Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 11 lutego 2019 - 18 termin
  I liga
4.02   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 2 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Pierwszy set to jednak mądra gra świetnego rozgrywającego gości, która daje im pewne zwycięstwo. Drugi set to zdecydowana poprawa przyjęcia, co stwarza nam możliwości w ataku, popełniamy mniej błędów i zapisujemy ten set na naszym koncie. To co stało się w secie trzecim przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich zgromadzonych tego dnia na hali. Po serii świetnych zagrywek Kamila Trzaski wygrywamy 17-6, żeby w następnym ustawieniu stracić 12 (!!) punktów z rzędu. Zupełnie nas to rozbija i przeciwnicy zapisują tego seta na swoim koncie. Nie spuszczamy jednak głów. Pokerowa zagrywka trenera zdaje egzamin, całego seta prowadzimy, jednak udaje nam się go wygrać dopiero na przewagi. Ostatni set to przechylanie szali z jednej strony na drugą, więcej zimnej krwi zachowuje nasza drużyna, co pozwala zapisać zwycięstwo na naszym koncie. Świetny mecz, pełen zwrotów akcji, spięć pod siatką, ale przede wszystkim ładnej twardej siatkówki. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Galbarczyk. W setach 20-25, 25-20, 23-25, 29-27 i 15-11. Sędzia Jarosław Sadowski. (GR)
5.02   INK-OGNITO 1 : 3 Impacto LKS Chałupki
Pierwszy set przebiega w zasadzie bez historii, goście kontrolują partię od początku do końca, wygrywając ją do 16. W kolejnych trzech odsłonach zdecydowanie bardziej przykładamy się do gry, udaje nam wywalczyć zwycięstwo w trzecim secie, niestety jest to za mało na młodą drużynę z Chałupek. Dają się nam powoli we znaki braki kadrowe w drużynie, co przekłada się na nasze wyniki w tym sezonie. Mecz kończymy porażką 1-3. W setach 16-25, 22-25, 28-26, 23-25. MVP spotkania został wybrany Mikołaj Zawada. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TP)
5.02   NORD Świerklany RO-JO Team 1 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
NORDy w 8 chłopa , Leśna ze zmianami na rozegraniu i libero. Mecz był pełen walki a dwa odrębne krańce tabeli można było tylko zauważyć w 3 secie. Bardzo dobre zawody przestawionego z konieczności na środek siatki Roberta po naszej stronie- kilka efektownych bloków i skuteczność w ataku. Gra na luzie bez niepotrzebnych spięć.  MVP spotkania został wybrany Łukasz Taterka. W setach 17-25 , 25-21, 13-25  19-25. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
7.02   INK-OGNITO 1 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
W czwartkowy wieczór gościmy na swoim terenie gości z AKS. Pierwszy set rozpoczyna się od szybkiego prowadzenia gości, odskakują nam na kilka punktów i nie oddają prowadzenia do końca partii. -18. W drugim secie następuje w nas jakaś przemiana, walczymy o każdą piłkę, popełniamy zdecydowanie mniej błędów niż w secie pierwszym, co skutkuje naszym zwycięstwem w drugiej partii 26-24. Niestety, dwa ostatnie sety były poniżej jakiejkolwiek krytyki, więc pozostawię je bez komentarza, kończymy je przegrywając do -18, i -14. W setach 18-25, 26-24, 18-25, 14-25. MVP spotkania został wybrany Wojciech Kowalski. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TP)
7.02   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 1 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Pierwszy set to całkowita dominacja wielokrotnych Mistrzów ligi. Zbombardowali nas swoją zagrywką przeplataną z kąśliwymi flotami Denisa i pewnie wygrywają 25-15. Udało nam się jednak wytrzymać ten napór, drugi set to diametralna poprawa jakości naszego przyjęcia. Zaskoczeni chyba takim obrotem spraw goście popełniają więcej niedokładności i tym razem to my pewnie wygrywamy do 19. Większość seta trzeciego to wyrównana walka punkt za punkt obu drużyn. Niestety końcówka należała już do Świerklan którzy najpierw odskakują po kontrze na 2 punkty a następnie Mateusz kończy seta dwoma asami serwisowymi 25-21. Czwarty set pod nasze dyktando, wychodzi nam wszystko... niestety poza końcówką. Przy prowadzeniu 23-19 goście stawiają szczelny blok, nie kończymy bodajże 7 piłek z rzędu i wynik na tablicy 23-25. Żałujemy niewykorzystanej szansy i gratulujemy Świerklanom wygranego spotkania. MVP spotkania został wybrany Denis Psota. W setach 15-25, 25-19, 21-25 i 23-25. Sędzia Piotr Lazar. (MK)
7.02   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 2 : 3 Orton Flex-Pawłowice
Przeciwnicy w 7 osób bardzo pozytywnie nastawieni do spotkania, od samego początku świetnie bronią i atakują. Nasz zespół bez kilku kluczowych zawodników, ale też bez koncentracji przystępuje do tego meczu. Pierwszy set wyraźnie na konto gości, drugi z ogromną przewagą dla nas. W trzecim secie prowadzimy cały czas, ale w końcówce popełniamy 3 głupie błędy i znowu musimy gonić wynik. Dość spokojnie wygrywamy seta 4, ale to wszystko na co stać nas tego wieczoru. Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, ale też bardzo mądrze wykorzystana ta niedyspozycja przez ambitny zespół Orton Flex. MVP dla zawodnika, który w naszym odczuciu "zdobył" najważniejszy punkt w ostatnim secie... MVP spotkania został wybrany Paweł Madej. W setach 19-25, 25-12, 23-25, 25-18, 13-15. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
7.02   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Mecz z obu stron bardzo zacięty, momentami mógł się podobać kibicom. Wynik mówi sam za siebie choć gospodarzom zabrakło tak zwanego szczęścia sportowego, gdyż tak samo mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Obie ekipy przyznawały się do błędów co przyczyniło się do spokojnej atmosfery na boisku. MVP spotkania został wybrany Marek Drabik. W setach 27:29 23:25 24:26. Sędzia Adam Tokarski. (MT)
8.02   Impacto LKS Chałupki 2 : 3 Jedynka Jankowice II
W Chałupkach szansa na niespodziankę lecz po bardzo zaciętych dobrych dwóch pierwszych setach po których to Impacto prowadziło 2 : 0 nie udaje się postawić kropki nad "i", po grze na przewagi przegrywamy trzeciego seta po którym już nie udaje się odbudować gry i przegrywamy mecz 2:3. Ogólnie mecz na dobry poziomie z fajnymi atakami i długimi wymianami, który mógł podobać się publiczności. MVP spotkania został wybrany Kamil Krzanicki. Sędzia Piotr Lazar. (DM)

4.02   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 Top Ten Rybnik
Wyjazd zespołu Top Ten do Sosnowca nie był udany. Goście zepsuli tyle zagrywek że Sosnowiczanie nie mogli przegrać tego spotkania, choć sami chwilami nie sprawiali wrażenia zainteresowanych zwycięstwem. Słaba gra z obu stron siatki, o wyniku końcowym zadecydowała ilość błędów własnych, których dużo więcej polemiki zawodnicy z Rybnika. Tym samym Błyskawica odniosła 15 zwycięstwo z rzędu. MVP spotkania został wybrany Mateusz Tutak. W setach do 15, 20 i 14. Sędzia Jarosław Borda. (PW)
4.02   Volley Pszów 3 : 2 GAPa Rybnik
Pomimo zimowej scenerii za oknami, dzisiejszy wieczór przyniósł nam sporo emocji i walki.. Pierwsze dwa sety bardzo podobne, dzięki dobrej zagrywce i przyzwoitej skuteczności na kontrze, przed końcówką uzyskujemy  drobną zaliczkę, co pozwala nam nie bez problemu "dowieźć" wynik. Kolejne dwa sety to powrót naszych starych demonów - błędów na zagrywce i w przyjęciu, a Goście rozkręcali się z punktu na punkt, w pełni zasłużenie doprowadzając do tie-breaka. Ostatni set do zmiany stron toczony punkt za punkt, po czym następuje seria 5 bardzo dobrych zagrywek naszego środkowego, mamy piłkę meczową i wygrywamy 3:2. MVP spotkania został wybrany Tomasz Stabla. W setach 25-22, 25-21, 16-25, 18-25 i 15-11. Sędzia Michał Tokarski.(RZ)
5.02   Jedynka Jankowice III 2 : 3 Albion Team
W 1. secie gospodarze cały set prowadzą z wysoką przewagą, którą goście pod koniec seta odrabiają w jednym ustawieniu przede wszystkim dobra zagrywką. Drugi set odmienił całe spotkanie, czemu jesteśmy sobie sami winni przede wszystkim przez naszą postawę boiskową... wysokie prowadzenie praktycznie od początku seta, lecz Albiony nie odpuszczają i z akcji na akcję rozkręcają się co raz bardziej i co raz bardziej chce im się grać i wyrwać nam seta, co udaje im się w końcówce seta robiąc chyba 3 asy i wygrywając na przewagi. Rozkręceni goście w 3 secie po prostu nas leją: wpada wszystko z niczego, a my na prostych nogach. 4 set obrót o 180 stopni i to my kontrolujemy przebieg gry. Tie break początek punkt za punkt, zmiana stron przy stanie 6:8 I goście koncertowo dojeżdżają nas do 10. MVP spotkania został wybrany Mateusz Blic. W setach 25-22, 27-29, 19-25, 25-17 i 10-15. Sędzia Janusz Lazar. (MM)
5.02   AKS Marklowice 0 : 3 GAPa Rybnik
Spotkanie nie licząc pierwszego seta praktycznie bez historii. W pierwszym secie do stanu 24-24 punkt za punkt bez przewagi którejkolwiek ze stron. Ostatecznie goście odskakują na 2 punkty i zwyciężają na przewagi do 24. 2 i 3 set sporo błędów po stronie gospodarzy skutkujących pewną wygraną gości i zgarnięciem kompletu punktów. MVP spotkania został wybrany Mateusz Oleś. W setach do 24, 18, 14. Sędzia Wojciech Jędraś. (PG)
6.02   Floorsky Pawłowice 3 : 0 AKS Marklowice
Goście z Marklowic na mecz stawili się w nieco okrojonym składzie w przeciwieństwie do gospodarzy którzy mogli wystawić trzy składy. Mecz może nie przebiegał w stu procentach po myśli drużyny z Pawłowic, ale mimo to można sobie było pozwolić na zabawę pozycjami, czy też pozwolenie na odpoczynek podstawowym zawodnikom. Sam mecz nie był porywającym sportowo widowiskiem więc nie ma za bardzo nad czym się rozwodzić. Dziękujemy drużynie z Marklowic za przybycie, oraz przede wszystkim kibicom za świetną frekwencję. MVP spotkania został wybrany Karol Konieczny. W setach do 14, 19 i 13. Sędzia Michał Radomski. (MC)
7.02   GAPa Rybnik 3 : 2 Victoria Pilchowice
Na zakończenie "tygodnia z siatkówką" zawitała do nas ekipa z Pilchowic. Co tu dużo pisać... mecz walki, której nie można odmówić żadnej z drużyn. Pierwszy set po nieskutecznej pogoni z naszej strony zapisują na swe konto gracze Victorii. Drugą partię, na własne życzenie oddajemy gościom. Kiedy goście szykowali się na postawienie kropki nad "i" nastąpiło wielkie "come back" z naszej strony i kolejne dwie partie zapisujemy na swoje konto. W tie breaku na zmianę stron schodzimy prowadząc 8:4 i do końca nie dajemy już gościom możliwości wyrwania cennego zwycięstwa. 4 dni, 3 mecze, zapewne dziś po przebudzeniu zawodnicy odczuli to w nogach. Mecz emocji lecz duch fair play na boisku pozostawał. Dziękujemy kibicom za wsparcie. MVP spotkania został wybrany Jacek Bernacki. W setach 22-25, 23-25, 25-20, 25-22 i 15-12. Sędzia Janusz Lazar. (PT)
8.02   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
I set od początku goście z przodu, w końcówce gonimy ale przegrywamy do 23. II set pewna gra motorków, wygrywamy do 12. III set podobny do pierwszego. Lędziny z przodu, dochodzimy rywali. W końcówce setowa raz po jednej raz po drugiej stronie. Ostatecznie wygrywają przyjezdni do 30. IV set bez historii pod dyktando gości do 15 i cały mecz 1:3. MVP spotkania został wybrany Krzysztof Sękowski. W setach 23-25, 25-12, 30-32 i 15-25. Sędzia Janusz Lazar. (SM)
8.02   Fundacja SET-MIX 3 : 2 Beer Team Rybnik
Pierwsze dwa sety gramy dobrze, z mocną zagrywką skutecznymi atakami i ciut słabszym przyjęciem. Trzeci i czwarty set to jednak dramat w naszym wykonaniu, co wykorzystuje ekipa gości grając prostą, ale skuteczną siatkówkę dobrze celując nas zagrywką czy obijając blok. Przed tie-breakiem parę mocniejszych słów, pełna mobilizacja i zaczynamy od asa serwisowego, w pełni panując nad zdarzeniami boiskowymi do końca seta. MVP spotkania został wybrany Bartek Błaszczuk. W setach 25-20, 25-22, 19-25, 17-25 i 18-8. Sędzia Ogiermann Gerard. (TT)
11.02   Strzelec Gorzyczki 2 : 3 Victoria Pilchowice
Goście przybywają na spotkanie gołą szóstką, ale ambicji, woli walki i zwycięstwa mają więcej niż cała ekipa Strzelca. My dziś na prostych nogach, z błędami w obronie i niepewnym atakiem.  Pierwsze sety jeszcze dość emocjonujące, grane punkt za punkt. Pierwszy pada łupem gości, drugi na przewagi dla nas. Kolejne dwa sety to niemoc zupełna raz jednej, raz drugiej ekipy, wyniki mówią same za siebie. W tie breaku znowu w miarę równo, przy stanie 5-4 dla Gorzyczek z boiska schodzi zawodnik Pilchowic i goście kończą mecz w piątkę. Niestety nam to nie pomogło i przegrywamy ostatniego seta i całe spotkanie. Gratulacje dla gości za walkę do końca...   MVP spotkania został wybrany Rafał Czerwiec. W setach do 22, -28, 15, -13 i 13. Sędzia Piotr Lazar. (RT)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 46 48 - 6 42 16
  2. Jedynka Jankowice III 42 46 - 16 30 17
  3. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 41 42 - 14 28 17
  4. Fundacja SET-MIX 38 42 - 23 19 17
  5. Albion Team 32 38 - 25 13 17
  6. Strzelec Gorzyczki 29 36 - 29 7 17
  7. Floorsky Pawłowice 25 35 - 33 2 17
  8. Beer Team Rybnik 20 29 - 36 -7 16