Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 18 stycznia 2019 - 15 termin
  I liga
14.01   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 3 : 0 INK-OGNITO
W dzisiejszy wieczór rozegraliśmy zaległy mecz z zaprzyjaźnioną drużyną INK-Ognito. Początki setów dla gości, którzy budują 3-4 punktową przewagę, po czym bierzemy się do pracy i dzięki skutecznym kontrom oraz bardzo dobrej postawie w bloku odwracamy przewagę na naszą korzyść, spokojnie prowadząc grę do końca. Emocji dostarczył jedynie drugi set, w którym przez długi czas nie potrafiliśmy postawić kropki nad „i”. Od stanu 21-19 ponownie jednak ratuje nas szczelny blok i nie pozwalamy przyjezdnym cieszyć się z wygranej partii. MVP spotkania został wybrany Marcin Harazim. W setach do 18, 21 i 15. Sędzia Piotr Lazar. (MK)
14.01   Orton Flex-Pawłowice 2 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Mecz pod tytułem HUŚTAWKA dosłownie i w przenośni rozpoczął się z małym poślizgiem czasowym z powodu złych warunków atmosferycznych na drodze-ale wszyscy dotarli cali i zdrowi. Set pierwszy i trzeci podobny przez większość czasu spotkanie punkt za punkt ale to goście w końcówce zachowują zimna krew i wygrywają do 26,26. Set drugi to demolka w szeregach przyjezdnych i to ORTON FLEX wygrywa do 15.Set czwarty  walka punkt za punkt do połowy w końcówce kilka punktów przewagi i wygrana pada łupem gospodarzy. Set piąty miał być z przytupem ale niestety miał być -goście od początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę ,której nie oddali do końca i tym samym wygrywają do 10 a tym samym 3-2 MVP spotkania został wybrany Michał Paruzel. W setach do 26, -15, 26, -22 i 10. Sędzia Michał Radomski. (JK)
15.01   NORD Świerklany RO-JO Team 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Dwa pierwsze sety grane na równi, przyjezdni wygrywają je jedynie przez proste błędy NORDU w zagrywce i kilka zagrań pokazujących obecne zaangażowanie. Set trzeci już bez historii z NORDU zeszło powietrze, błędy się kumulowały a Lędziny treningowo z uśmiechami na twarzach kończą dzieło. MVP spotkania został wybrany Jacek Tuchowski. W setach do 23, 20 i 11. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
17.01   INK-OGNITO 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Stracie "tytanów" pierwszej ligi... Przed ostatni w tabeli Ink-Ognito podejmuje gości z Pszowa. Chciałoby się napisać cóż to były za emocje, ale niestety prócz decydującego ostatniego seta emocji brak. Dwa pierwsze sety rozegrane szybko, bez historii na rzecz gospodarzy. W trzecim secie chyba troszkę wyluzowaliśmy, bo gładko nie było. Punkt za punkt do stanu po 23, dwa dobre serwy i zamykamy mecz.  MVP spotkania został wybrany Daniel Misztal. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TP)
17.01   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 3 : 2 Impacto LKS Chałupki
Pierwszy set pod naszą kontrolą ale tylko do końcówki w której goście nas doganiają a następnie uskrzydleni szczęśliwą zagrywką wygrywają partię. Set drugi to antysiatkówka w naszym wykonaniu: olbrzymie problemy w skończeniu pierwszych akcji, rażąca ilość błędów w zagrywce i brak porozumienia blok-obrona, co sprawia, że robi się 0-2 w całym meczu. W przerwie padło wiele mocnych słów i od początku trzeciej partii stawiamy twardsze warunki przyjezdnym. Dzięki pewniejszym atakom prowadzimy w połowie seta 14-11, niestety po zmianach w drużynie gości Mikołaj doprowadza do remisu i do samego końca nikt nie pozwala uciec więcej niż na 2 punkty. Po nerwowej końcówce kończymy asem i robi się 1-2. Set 4 bez historii, wychodzi nam wszystko, kąśliwe zagrywki Mateuszów robią serie i mamy remis. Początek tie breaka to mocne uderzenie gości, podrażnionych chyba takim obrotem spraw, na tablicy 1-4. Błyskawicznie wyrównujemy i kontynuujemy dobrą grę utrzymując pewną zagrywkę oraz mocny atak. Tym razem bez nerwówki, po zmianie stron 8:5 nie pozwalamy już gościom dojść do głosu. MVP spotkania został wybrany Grzegorz Jaruga. W setach 22-25, 19-25, 25-22, 25-12, 15-10. Sędzia Piotr Lazar. (MK)
17.01   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 2 : 3 Jedynka Jankowice II
W czwartkowy wieczór spotkały się trzecia z czwartą drużyną w tabeli. Zapowiadało się ciekawe widowisko i takie też było. Pokaźna liczba widzów na sali w Chwałowicach i jak się później okazało pełen wrażeń pięciosetowy pojedynek. 1 i 2 set od początku punkt za punkt. Dobre, trudne zagrywki po obu stronach siatki i długie wymiany dopiero w końcówce pozwoliły przechylić szalę zwycięstw na stronę gospodarzy. Trzeci set również zacięty lecz końcówka należała do Jankowic. Taki obrót sprawy ewidentnie pomógł nabrać wiatru w żagle przyjezdnym i czwarta odsłona tego pojedynku zakończona pewnie i z sukcesem dla Jankowic. Tie Break to z początku zryw AKS aż to stanu 13:10 i później coś się zacięło, brak przysłowiowej kropki nad i. Jankowice wyrównują i mamy pojedynek na przewagi w którym to lepsi okazali się goście, Jedynka Jankowice. Mecz z cyklu tych które zadowoliły by nie jednego krytyka. MVP spotkania został wybrany Dariusz Łasiewicki. W setach do 22, 25, -20, -16 i -18. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)
17.01   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Leśna Perła Damons Rybnik
No i kolejny rewanż się udał. Pewnie obecnie panujący i jak dotąd niepokonani chcieliby powiedzieć veni, vidi, vici, ale niestety ziemia świerklańska nie okazała się łaskawa. Mistrzowie w pierwszym secie nie przypominali siebie a Dwójka bardzo skupiona na grze zanotowała świetnego seta. Druga partia spodobałaby się niejednemu kibicowi dobrej siatkówki. Przez cały set goście prowadzili 1 lub 2 punktami i dopiero w samej końcówce losy się odwróciły. Trzecia część równo do ok. 10-tego punktu, potem zarysowuje się coraz większa przewaga Świerklan i mimo kilku zmian po jednej i drugiej stronie nic już się nie zmienia. MVP spotkania został wybrany Dawid Drużga. W setach do 14, 25, 18. Sędzia Michał Radomski. (IB)

II liga
14.01   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Pierwszy mecz rundy rewanżowej w II lidze przyniósł od razu starcie lidera z wiceliderem. Można było zatem spodziewać się mnóstwa emocji. Emocji jednak nie było, można było za to obserwować koncertową grę Sosnowiczan. Pierwszy set zaczął się równo, nawet z delikatną przewagą gości z Lędzin, jednak im dalej w set tym bardziej rozkręcały się Błyskawice aby wygrać premierową partię 25:22. Od drugiego seta Błyskawice zupełnie zdominowały mecz, serie zagrywek zupełnie niszczące szyki Lędzinian, głównie środkowego Krzysztofa Piotrowskiego, choć to drugi środkowy został wybrany MVP, potężne bloki i skuteczne kontry pozwoliły gospodarzom na wygranie spotkania stosunkiem 3:0. MVP spotkania został wybrany Piotr Brzeziński. W setach do 22, 13 i 16. Sędzia Jarosław Borda. (PW)
14.01   Top Ten Rybnik 1 : 3 Albion Team
W pierwszym secie goście powoli i systematycznie budują przewagę, doprowadzając ją do końca partii. Drugi set to popis nieporadności z naszej strony. Brak skuteczności w pierwszej akcji, słaba jakość przyjęcia i zbieramy lanie do 16. Trzeci set to festiwal zepsutych zagrywek po jednej i drugiej stronie, ale więcej zimnej krwi zachowują gospodarze i pozostają w walce o topteniaka. Czwarty set był najbardziej wyrównaną partią tego spotkania. Walka o każdy punkt po jednej i drugiej stronie. Przez całą partię budujemy kilku punktową przewagę, jednak w końcówce parę dobrych akcji w bloku przyjezdnych pozwala im odrobić stratę i zapewnić wszystkim nerwową końcówkę. Tym razem to goście wychodzą obronną ręką i rozwiewają nasze marzenia o podtrzymaniu passy 3 zwycięstw z rzędu. Gratulacje dla zwycięzców. Mecz odbyty w przyjaznej atmosferze.  MVP spotkania został wybrany Damian Kuczyński. W setach 21-25, 16-25, 25-23 i 24-26 Sędzia Janusz Lazar. (RW)
14.01   Volley Pszów 0 : 3 Jedynka Jankowice III
Goście do Pszowa stawiają się w 6 osób, po naszej stronie 9 zawodników. Cały mecz bardzo wyrównany, wygrywa drużyna, która popełniła mniej błędów. W pierwszym secie psujemy 8 serwisów i nie kończymy 2 piłek setowych. Drugi set wyrównany gdzieś do połowy, w końcówce goście odskakują na 17:22, po szaleńczym pościgu przegrywamy do 23. Ostatni set praktycznie cały punkt za punkt, w końcówce kontuzji nabawił się gracz Jedynki, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W setach 27:29, 23:25, 25:27. MVP został wybrany Paweł Nowrot. Sędzia Michał Tokarski (RZ).
15.01   AKS Marklowice 0 : 3 Fundacja SET-MIX
Mecz bez większej historii. Od początku do końca pod dyktando dobrze poukładanej drużyny Fundacji. Bardzo dobrze dysponowana drużyna przyjezdnych prowadzi w tym meczu praktycznie od pierwszej do ostatniej piłki. Pewne 3 punkty odjeżdżają z Marklowic wraz z drużyną Fundacji SET-MIX.  MVP spotkania został wybrany Tomasz Tracz. W setach do 13, 18 i 21. Sędzia Przemysław Gąsior. (PG)
15.01   Beer Team Rybnik 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Beer Team zrewanżował się Okis-om za porażkę na wyjeździe. Cały meczyk pod dyktando Gospodarzy, którzy wykorzystując atut własnej hali, kąsali przeciwników, zagrywką. Mecz toczony w przyjaznej atmosferze, i przy pustej widowni.   MVP spotkania został wybrany Marek Marchel. W setach do 15, 19 i 21. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (MM)
16.01   Floorsky Pawłowice 3 : 0 Strzelec Gorzyczki
Po porażce 3:2 w pierwszym meczu z Gorzyczkami byliśmy niesamowicie zdeterminowani i skupieni, co pozwoliło nam na wygranie rewanżu bez większych trudności. W pierwszym secie od samego początku dominowaliśmy w każdym aspekcie, zaczęliśmy od przewagi 7:3. Dało nam to siłę, by następnie sukcesywnie zwiększać przewagę i wygrać seta 25:17. Drugi set był nieco gorszy, ale i tak piękny. Początek dla nas, trzymaliśmy przewagę 2, 3 a momentami 4 punktów. W połowie seta pojawiło się parę błędów z naszej strony, co przeciwnicy wykorzystali i udało mu się wyrównać. Przestój na szczęście nie trwał długo i set drugi kończy się wynikiem 25:20. Trzeci set był najgorszy w naszym wykonaniu. Prowadziliśmy go, lecz z niewielką przewagą. Gorzyczki ciągle nas doganiały, był moment gdzie nawet wyszli na prowadzenie ale nie udało się im odskoczyć na więcej niż 2 oczka. Zrobiliśmy małe przetasowanie w szeregach, odzyskaliśmy przewagę i wygraliśmy seta 25:21. MVP spotkania został wybrany Karol Konieczny. W setach do 17, 20 i 21. Sędzia Michał Radomski. (MS)
17.01   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 0 Strzelec Gorzyczki
Mecz który się po prostu odbył. Goście w szóstkę a i my niewiele szerszym składem. Mecz bez emocji i historii w sennej atmosferze. Dwa pierwsze sety od początku pod dyktando lepiej dysponowanych gospodarzy. Trzeci set to jak zwykle w naszym wykonaniu set, który powinien sam się wygrać. Trochę lepsza gra gości zaowocowała kilkupunktową ich przewagą którą, niwelujemy dopiero przy stanie 23-23 potem dokładamy 2 bloki i kolejne 3 punkty trafiają na nasze konto. Goście bez nominalnej sypy i bez gry środkiem doznali drugiej w ciągu dwóch dni wyjazdowej porażki 0-3.  MVP spotkania został wybrany Krzysztof Witek. W setach do 22, 19 i 24. Sędzia Jarosław Borda. (GR)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 40 42 - 5 37 14
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 35 36 - 10 26 14
  3. Jedynka Jankowice III 35 38 - 12 26 14
  4. Fundacja SET-MIX 30 33 - 20 13 14
  5. Albion Team 26 30 - 20 10 14
  6. Strzelec Gorzyczki 22 28 - 26 2 14
  7. Floorsky Pawłowice 19 28 - 30 -2 14
  8. Top Ten Rybnik 18 21 - 31 -10 14