Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 25 stycznia 2019 - 16 termin
  I liga
21.01   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Spotkanie sąsiadów w ligowej tabeli dostarczyło emocji tylko w pierwszym secie. Spora liczba błędów przepleciona zarówno kilkoma długimi, znakomitymi akcjami jak i mocnymi atakami z obydwu stron. Goście w końcówce obejmują prowadzenie 22-20, ale to wszystko na co ich stać w tej odsłonie. Czarny koń Aleksander wpuszczony na zagrywkę w końcówce znakomicie wywiązuje się ze swoich zadań, co pozwala nam obrócić wynik i zapisać pierwszą partię na swoją korzyść. Drugi i trzeci set to już dominacja drużyny z Lędzin. Wbijamy kilka gwoździ, dajemy pograć każdemu zawodnikowi i w spokoju zapisujemy ważne 3 punkty na naszym koncie. Dziękujemy za mecz i atmosferę fair play i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu. MVP spotkania został wybrany Jacek Tuchowski. W setach do 23, 16 i 16. Sędzia Leszek Słaby. (GR)
22.01   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 2 INK-OGNITO
Mecz niezbyt atrakcyjny z ogromna ilością błędów głównie w przyjęciu gospodarzy, oddajemy mnóstwo punktów przy zagrywce stacjonarnej i nie poprawiamy atakiem. Set 3 to już koncert nieporadności i z prowadzenia 12:6 robi się 12:14 w jednym ustawieniu. Na szczęście końcówka seta 4 i pojedynczy blok na środkowym daje szanse na wygraną. W piątym od połowy kontrola i gramy to czego brakowało przez pozostałe 4 partie. MVP spotkania został wybrany Łukasz Pańczyk. W setach 25-22, 25-27, 22-25, 25-23 i 15-10. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
23.01   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Niespodziewany obrót spraw na Olimpie. Jak dotąd nigdy nie wygraliśmy z Dwójką nawet jednego seta, a dziś ku zaskoczeniu wszystkich, mimo osłabień udało się nawiązać walkę z jakże renomowanym rywalem. Gospodarze gołą "siódemką", z przyjmującym na środku siatki. Goście bez swojego głównego reżysera. Z ciekawostek: W drugim secie na hali pojawił się walec. Nie wiemy, w których drzwiach się zmieścił ale zmiażdżył nas do 13. W tie-breaku prowadziliśmy już 14-12 ale wtedy Świerklany pokazały kto gra o mistrzostwo a kto o środek tabeli. Zostaje ogromny niedosyt i wielkie uznanie dla rywali. MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. W setach 25:23 13:25 25:21 20:25 16:18. Sędzia Ogiermann Gerard. (ŁZ)
24.01   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Jedynie w pierwszym secie drużyna gospodarzy mogła zwrócić na siebie uwagę wygrywając już 18 do 12 oddała seta do 20. Następne dwa sety bez przyjęcia co spowodowało w drugim secie nawet 15 do 0 dla gości i dalsza gonitwa już nie miała za bardzo sensu. Trzeci set to powtórka drugiego i pełna dominacja Tawerny.  Szkoda, że nie nawiązaliśmy równej walki. MVP spotkania został wybrany Piotr Janik. W setach 19, 7 i 8. Sędzia Karol Mike. (MT)
25.01   Impacto LKS Chałupki 3 : 1 Orton Flex-Pawłowice
Goście zjawiają się w Chałupkach niestety bez ławki rezerwowych gołą szóstką, mimo to w meczu nie brakowało ciekawych i zaciętych wymian. Mecz w spokojnej atmosferze poza trzecim setem, raczej pod kontrolą Impacto jednak w końcówkach setów goście włączali drugi bieg i doprowadzali do nerwowych i zaciętych momentów... MVP spotkania został wybrany Kamil Szerner. Sędzia Piotr Lazar. (DM)

21.01   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 1 Floorsky Pawłowice
Młoda ekipa z Sosnowca chciała udowodnić jeszcze młodszej i niepokornej drużynie Floorsky swoją wyższość i pokazać że mogą grać jeszcze lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Pierwsze dwa sety to zupełna kontrola gospodarzy, którzy obie partie pewnie wygrali i zdawało się że kroczą po pewne zwycięstwo. Trzecia odsłona to jednak zryw Pawłowic, co wyraźnie zaskoczyło Błyskawice która chyba była już pewna zwycięstwa. Goście dzięki twardej i skutecznej grze na siatce wygrywają 3 seta i przedłużają swoje szanse na sukces. 4 set to w końcu piękna, równa walka. Obie ekipy szły punkt za punkt, młodą drużyna Pawłowic bardzo mocno postawiła się liderowi, lecz więcej zimnej głowy oraz doświadczenia okazali się mieć Sosnowiczanie i kończąc seta pięknym blokiem. Emocje towarzyszące tej partii przyczyniły się do małej awantury pod siatką, zawodnicy obu ekip skoczyli sobie do gardeł, jednak zakończyło się bez ofiar i gracze rozeszli się do szatni. MVP spotkania został wybrany Paweł Podlewski. W setach 25-19, 25-23, 22-25 i 25-23. Sędzia Jarosław Borda. (PW)
21.01   Strzelec Gorzyczki 3 : 0 AKS Marklowice
Ciąg dalszy wesołej twórczości chłopców znad granicy. Dziś atmosfera urodzinowa, ale 3 punkty pozostają u nas. I set początek dość wyrównany, punkt za punkt, jednak  w końcówce odskakujemy i dowozimy zwycięstwo w pierwszy starciu. Druga partia z małym wskazaniem na nas jednak końcówka dla gości którzy dochodzą wynik, aby ostatecznie na przewagi polec. Trzeci set rozpoczynamy od 0-5 i cały czas Marklowice kontrolują stan punktów na tablicy raz powiększając, raz zmniejszając przewagę. Jednak od stanu 14-17 wracamy do gry i po długiej pogoni wyprzedzamy przyjezdnych pozostawiając ich z 18 punktami na tablicy.  MVP spotkania został wybrany ... W setach do 20, 24 i 18. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
22.01   Beer Team Rybnik 2 : 3 GAPa Rybnik
Do Piwoszy zawitała młodsza drużyna z Radziejowa. Sety wygrywane na zmianę przez obie ekipy. Sporo błędów Gospodarzy w grze obronnej spowodowało, iż nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Przyjezdni zachowali więcej zimnej krwi w piątej partii wygrywając całe spotkanie. MVP spotkania został wybrany Andrzej Musielak. W setach 25-23, 19-25, 25-18, 24-26 i 13-15. Sędzia Ogiermann Gerard. (MM)
22.01   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 0 Volley Pszów
Mecz pod pełną kontrolą gospodarzy, ambitnie walczący goście nie mieli zbyt wielu argumentów aby przeszkodzić nam w zdobyciu kolejnych trzech punktów. Dobra gra środkami oraz stabilne przyjęcie były kluczem do wygrania tego spotkania. Mimo kilku przestojów oraz ponownie, sporej ilości błędów w polu zagrywki, wygrana w każdej z partii nie była zagrożona nawet przez chwilę. Wśród gospodarzy wystąpili wszyscy zawodnicy którzy tego dnia pojawili się na hali, podobnie po stronie drużyny z Pszowa, która mimo że stawiła się nieco skromniejszym składem niż my to także próbowała rotować na pozycjach. MVP spotkania został wybrany Krystian Kisielewski. W setach do 14, 22 i 21. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
24.01   Victoria Pilchowice 0 : 3 Albion Team
Mecz, o którym ciężko napisać cos więcej prócz tego, ze się odbył. W pierwszej odsłonie gospodarze kompletnie pogubieni na boisku grając bez libero, co wykorzystuje drużyna Albionu i spacerkiem wygrywa do 13. W następnych 2 setach gra troszkę bardziej wyrównana, momentami Pilchowice nawet obejmują 1-2 punktowe prowadzenie ale goście i tak wygrywają bez większych problemów do 22 i 21. Poziom słaby ale tylko za sprawa  Victorii, która wygląda niestety coraz gorzej w tym sezonie. MVP spotkania został wybrany Radoslaw Polnik. W setach 13, 22 i 21. Sędzia Ogiermann Gerard. (PK)
25.01   Fundacja SET-MIX 3 : 1 Top Ten Rybnik
Mecz z drużyną z „Tygla” zawsze wzbudzał u nas dodatkowe emocje . Niema się co dziwić że stawiamy się w prawie najmocniejszym składzie.  Mocna ławka, spora liczba kibiców i „bęben” na trybunach trochę sparaliżował nas na początku meczu. Już od pierwszego seta można było się domyśleć, że ten mecz będzie należał do bardzo wyrównanych i zaciętych. Goście po zaciętej końcówce wygrywają go po naszych błędach. Kolejne odsłony spotkania bardzo podobne do siebie, lecz na naszą korzyść. Na uwagę zasłużyły niezłe zmiany w naszym zespole. Od 3 odsłony gramy z Karolem na ataku i Pawłem Brzeziną na rozegraniu, który pierwszy raz zagrał na swojej nominalnej pozycji. Dali oni niesamowity powiew świeżości i sporo POWERA na boisku. Ważne 3 pkt dla nas i gratulacje dla gości za dobry mecz, który rozgrywał się niesamowicie przyjaznej atmosferze. MVP spotkania został wybrany Paweł Brzezina. W setach 24-26, 25-23, 25-21 i 25-20. Sędzia Ogiermann Gerard. (BW)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 43 45 - 6 39 15
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 38 39 - 10 29 15
  3. Jedynka Jankowice III 35 38 - 12 26 14
  4. Fundacja SET-MIX 33 36 - 21 15 15
  5. Albion Team 29 33 - 20 13 15
  6. Strzelec Gorzyczki 25 31 - 26 5 15
  7. Floorsky Pawłowice 19 29 - 33 -4 15
  8. Top Ten Rybnik 18 22 - 34 -12 15