Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 15 marca 2019 - 21 termin
  I liga
12.03   NORD Świerklany RO-JO Team 0 : 3 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Mecz pod dyktando Piasków - kompletny chłam w przyjęciu i punkty tracone seriami nie dają możliwości nawiązania równorzędnej walki. Kilka zrywów w partii 3 nie wystarcza na urwanie choć seta. Udany rewanż Piasków za porażkę w pierwszej rundzie. W setach do 11, 16, 26. MVP spotkania został wybrany Michał Konsek. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
13.03   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 1 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
W 1 secie budujemy kilku punktową przewagę ale Lędziny nie odpuszczają -kilka dobrych akcji i wychodzą na prowadzenie którego już nie oddają w tej partii i wygrywają do 23.2 set bez historii szybka wygrana do 16.3 i 4 set podobne gra do połowy równo potem odskakujemy i wygrywamy odpowiednio do 18 i 20. W setach do -23, 16, 18 i 20. MVP spotkania został wybrany Marcin Zimończyk. Sędzia Damian Kuczyński. (ŁM)
13.03   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 3 : 2 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Kwintesencja siatkówki w amatorskim wydaniu. Niczego nie brakowało. Popisowe ataki, serie asów, zagrywka w sufit. AKS przyjeżdża osłabiony z prezesem Janikiem w roli Trenejro. Zwietrzamy swoją szansę i w 1 seta wchodzimy pełni energii (17:13), po czym w niewiadomy sposób oddajemy partię. Drugi set identyczny (23:16) i tylko dzięki zepsutej zagrywce AKSu jakimś cudem unikamy powtórki. W trzecim odwrotka (11:19) i dochodzimy do finalnie przegranej gry na przewagi. 4 set niezwykle wyrównany z naszą mocną końcówką. Tie-break cały czas na styku wygrany dzięki lepszej zagrywce. W AKSie na pewno wyróżnił się Adrian Gawron nękający nas na skrzydle. U nas pierwsze skrzypce grał Andrzej Lewandowski, który wbijał się w parkiet jak kołki szybkiego montażu w gazobeton. Mecz prowadzony w świetnej atmosferze i z uśmiechem na ustach. Gra Fair Play nawet w trudnych momentach. Jedynym smutnym elementem był brak Gerarda, na którego powrót z niecierpliwością czekamy trzymając kciuki. W setach: -21, 23, -28, 21, 14. MVP spotkania został wybrany Piotr Kosiński. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (ŁZ)
14.03   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Orton Flex-Pawłowice
Po pierwszym secie mogłoby się wydawać, że spotkanie sìę szybko zakończy, ale nic bardziej mylnego. Najbardziej dla gospodarzy szkoda drugiego seta przegrywając  go na przewagi. Trzecia odsłona to już  pełna kontrola Foxów i wygrana do 15. Goście jednak w ostatniej partii podkręcają poziom gry i odskakują na parę punktów dowożąc  pełne zwycięstwo. Mecz wbrew pozorom mógł się podobać i trochę szkoda, że nie wyrwaliśmy zwycięstwa. W setach 16-25, 27-29, 25-15 i 17-25. MVP spotkania został wybrany Robert Mikołajczyk. Sędzia Sebastian Płaczek. (MT)
14.03   Jedynka Jankowice II 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Początek bardzo wyrównany praktycznie do gwizdka sędziego który przywołał nas do siatki abyśmy się przywitali i później... szybko, miło i przyjemnie goście demolują nas inkasując 3 punkty pokazując klasę i pazur zwycięzcy. My cóż... totalny nokaut i tyle o tym  „El Clasico” – czy jak się to kiedyś nazywało... W setach do 16; 18; 16. MVP spotkania został wybrany Mateusz Świstak. Sędzia Janusz Lazar. (TM)
15.03   Impacto LKS Chałupki 3 : 0 INK-OGNITO
Mecz mimo wyniku 3 0 wcale tak łatwo nie wyglądał. 2 set wygrany na przewagi w 3 przegrywamy nawet 24-21 jednak udaje się wyrównać i wygrać set jak i cały mecz. Sporo ciekawych akcji i niekiedy niemożliwych wybron naszego libero spowodowały że mecz mógł się spodobać tym razem nie licznie zgromadzonej publiczności. MVP spotkania został wybrany Mikołaj Zawada. Sędzia Piotr Lazar. (DM)

11.03   Top Ten Rybnik 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Zanim Dziesiątki poczuły się raźniej w nowym zestawieniu, Wilki już prowadziły 5:0. Na szczęście, szybko sobie wszystko poukładaliśmy i wyszliśmy na 2-3 punkty przewagi, która przetrwała jednak tylko do końcówki seta, w której zawodnicy z hali pod niebem, byli skuteczniejsi i po grze na przewagi wygrali 27:25. Druga odsłona rozpoczęła się dla Smoków źle. Szybko zdobyta przewaga przez przyjezdnych powiększała się do stanu 15:7. Zmiana rozgrywającego w TT tchnęła jednak nowego ducha w gospodarzy, którzy krok po kroku odrabiali straty i doprowadzili do kolejnej energetyzującej końcówki. Niestety, podobnie jak w secie pierwszym, lepiej w niej zagrały Wilki i wygrały 26:24. Dziesiątki jednak nie złożyły broni i toczyły wyrównany pojedynek w partii trzeciej do mniej więcej dziesiątego punktu. Później, ponownie zaczęła się rysować przewaga lędzinian, którzy zbudowali sobie pięciopunktową przewagę. Raz jeszcze stosujemy manewr ze zmianą rozgrywającego, ponownie z dobrym skutkiem, bo ze stanu 16:21 wychodzimy na prowadzenie 22:21. Kolejne trzy punkty padają łupem Wilków, które wygrywają 25:22. W setach do 25, 24 i 22. MVP spotkania został wybrany Marek Kurek. Sędzia Zygmunt Barylak. (DF)
11.03   Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Volley Pszów
I Set - set na rozpoznanie, strzelec "zgrywa" się z "nowym" wystawiaczem ;), a goście z naszą halą... ogólnie, my wychodzimy na prowadzenie kilku punktowe, goście gonią i wyrównują i tak przez całego seta wygląda gra... końcówka na przewagi zakończona szczęśliwie dla nas. II i III set - bliźniaczo podobne, goście zaczynają od prowadzenia 4:1, a my gonimy, dochodzimy, wychodzimy na kilka punktów przewagi i spokojnie wygrywamy oba sety. Mecz w bardzo sympatycznej, spokojnej atmosferze, na dobrym średnim poziomie, przeplatany fajnymi akcjami. Dzięki za mecz i powodzenia w kolejnych. W setach do 26, 21 i 19. MVP spotkania został wybrany Łukasz Grzybek. Sędzia Piotr Lazar. (C)
12.03   Jedynka Jankowice III 3 : 2 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Pomimo problemów komunikacyjnych gości to oni otwierają mecz na swoją korzyść narzucając swój styl gry od pierwszych piłek. Wysokie prowadzenie w pierwszym secie udaje się zniwelować serią dobrych zagrywek w końcówce. W 2. secie po kontuzji zawodnika przyjezdnych gospodarze odskakują na kilka punktów ale goście szybko się otrząsnęli i końcówka dla nich. Od 3. seta łapiemy wiatr w żagle i dzięki mocnej zagrywce i dobrej grze w ataku odbudowujemy morale i wracamy na właściwe tory, które w tym dniu poprowadziły nas do zwycięstwa i udanego rewanżu nad liderem u którego przegraliśmy z tym samym stosunkiem setów. W setach 21-25, 26-28, 25-22, 25-16 i 26-24. MVP spotkania został wybrany Paweł Łagodziński. Sędzia Janusz Lazar. (MM)
12.03   Beer Team Rybnik 0 : 3 Floorsky Pawłowice
Nie udało się  drużynie Beer Team zrewanżować za porażkę w Pawłowicach. Gospodarze zagrali bez wiary i zaangażowania. 20 zepsutych zagrywek i dużo błędów własnych. Natomiast młodzież zagrała zdecydowanie lepiej… widać, że chłopakom chce się grać w siatkówkę i jeśli będą się rozwijać, to być może kiedyś powalczą o awans do I ligi. W setach do 22, 19 i 20. MVP spotkania został wybrany Bartosz Przybyłek. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (MM)
14.03   Victoria Pilchowice 3 : 2 AKS Marklowice
Mecz w Pilchowicach miał dwa oblicza: pierwsze pozytywne dla gospodarzy, którzy gołą 7 dobrze weszli w mecz i wygrali bez kłopotów do 15 i 17 oraz drugie, pozytywne dla gości, którzy w dobrym dla nich momencie się obudzili i wygrali dwie partie. Szeroki skład AKS-u dał im możliwość przeprowadzenia zmian, które dały dobry efekt. W 5 secie doping dwójki kibiców obecnych w hali pomógł Victorii wrócić do dobrej gry z początku meczu i wygrać spotkanie zapisując 2 punkty na koncie. W setach 25:15, 25:17, 24:26, 22:25, 15:9. MVP spotkania został wybrany Przemek Rokitowski. Sędzia Łukasz Zaręba. (PR)
15.03   Fundacja SET-MIX 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
W mecz obie ekipy wchodzą bardzo spokojnie, wręcz treningowo, sporo błędów, luźnej gry i obijania ścian. Pierwszy set to gra punkt za punkt, set bez historii wygrany przez gospodarzy w stosunku 25:23. W drugim secie goście z Gaszowic poprawiają serw oraz blok i odskakują na przewagę której nie potrafimy odrobić, set przegrywamy do 19, stan meczu 1:1. Po zmianie stron przypominamy sobie że interesuje nas tylko wygrana za 3 pkt i wracamy do "starych" ustawień Fundacji, poprawiamy skuteczność w ataku oraz serwisie i bez większych problemów wygrywamy do 12! Czwarty set zaczynamy równie dobrze co poprzedni szanując serwis oraz kończąc ataki, wszystko skończyło by się po naszej myśli gdyby nie kontuzja kostki rozgrywającego Tomka Tracza. Po krótkiej przerwie robimy małe roszady w ustawieniach i na rozegranie wchodzi Graba Rbk, przewaga jaką wypracowaliśmy na początku seta pozwala nam na wygraną do 18. W setach 25-23, 19-25, 25-12 i 25-18. MVP spotkania został wybrany Bartek Błaszczuk. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 50 54 - 12 42 19
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 50 51 - 15 36 20
  3. Jedynka Jankowice III 47 52 - 19 33 19
  4. Fundacja SET-MIX 44 48 - 24 24 19
  5. Albion Team 38 44 - 26 18 19
  6. Strzelec Gorzyczki 34 43 - 34 9 20
  7. Floorsky Pawłowice 32 43 - 36 7 20
  8. Beer Team Rybnik 24 34 - 43 -9 19