Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 1 marca 2019 - 19 termin
  I liga
25.02   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Orton Flex-Pawłowice
Dzięki, że Flex’y użyczyły nam sali. Mecz w Pawłowicach jak zwykle (wg naszych doświadczeń) jakiś ospały po obu stronach siatki. Może to jeszcze atmosfera ferii. Orton gołą szóstką a w szeregi Dwójki po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił nominalny atakujący. W setach do 19, 20 i 18. MVP spotkania został wybrany Krzysztof Cichoń. Sędzia Michał Radomski. (IB)
27.02   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 3 : 1 NORD Świerklany RO-JO Team
Arcyważne spotkanie na Olimpie. Goście w wąskim 7osobowym składzie. U nas dużo szerszy skład. Mecz rozgrywany we wręcz rodzinnej atmosferze. 1 set najbardziej emocjonujący. Prowadzenie raz po jednej raz po drugiej stronie. Dobry poziom. Niewiele błędów. Świetnie to wyglądało. Wygrywamy nerwową końcówkę. W 2 secie dominujemy gości pozwalając sobie na fajne, kombinacje akcje. Niestety przy stanie 24:16 nasz atakujący doznaje okropnie wyglądające kontuzji i jeszcze przed końcem meczu ląduje na Izbie Przyjęć. Odbiło się to na drużynie i 3 seta zaczynamy od 3:14 myślami będąc gdzie indziej. Goście zasłużenie dowożą zwycięstwo w tej partii. Na szczęście w 4 secie zbieramy się w sobie i dość przekonywująco zwyciężamy. Pod prysznicem jeszcze docierają pozytywne wieści. Noga Siwego nie jest złamana. W setach do 22, 18 , -17 i 20. MVP spotkania został wybrany Marek Drabik. Sędzia Ogiermann Gerard. (ŁZ)
28.02   INK-OGNITO 1 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
W czwartkowy wieczór podejmowaliśmy lidera pierwszej ligi. Pierwszy set, bardzo dobry odbiór, spokojne rozgrywanie piłki i  przede wszystkim dobra gra atakiem skutkują tym, iż pierwszy set pada naszym łupem 25 - 20. W drugim obraz gry diametralnie się zmienia, goście wyraźnie podrażnieni pierwszym setem, nasza kiepska gra w odbiorze szybko przekłada się na szybkie i pewne zwycięstwo drugiego seta przez gości 12 - 25. Trzecia parta rozpoczyna się bardzo podobnie do seta drugiego, Leśna Perła szybko nam odskakuje na kilka punktów i kontroluje partię do samego końca, pomimo naszych usilnych starań i bardzo dobrej serii na zagrywce 18 - 25. Czwarta partia to już walka punkt za punkt, przy stanie po 23, szczęście jest jednak po stronie gości, którzy rozstrzygają go na swoją korzyść, 23 - 25. W setach 25-20, 12-25, 18-25, 23-25. MVP spotkania został wybrany Rafał Kosmala. Sędzia Piotr Lazar. (TP)
28.02   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 2 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Pierwsze dwa sety to dominacja zespołu gospodarzy. Wychodziło wszystko. W trzeciej partii zaczęły pojawiać się błędy, a sam set był zacięty. Dwie albo nawet 3 piłki meczowe w górze dla gospodarzy i... na przewagi wygrywają goście. To pozwoliło gościom poczuć krew i tak wyszarpali kolejnego 4 seta, a tie-break to loteria, lecz w tej loterii mniej błędów było po stronie Lędzin co pozwoliło im zgarnąć 2 pkt w tym spotkaniu. Sam mecz był bardzo ciekawy i obdarowany wieloma przyjemnymi dla oka akcjami. W setach do 22, 17, -26, -22 i -14. MVP spotkania został wybrany Kamil Trzaska. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)
28.02   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 Impacto LKS Chałupki
Ekipa gości bardzo liczna, można by  stworzyć dwie drużyny. Gospodarze bez ławki rezerwowych. Dwie pierwsze odsłony zdecydowanie dla Chałupek. W ostatniej przy stanie 20 do 24 wyrównujemy. Nawet była piłka na przewagę dla nas, ale nie wykorzystujemy szansy. Ostatecznie goście kończą asem serwisowym.  W setach do 19, 12 i 24. MVP spotkania został wybrany Mikołaj Zawada. Sędzia Radosław Ogrodzki. (MT)

22.02   Beer Team Rybnik 3 : 1 Victoria Pilchowice
Na hali Piwoszy rozegrany został zaległy mecz z ekipą z Pilchowic. Goście stawili się na salę w sześcioosobowym składzie. Pierwszy set dość zacięty ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowują gospodarze… w drugim secie dobrej passy, ciąg dalszy i Beerowcy wygrywają łatwo do 14. W trzeciej odsłonie oddech łapią przyjezdni i wygrywają ze starszymi kolegami do 22. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii bardziej doświadczeni gospodarze stawiają kropkę nad i wygrywają seta do 20 oraz cały mecz… W setach 25-23, 25-14, 22-25 i 25-20. MVP spotkania został wybrany Marek Marchel. Sędzia Ogiermann Gerard. (MM)
25.02   Top Ten Rybnik 3 : 2 Floorsky Pawłowice
I set to dobra gra obu drużyn, w połowie seta wypracowujemy 2pkt przewagę. „Floorsky” nie daje za wygraną, robi się po 24, wtedy el Comendante robi zmianę i set jest nasz. II set wszystko ładnie pięknie, prowadzimy swoją grę, lecz przy stanie 19-15 wpadamy w dołek, ekipa gości łapie wiatr w żagle, kończąc każdą piłkę i przegrywamy do 21. 3 set gramy równo, w połowie seta prowadzimy 3 pkt. i nic nie zapowiada emocjonującej końcówki. Kilka naszych błędów i nagle „Floorsky” prowadzi 22-24. Co prawda Smoki łapią jeszcze oddech doprowadzając do remisu, ale smoczego ognia zabrakło, dlatego jest 1-2 setach dla gości. Na 4 set wychodzimy po motywującej pogadance z Coach-em i walczymy. Tym razem rozpędzeni goście prowadzą grę i chyba już uwierzyli, że się samo wygra. Nic podobnego, Top Ten wchodzi na wyższy level, Paweł i Błażej nie mylą się w ataku, Młody straszy blokiem i gramy pierwszego w tym Topteniaka. 5 set mogła wygrać każda z drużyn, lecz więcej wiary w końcowy sukces miały Smoki wygrywając tą partię do 10. Mecz ładny, pełen walki z kilkoma soczystymi atakami oraz pięknymi obronami. W setach 26-24, 21-25, 25-27, 25-22 i 15-10. MVP spotkania został wybrany Paweł Nowak. Sędzia Janusz Lazar. (WF)
26.02   Albion Team 3 : 0 Volley Pszów
Po przerwie zimowej wracamy na parkiety i meczem z Pszowem zaczynamy u siebie. Drużyna teoretycznie słaba, ale nie lekceważymy żadnego przeciwnika, bo nie raz już w tej lidze obracało się to przeciwko nam. Pomimo braków kadrowych przede wszystkim zawodników pierwszej szóstki gramy swoje choć nie do końca tak jak byśmy sobie tego wymarzyli. Pomimo wielu naszych błędów i jak to już bywa nie pierwszy raz, dostosowaniu się poziomem do przeciwnika, w miarę spokojnie każdego seta wygrywamy. Do połowy sety w miarę wyrównane, potem już odjeżdżamy i wygrywamy wszystkie do 19.  W setach do 19, 19 i 19. MVP spotkania został wybrany Radosław Polnik. Sędzia Janusz Lazar. (DK)
26.02   AKS Marklowice 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Do Marklowic zawitała drużyna wicelidera tabeli II ligi – drużyna z Lędzin. Na papierze starcie przysłowiowego Dawida z Goliatem. O dziwo drużyna gospodarzy „praktycznie” w najmocniejszym składzie co jak się później okazało widoczne było zarówno na boisku jak i w końcowym wyniku. Pierwszy set wyrównany ze wskazaniem na drużynę gospodarzy. Prowadzimy 22:18, czas bierze drużyna przyjezdnych i tracimy kolejno 7 punktów przegrywając ostatecznie seta do 22. Dosyć częsta dolegliwość drużyny z Marklowic w tym sezonie... Drugi set ze zdecydowaną przewagą gości kończy się wynikiem 15:25. Zryw AKSu w secie nr 3 i robi się 2:1 na korzyść zespołu z Lędzin (set wygrany przez AKS do 23). Koniec końców do tie-breaka nie udaje się doprowadzić i goście wywożą 3 punkty. Oby więcej takich spotkań w optymalnym składzie AKSu. W setach 22:25, 15:25, 25:23, 20:25. MVP spotkania został wybrany Tomasz Drozdek. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)
26.02   Beer Team Rybnik 2 : 3 Strzelec Gorzyczki
Beer mogły i powinny wygrać ten mecz 3-1, ale zabrakło konsekwencji… Goście z Gorzyczek przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dobrą zagrywką… Ogólnie mecz walki, dużo podbitych ataków! W setach 18-25, 26-24, 25-23, 27-29 i 10-15. MVP spotkania został wybrany Łukasz Czepczor. Sędzia Ogiermann Gerard. (a)
28.02   Victoria Pilchowice 3 : 1 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
W Pilchowicach narodziła się historia - zespół z Sosnowca doznał pierwszej porażki w sezonie i w historii swoich występów w lidze. W 1 secie gospodarze jedynie byli na boisku, sosnowiczanie robili co chcieli. Od seta numer 2 w Victorii zaczął działać blok i obrona, a przede wszystkim różnorodne formy ataku. Goście w każdym secie świetnie radzili sobie środkiem i w zagrywce, natomiast Victoria skrzętnie korzystała ze słabszych chwil skrzydłowych Błyskawicy i sama kąsała z każdej pozycji. Oby ta forma Victorii trwała jak najdłużej! W setach 11:25, 25:23, 25:22, 25:21. MVP spotkania został wybrany Sebastian Słodowski. Sędzia Gerard Ogiermann. (PR)
28.02   GAPa Rybnik 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
W pierwszych dwóch partiach widać było że "ciałem i duchem" obie ekipy jeszcze na feriach. Naprzemiennie, która ekipa wypracowała przewagę w początkowej fazie, dowoziła ją do końca. W 3, 4 secie nastąpiło przebudzenie w obu drużynach. Obrony, kontry, kilka soczystych ataków, w końcu doczekaliśmy się "męskiego grania" i walki... w ostatecznym rachunku obie partie zapisane na konto gospodarzy, inkasujemy cenne 3pkt. Dziękujemy "motorkom" za walkę i atmosferę meczową. W setach 25-15, 19-25, 25-23 i 25-20. MVP spotkania został wybrany Krzysztof Konsek. Sędzia Andrzej Szruba. (PT)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 46 49 - 9 40 17
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 44 45 - 15 30 18
  3. Jedynka Jankowice III 42 46 - 16 30 17
  4. Fundacja SET-MIX 38 42 - 23 19 17
  5. Albion Team 35 41 - 25 16 18
  6. Strzelec Gorzyczki 31 39 - 31 8 18
  7. Floorsky Pawłowice 26 37 - 36 1 18
  8. Beer Team Rybnik 24 34 - 40 -6 18