Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 8 marca 2019 - 20 termin
  I liga
4.03   Orton Flex-Pawłowice 2 : 3 Jedynka Jankowice II
Jak mówi stare przysłowie siatkarskie ,kto nie wygrywa 3-0 ten przegrywa… No i cóż mecz w Pawłowicach odbył się w okrojonych składach obu drużyn ale cóż gra się tym co się ma. Set pierwszy gramy punkt za punkt ale w końcówce zdobywamy niewielką przewagę i wygrywa do24. Set drugi- nadal walka ale to ORTON FLEX odskakuje w końcówce i wygrywa do 22. Niestety poważna kontuzja zawodnika z Jedynki eliminuje go z gry i musi się udać do szpitala-życzymy szybkiego powrotu do zdrowia😊. Po krótkiej przerwie wracamy na parkiet ,przyjezdni muszą sporo pozmieniać w ustawieniu z libero na przyjęciu no i cóż przegrywamy do 24. W secie 4 myślami byliśmy chyba w szatni bo na boisku nas nie było i przegrywamy do 18 i tym samym gramy seta 5 w którym to po zaciętej walce przegrywamy końcówkę do 13. W setach do 24, 22, -24, -18 i -13. MVP spotkania został wybrany Tomasz Martyna. Sędzia Michał Radomski. (JK)
5.03   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 2 Impacto LKS Chałupki
Przez pierwsze 2 sety Impacto kontroluje spotkanie, mając przy tym duże wsparcie od Nordziaków, kumulacja błędów w zagrywce i przyjęciu i punkty oddane bez walki i na tablicy 2:0 dla gości. W 3 secie kilka zmian i powolna pobudka - cały czas na styku jednak ze wskazaniem na NORD - zwycięstwo w partii 5 po dwóch błędach gości w ostatnich piłkach. MVP spotkania został wybrany Robert Konsek. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
5.03   Jedynka Jankowice II 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Początek nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gości. Punkt za punkt praktycznie przez całego seta i niestety przespana przez nas końcówka pozwala Leśnej zwyciężyć. Drugi set zaczynamy od mocnego uderzenia 4:1 i to na tyle... Goście wrzucają drugi bieg i demolują nas w każdym elemencie inkasując kolejnego seta. Set trzeci to próba podniesienia się z „desek”, ale niestety nie skuteczna. Leśna przyjechała po zwycięstwo i dobija nas do 20 kończąc całe spotkanie 3:0. W setach do 21, 15 i 20. MVP spotkania został wybrany Arkadiusz Terlecki. Sędzia Janusz Lazar. (TM)
5.03   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 2 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Ostatni rewanż udany, chociaż nie zanosiło się po dwóch setach. Lędziny tylko w siódemkę ale bardzo konsekwentni i poukładani - dla nas dobrze, że tylko na początku. Po paru wstrząsach Dwójka zaczęła grać swoją siatkówkę i mimo prób dobicia nas podnieśliśmy się z marazmu ferii. Brawa dla przyjezdnych za fajną grę.  W setach do -22, -19, 15, 21 i 13. MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. Sędzia Janusz Kuczera. (IB)
7.03   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Czwartkowego wieczoru spotkały się zespoły w bardzo okrojonych składach. Pierwszy set po myśli gospodarzy, od początku wypracowana przewaga zastała utrzymana do końca. W drugim secie wyrównany początek jednak z czasem Piaski odskakują i wygrywają zmieniając stan rywalizacji na 2:0. W trzeciej partii gospodarze decydują się na zmianę pozycji między zawodnikami przyjmującym i rozgrywającym, co wprowadziło w ich szeregu małe zamieszanie. Goście utrzymywali w tej partii 2-punktowe prowadzenie. Jednak zimna krew gospodarzy pozwoliła im dogonić Foxy (16:16), wygrać końcówkę seta i cały mecz w stosunku 3:0. MVP spotkania został wybrany  Piotr Sikora. W setach do 15, 19 i 22. Sędzia Piotr Lazar. (DA)
7.03   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Początek seta i goście złapali na zagrywce kilka punktów przewagi które mimo starań nie zostały przez AKS odrobione. Dobra skuteczna gra środkiem i pewne przyjęcie pozwoliły dosyć łatwo wygrać tego seta. Druga odsłona to już był zacięty pojedynek. Gdy Leśna Perła odskakiwała na 2,3 pkt to były one odrabiane możliwie najszybciej. Końcówka seta na przewagi i nie wykorzystana piłka setowa dla AKS kończy się wygraną LPDR. Trzeci set również zacięty ale uzyskana w pewnym momencie przewaga 3 pkt przywieziona do samego końca przez drużynę gości.  W setach do 19, 28 i 22. MVP spotkania został wybrany Arkadiusz Terlecki. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)

4.03   Fundacja SET-MIX 3 : 0 Volley Pszów
W tej kolejce gościliśmy w Pszowie drużynę Fundacji. Wszystkie trzy sety obfitowały w wyrównaną walkę i zaangażowanie. O końcowym sukcesie decydowało większe doświadczenie drużyny Gości, objawiające się w kluczowych momentach setów i zbyt duża liczba błędów po naszej stronie. Rozgrywającemu Gości życzymy szybkiego powrotu do zdrowia po urazie z pierwszego seta. W setach do 23, 21 i 22. MVP spotkania został wybrany Piotr Fałda. Sędzia Sebastian Płaczek. (RZ)
5.03   Jedynka Jankowice III 3 : 1 Strzelec Gorzyczki
Obie drużyny po feryjnej przerwie grę zaczęły od... świętowania urodzin jednego ze swoich graczy. Na parkiecie ewidentnie dało się zauważyć po feryjny spadek formy i obie ekipy potrzebują chwilę by wrócić do swojej optymalnej gry. Pomimo gołej szóstki na parkiecie goście pewnie wygrywają rewanżową stracie. Zdecydowana przewaga w większości spotkania. Mecz nie stał na wysokim poziomie - dużo siatkarskich baboli, zepsutych ataków i zagrywek. Zaledwie kilka akcji mogło się podobać. Pomimo wszystko wielki szacun dla przyjezdnych za mega postawę fair play. W setach do 12, 16, -21 i 18. MVP spotkania został wybrany Tomasz Bukowiecki. Sędzia Ogiermann Gerard. (MM)
5.03   AKS Marklowice 2 : 3 Top Ten Rybnik
Drużyna z Marklowic udowadnia, że przy pozytywnym podejściu do meczu pomimo braku nominalnych środkowych, grając "gołą" szóstką można urywać punkty. Przyjezdni stawiają się w Marklowicach szerokim składem, w trakcie spotkania sporo rotując zawodnikami. Gospodarze bez ławki rezerwowych podchodzą do meczu bardzo "na luzie" jak się później okazało przynosi to wymierne korzyści. 2 punkty jadą do Rybnika, jeden zostaje w Marklowicach. W setach do -20, 20, -18, 22 i 11. MVP spotkania został wybrany Błażej Malcherczyk. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)
5.03   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 0 GAPa Rybnik
Po raz kolejny trzeba napisać, iż mecz w Lędzinach się po prostu odbył. Gospodarze zagrali poprawne zawody, bez fajerwerków i przy sporej pomocy słabo grających, tego dnia, gości. Mecz można podsumować cytując trenera: dobrze u nas zagrał atakujący (Mateusz Kulik) a reszta to do kopania ziemniaków. Duży plus to frekwencja gdyż zjawiło się nas 11 osób przeciwko gołej szóstce przyjezdnych. Wszystkie sety to dość wyraźna przewaga, która w żaden sposób nie była zagrożona choćby przez moment. Kolejny pozytyw to luźna atmosfera i gra fair. Dziękujemy chłopakom z GAPA i życzymy powodzenia w kolejnych meczach. W setach 21, 20 i 17. MVP spotkania został wybrany Mateusz Kulik. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
6.03   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 Albion Team
Mecz walki, zaangażowania nie można odmówić, żadnej z drużyn. Poszczególne sety wygrywał zespół, który popełniał mniej błędów. Siatkarsko lepsza okazała się ekipa gości, która tylko poza I setem kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. W setach 25-21, 19-25, 17-25 i 21-25. MVP spotkania został wybrany Robert Dudyk. Sędzia Różak Alicja. (SM)
6.03   Floorsky Pawłowice 3 : 0 Victoria Pilchowice
W środowy wieczór został rozegrany mecz przeciwko drużynie z Pilchowic. Pierwsi pogromcy lidera tabeli niestety przyjechali w 6 osobowym składzie i nie zachwycili grą. Od samego początku spotkania była widoczna dominacja gospodarzy nad przeciwnikiem. Twarda oraz mądra gra "błękitnej fali" nie pozwoliła rozkręcić się drużynie z Pilchowic. Nawet jednorazowe zrywy w grze przyjezdnych nie dawały im prowadzenia. Najbardziej wyrównany był set 3 lecz kiedy w polu zagrywki pojawiał się Łukasz Fukała od razu Pawłowice zdobywały kilka punktów przewagi. Mecz skończył się wynikiem 3:0 i tym sposobem Floorsky zrewanżował się za porażkę w pierwszej rundzie.  W setach do 17, 15 i 18. MVP spotkania został wybrany Łukasz Fukała. Sędzia Michał Radomski. (MC)
8.03   AKS Marklowice 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
W piątkowy wieczór w Marklowicach rozegrane zostało zaległe spotkanie z drużyną lidera 2 ligi – Błyskawicą Sosnowiec. Siatkarsko zdecydowanie lepsza okazała się drużyna przyjezdnych. Gospodarze z problemami kadrowymi, bez nominalnego rozgrywającego i bez środkowych. Pewne 3 punkty jadą do Sosnowca. W trakcie spotkania nie brakowało emocji – pod siatką często „iskrzyło”. W setach do 18, 22, 21. MVP spotkania został wybrany Paweł Podlewski. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 49 52 - 9 43 18
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 47 48 - 15 33 19
  3. Jedynka Jankowice III 45 49 - 17 32 18
  4. Fundacja SET-MIX 41 45 - 23 22 18
  5. Albion Team 38 44 - 26 18 19
  6. Strzelec Gorzyczki 31 40 - 34 6 19
  7. Floorsky Pawłowice 29 40 - 36 4 19
  8. Beer Team Rybnik 24 34 - 40 -6 18