Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 1 lutego 2019 - 17 termin
  I liga
28.01   Orton Flex-Pawłowice 0 : 3 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Mecz w Pawłowicach odbywał się w okrojonych składach obu drużyn lecz bardziej skoncentrowani byli goście. Orton Flex w secie pierwszym przez większość seta prowadził ale cóż kilka błędów i to na prowadzenie w końcówce wyszli goście i wygrali do 22.Set drugi to od początku pogoń za Piaskami, które z kilku punktową przewagą grały skutecznie i wygrywają do 16 i 18 i tym samym 3-0. MVP spotkania został wybrany Michał Konsek. W setach do 22, 16 i 18. Sędzia Michał Radomski. (JK)
29.01   INK-OGNITO 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
We wtorkowy wieczór przy ul. Małachowskiego w Rybniku drużyna Ink-ognito podejmuje drużynę ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I. I niestety sił i zapału wystarczyło nam tylko na pierwszy set spotkania, który to po dosyć zaciętej walce pada łupem drużyny gości do 22. Drugiego seta rozpoczynamy od prowadzenia 8:4 niestety im dalej w las sypie nam się wszystko, ostatecznie kończymy go przegrywając do 15. Trzecia odsłona meczu to powtórka z rozrywki. Początkowe prowadzenie 5:0 i analogicznie, para z nas schodzi i kończymy go do 15. MVP spotkania został wybrany Kamil Trzaska. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TP)
29.01   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Jakoś ostatnio mamy szczęście do rewanżów. Kolejny udany. Goście nie postawili się na obcym parkiecie a gospodarze to wykorzystali. Sety bez specjalnych historii poza jednym, gdzie po wejściu na zagrywkę naszego rozgrywającego wyglądało, że do końca seta nie zejdzie z tej pozycji, ale każda seria musi się kiedyś skończyć. MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. W setach do 18, 18, 17. Sędzia Piotr Lazar. (IB)
30.01   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Dwa bieguny tabeli naszej ligi spotkały się dziś w Rybniku. Wynik był raczej przesądzony choć to jest sport. Foxy walczą czego nie można im odmówić. Szybki w wesołej atmosferze mecz wygrywamy 3-0. MVP spotkania został wybrany Piotr Ptaszyński. W setach do 15, 16 i 11. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)
31.01   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 0 NORD Świerklany RO-JO Team
1 set Nord zaczyna z wysokiego C. Prowadzą 6:2, 7:3 i 8:4. Potem AKS nabiera rozpędu. Kilka długich ciekawych wymian, a po stronie gospodarzy mocna zagrywka, dobra obrona, udanie wykorzystywane kontry pozwalają mieć cały mecz pod pełną kontrolą. MVP spotkania został wybrany Adrian Gawron. W setach do 19, 20 i 20. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)
1.02   Jedynka Jankowice II 3 : 0 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
1 set – ustawiamy sobie od samego początku kilka punktów przewagi i spokojnie rozpędzamy się zmuszając gości do wzięcia czasu przy stanie 10:1. Dobra gra w każdym elemencie nie pozwala przyjezdnym na wiele i kończymy spokojnie do 17. 2 set – drobna zmiana w naszych szeregach i powtórka z rozrywki – czas dla gości przy stanie 7:2. Tym razem jak się okazuje trafiony bo po chwili to my wstrzymujemy grę gdy na tablicy pojawia się 9:9. Kolejne zmiany u nas nie zmieniają bojowego nastawienia i ponownie uzyskujemy przewagę, by spokojnie punkt za punkt zainkasować całego seta do 22. 3 set – wyrównana gra do połowy, kilka dobrych zagrywek i odjeżdżamy na 5 punktów. Nie oddajemy już inicjatywy do samego końca kończąc seta do 18. MVP spotkania został wybrany Kamil Krzanicki. W setach do 17; 22; 18. Sędzia Janusz Lazar. (TM)

28.01   Top Ten Rybnik 0 : 3 Strzelec Gorzyczki
W mecz ze Strzelcami jaskiniowe smoki weszły pełne optymizmu i z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Początek spotkania sugerował nawet, że scenariusz, jaki wymarzyły sobie Dziesiątki, jest całkiem możliwy do spełnienia. Niestety, z piłki na piłkę, smoczy ogień przygasał, a Strzelcy czuli się w jaskini coraz pewniej. TOP TEN nie był w stanie podnieść się z marazmu, gra Dziesiątek rozsypywała się w miarę trwania meczu. Nawet kiedy udało się już sklecić jakąś sensowną akcję, to Strzelcy podnosili swoje tarcze i bronili co się dało. Podsumowując, dobry mecz chłopaków z Gorzyczek i bardzo słaby w wydaniu smoków. Jeden z niewielu, kiedy przed meczem w szatni nie było wspomagania chemicznego i, jak widać, tego zabrakło. OSTATNI RAZ.  MVP spotkania został wybrany Sławomir Świerczek. W setach do 22, 18 i 13. Sędzia Janusz Lazar. (DF)
29.01   Jedynka Jankowice III 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Obie ekipy na sali pojawiły się w 7 osobowych składach. W pierwszych dwóch odsłonach wychodzimy parę razy na kilkupunktową przewagę którą goście odrabiają a raczej sami pozwalamy im ją odrobić. Na szczęście końcówki dla nas. W 3. secie zaczyna się tradycyjne "haha hihi" i set pada łupem gości. 4. set goście od początku urywają po punkciku jednak kilka mocniejszych słów, zmiana sypacza w ekipie gospodarzy pozwala na odrobienie strat i wygranie z bezpieczną przewagą. MVP spotkania został wybrany Paweł Łagodziński. W setach do 24, 23, -22, 18. Sędzia Włodzimierz Barwinek. (MM)
29.01   Albion Team 2 : 3 Beer Team Rybnik
Rundę rewanżową na naszej sali rozpoczynamy od porażki mimo, że nic na to nie wskazywało. Można by powiedzieć, że nigdy nam się łatwo nie grało z Piwoszami ale nie jest to żadne wytłumaczenie patrząc na przebieg meczu. Pierwszy set pod nasze dyktando - rywal nie istnieje na boisku i z łatwością wygrywamy do 15. Drugi set jeszcze lepszy w naszym wykonaniu bo wygrywamy do 11. I wtedy nastąpił przełom. Rozluźnienie w naszych szeregach wszyscy już myśleli o prysznicu, a tu sporo naszych błędów, przeciwnik skuteczniej w każdym elemencie i mimo walki przegrywamy do 21. Czwarty set zaczynamy od pełnej mobilizacji. Prowadzimy większość seta, ale znowu w końcówce niemoc naszych zawodników i przegrywamy do 22. Nikt już nie wiedział co się dzieje i jak to się stało. Tie break goście rozpoczynają lepiej i utrzymują przewagę do końca mimo że było 12-12 przegrywamy do 13. MVP spotkania został wybrany Marcin Radler. W setach -15, -11, 21, 22 i 13. Sędzia Janusz Lazar. (DK)
30.01   Floorsky Pawłowice 3 : 0 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Pierwszego seta rozpoczęliśmy od zdobycia dużej przewagi nad przeciwnikiem za sprawa atomowych zagrywek Karola Koniecznego i jego dobrych ataków. Przeciwnik początkowo nie stawiał większego oporu, niestety uśpiło to naszą czujność. Awaria w ładowaniu, błędy własne i Lędziny zaczynają nas gonić. Całe szczęście przewaga, jaką wypracowaliśmy sobie wcześniej, była na tyle duża, że na gonieniu się skończyło i wygraliśmy seta wynikiem 25:22. Drugi set miał podobny przebieg jak set pierwszy. Trochę przewagi, następnie Lędziny gonią, ale najważniejsze nieskutecznie. Set kończy się 25:23. Po drugim secie było widać, że przeciwnik jest troszkę przybity, ale nie złożył broni. W trzecim secie nie potrafiliśmy zagrać swojego i to Lędziny odskakują na kilka punktów. Nie dają rady jednak utrzymać przewagi do końca i to my po walce w końcówce stawiamy kropkę nad "i" wygrywając 26:24. Pięknym asem mecz skończył Karol Konieczny. Poziom był niski, zawodnikowi z Lędzin dostała się czerwona kartka, gra była na stojąco... MVP spotkania został wybrany Maksymilian Szulc. W setach do 22, 23 i 24. Sędzia Michał Radomski. (MC)
31.01   GAPa Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice III
Pierwszy set, 4:1 na otwarcie dla nas, i to tyle z pozytywów. Nagle nie wiadomo kiedy robi się 13:20 dla JJ i po secie. W drugim secie przeżywamy deja vu. Zaczynamy z przytupem, 5:1 dla GAPa lecz szybko w jednym ustawieniu JJ wracają do gry odrabiając straty. Gonimy wynik, przy stanie 16:17 dla gości znów niezrozumiały przestój i w decydującej fazie zdobywamy raptem 2pkt. Trzeci set najbardziej wyrównany ale i tym razem końcówka seta dla gości i po meczu. Zdecydowana zagrywka, gra na kontrze ustawiły ten pojedynek po stronie JJ. Mecz w przyjaznej atmosferze. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w walce o powrót do I ligi. MVP spotkania został wybrany Tomasz Bukowiecki. W setach do 14, 18 i 21. Sędzia Piotr Lazar. (PT)
1.02   Fundacja SET-MIX 3 : 0 Victoria Pilchowice
Pierwszy set z racji braku podstawowego libero zaczynamy ze środkowymi na przyjęciu. Pewna gra, dobre ciekawe akcje, niewiele błędów własnych i kompletnie dominujemy gości wygrywając do 16. Drugi set zaczynamy w tym samym ustawieniu ze zmianą jednego ze środkowych i kontynuujemy dobrą grę z poprzedniego seta. Przy stanie około 17:13 dokonujemy podwójnej zmiany i podobnie jak w poprzednim meczu na boisku za Dawida i Tomka meldują się Karol z Pawłem. Wkrada się drobne rozluźnienie, parę błędów własnych i goście wyrównują. Do końca seta toczy się wyrównana gra i udaje nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając do 23. Trzeci set to kolejne roszady - na początku i w trakcie seta dochodzi do zmian na pozycjach środkowych. Set wyrównany, do połowy to goście wygrywają, my gonimy wynik pod koniec wyrównujemy i ostatecznie wygrywamy do 21. MVP spotkania został wybrany Karol Gałązka. W setach do 16, 23 i 21. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TT)
1.02   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 0 Volley Pszów
Pierwsze dwa sety podobne do siebie od początku miejscowi budują przewagę i spokojnie wygrywają. Trzeci set najbardziej wyrównany. Do połowy praktycznie równo, w końcówce motorki wrzucają wyższy bieg i wygrywają. Kontuzjowanemu koledze z Pszowa życzymy szybkiego powrotu na boisko. MVP spotkania został wybrany Adam Wojaczek. W setach do 14, 15 i 22. Sędzia Tomasz Nieszporek. (SM)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 43 45 - 6 39 15
  2. Jedynka Jankowice III 41 44 - 13 31 16
  3. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 38 39 - 13 26 16
  4. Fundacja SET-MIX 36 39 - 21 18 16
  5. Albion Team 30 35 - 23 12 16
  6. Strzelec Gorzyczki 28 34 - 26 8 16
  7. Floorsky Pawłowice 22 32 - 33 -1 16
  8. Beer Team Rybnik 19 27 - 33 -6 15