktycznie tak było. Każdy z setów bliźniaczo podobny. AKS wypracowywał sobie kilkupunktową przewagę by ostatecznie wygrywać na tzw. „styk”. W 3 secie Marklowice prowadziły już różnicą 7 punktów, by w końcówce seta dać uciec Beerom do stanu 22-18. Ostatecznie doganiamy przyjezdnych i wygrywamy do 23. Gospodarze nie zagrali nadzwyczajnego spotkania ale popełniali zdecydowanie mniej błędów szczególnie w przyjęciu i obronie co ostatecznie zdecydowało, że wynik przeszedł na ich korzyść. Przyjezdnym dziękujemy za mecz rozegrany w dobrej atmosferze z zachowaniem zasad „fair play”. W setach do 23, 23 i 23. MVP spotkania został wybrany Dawid Grzegorzyca. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)
19.03   Fundacja SET-MIX 3 : 0 Albion Team
W mecz z serii za "6 pkt" wchodzimy mega zmotywowani, set do wyniku 19:18 punkt za punkt, w końcówce mocniejsza zagrywka i skuteczność w ataku pozwala nam wygrać tę partię do 20. Drugi set bardzo podobny, walka o każdą piłkę, sporo ciekawych wymian, jednak że to goście wypracowują przewagę i na drugim czasie jest wynik 19:22. Czas dla nas, chwila oddechu po którym pewnym serwisem Dawid Korzeń odrabia straty i wygrywamy 25:22, set wydaje się przełomowym jeśli chodzi o dalsze losy spotkania. W trzeciej partii utrzymujemy koncentrację i kontrolę nad wynikiem, przy drugim czasie gości mamy przewagę 16:8 i do końca seta utrzymujemy prowadzenie, set kończy się wygraną 25:17 i tym samym do naszego dorobku dopisujemy ważne 3 pkt. MVP spotkania został wybrany Dawid Korzeń, gościnnie na słupku sędziowskim stanął Daniel Misztal . Drużynie Albion Team dziękujemy za miłą atmosferę i postawę fair play podczas całego meczu. W setach do 20, 22 i 17. MVP spotkania został wybrany Dawid Korzeń. Sędzia Daniel Misztal. (PG)
20.03   Floorsky Pawłowice 1 : 3 Jedynka Jankowice III
Mecz rozpoczął się o godzinie 20 30 na arenie Floorskiego. Początek spotkania zdecydowanie na korzyść przyjezdnych po ciosach z zagrywki na tablicy wyników ukazał się wynik 5:0 dla Jankowic. Przez resztę seta Floorsky gonił wynik, ale bez skutku 1 set 25-17 dla Gości.   W przerwie między setami Pawłowiczanie zmotywowali się i wyszli na 2 seta bardzo skupieni. Popełniali mniej błędów i wygrali 25-21.   Ostatnie dwa sety to bardzo dobra gra obu zespołów. Dużo obron, mocnych ataków zwrotów akcji, ale to Jankowice w końcówkach zachowują więcej zimnej krwi i wygrywają dwa razy 25-22. W setach 17-25, 25-21, 22-25 i 22-25. MVP spotkania został wybrany Paweł Łagodziński. Sędzia Michał Radomski. (KJ)
22.03   Fundacja SET-MIX 3 : 2 GAPa Rybnik
W mecz wchodzimy bardzo dobrze, na pierwszą przerwę gości schodzimy przy wyniku 6:0 za sprawą dobrej zagrywki, ale już w połowie tej partii goście szybko potrafią dostosować grę do specyficznej sali Fundacji i przewaga szybko maleje, set kończy się naszą wygraną do 16. Drugi set już zwiastuje że to będzie naprawdę ciekawy wieczór, sporo długich wymian, gra punkt za punkt nie pozwala żadnej z ekip odskoczyć na więcej niż 4 oczka, mała gra nerwów, ale ostatecznie set dla gospodarzy wygrany do 22. GAPa Rybnik stawia wszystko na jedna kartę i pokazuje od początku trzeciej partii że tak łatwo skóry nie sprzeda! Przemysław Turowski w większości akcji szuka Mateusza Olesia który odpala prawdziwą petardę i kończy praktycznie każdą piłkę, set bardzo ciekawy, pełen zwrotu akcji. GAPa wygrywa do 19. W czwartym secie siada nam przyjęcie i nie wiedzieć kiedy na tablicy wynik zmienia się na 2:2! Mała przerwa na losowanie i ruszamy zmotywowani! Początek należy do nas, ale wiemy że do wygranej jeszcze daleka droga! pewna zagrywka i szczelny blok pozwala nam na wygraną 15:11. Podział punktów jak najbardziej sprawiedliwy. W setach 125:16, 25:22, 19:25, 17:25, 15:11. MVP spotkania został wybrany Paweł Grabowski. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)
22.03   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 0 Strzelec Gorzyczki
Goście zjawiają się gołą szóstką, okis o jednego chłopa więcej. Mecz miał dosyć jednostajny przebieg. Na początku w miarę równo później motorki wypracowują przewagę i utrzymują ją do końca... W setach do 21, 18 i 19. MVP spotkania został wybrany Wojciech Bugdol. Sędzia Piotr Janik. (SM)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 53 57 - 13 44 20
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 50 51 - 15 36 20
  3. Jedynka Jankowice III 50 55 - 20 35 20
  4. Fundacja SET-MIX 49 54 - 26 28 21
  5. Albion Team 38 44 - 29 15 20
  6. Strzelec Gorzyczki 34 43 - 37 6 21
  7. Floorsky Pawłowice 32 43 - 36 7 20
  8. Top Ten Rybnik 25 31 - 48 -17 21