Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 11 stycznia 2019 - 14 termin
  I liga
7.01   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Spotkanie w pewnych momentach mogło się podobać, zwłaszcza wymiany w trzecim secie. Dwa pierwsze poleciały bardzo szybko, głównie z powodu bardzo mocnych zagrywek gości. Mecz na dobrym naszym poziomie i gdyby nie serie na przyjęciu mogliśmy nawiązać równą walkę. Goście dość obszernym składem i wieloma zmianami na boisku. Ale przy takich wynikach poszczególnych setów mogli sobie na to pozwolić. Atmosfera na boisku dość napięta, zwłaszcza z powodu określenia podwójnych piłek dogrywanych palcami. Dzięki, że chłopaki dojechali, przy tak trudnych warunków atmosferycznych. MVP spotkania został wybrany Hubert Klyta. W setach do 12, 14 i 20. Sędzia Mateusz Mnich. (MT)
8.01   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Rewanż się udał. W pierwszym i drugim secie Świerklany dość szybko uzyskiwały przewagę i tak już pozostawało do końca. Dopiero w ostatniej odsłonie bardzo wyrównana końcówka ale na szczęście wygrana dla nas. Jedni i drudzy bez szału w zmianach (obie ławki dość krótkie i do tego niewykorzystywane). MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. W setach do 18, 21, 24. Sędzia Piotr Lazar. (IB)
8.01   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Po poniedziałkowym przetarciu w Pszowie mamy duże nadzieje na dobry wynik w starciu z drużyną Jankowic. Goście w najsilniejszym zestawieniu są tego dnia jednak drużyną zdecydowanie lepszą. Pomimo walki w każdym z setów cały czas kontrolę nad meczem trzyma drużyna Jedynki. Perfekcyjne przyjęcie i świetna gra w obronie to klucz tego dnia do zwycięstwa. Pomimo naszych kilku ładnych akcji i momentami dobrej, równej gry punkt za punkt nie jesteśmy w stanie zagrozić przeciwnikom. Świetny mecz przyjmujących oraz rewelacyjnego tego dnia libero. Dzięki za walkę i czekamy na rewanż w kolejnej rundzie. MVP spotkania został wybrany Kamil Krzanicki. W setach do 20, 19 i 20. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
9.01   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Orton Flex-Pawłowice
Pierwszy mecz w 2019 roku pokazał że była "mała" przerwa. Forma  jeszcze świąteczna ale dobra i sympatyczna atmosfera towarzyszyła podczas meczu. Zawody ułożyły się po myśli gospodarzy którzy dość łatwo wygrali te spotkanie... MVP spotkania został wybrany Arkadiusz Terlecki. W setach do 15, 16 i 17. Sędzia Robert Stabryło. (ŁM)
9.01   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 1 : 3 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Pierwszy set gładko wygrany przez gospodarzy. Później totalna zmiana klimatu i w drugim secie odwrotna sytuacja. W 3 secie prowadziliśmy już 16:10 i w tylko sobie znany sposób przegrywamy partię. Po takim ciosie, 4 set to już formalność. Gratulacje dla Piasków. Goście udowodnili komu w tym momencie bardziej należy się miejsce w górnej połowie tabeli.  MVP spotkania został wybrany Tomasz Przywara. W setach 25-18, 16-25, 25-27 i 16-25. Sędzia Ogiermann Gerard. (ŁZ)
10.01   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Na ten mecz czekaliśmy bardzo długo. Wciąż mając w głowie porażkę 3-0 na wyjeździe bardzo chcieliśmy udowodnić przede wszystkim sobie, że był to wypadek przy pracy. Zmobilizowani od początku wywieramy presję na przyjezdnych dobrą zagrywką i ustawieniem w obronie. Bez historii zapisujemy w ten sposób pierwsze 2 sety na naszym koncie. Trzeci set to wciąż nasza dobra gra, goście po licznych rotacjach w składzie porządkują trochę swoją grę, ale wystarcza to tylko na wyjście z 20 punktu i w zasadzie bez historii zapisujemy 3 punkty na swoim koncie. Każdy z naszych zawodników dostał szansę pokazania swoich umiejętności, dobre przyjęcie pozwoliło na swobodne rozrzucenie ataku po wszystkich strefach, a przeciwnicy przez cały mecz jakby nieobecni... MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Galbarczyk. W setach do 15, 15 i 22. Sędzia Jarosław Borda. (JT)
10.01   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 NORD Świerklany RO-JO Team
Dwa pierwsze sety bez większych emocji. Trzeci małe zmiany w szeregach gospodarzy i trochę ruszyło. Końcówka dość wyrównana, ale problemy z kończeniem powtórnych akcji i błędy w zagrywce doprowadzają do przegranej ostatniej partii. Emocje towarzyszyły również pod siatką. Głównie z powodu różnych interpretacji  niesionych piłek przez gości. Ale jak zwykle sędzia ma ostatnie zdanie... MVP spotkania został wybrany Mateusz Zieliński. W setach do 12, 17 i 23. Sędzia Karol Mike. (MT)
11.01   Jedynka Jankowice II 3 : 0 INK-OGNITO
Goście wstawili się w skromnym 6 osobowym składzie. Całe spotkanie pod nasze dyktando, z małymi zrywami przyjezdnych. Mecz bez historii. Wygrywamy pewnie za 3 punkty... MVP spotkania został wybrany Tomasz Warda. Sędzia Janusz Lazar. (MT)
11.01   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 NORD Świerklany RO-JO Team
Derby dla Świerklan; tych chyba starszych. Wszystkie sety do ok. 12 punktu w miarę równo, potem Dwójka powoli buduje przewagę i tak już do końca. Tym razem obie drużyny rotowały składem, ale efekty były widoczne tylko u jednych. MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. W setach do 20, 19, 18. Sędzia Piotr Lazar. (IB)

7.01   Top Ten Rybnik 3 : 1 GAPa Rybnik
Ostro wzięliśmy się do pracy i po dwóch setach prowadziliśmy już 2:0, przed oczami mając już kufelek złocistego. Trzecia odsłona zamiast rychłego spotkania w zacnym gronie, przyniosła nam jednak baaardzo zimny prysznic. Zdziesiątkowana ekipa GAPa postąpiła kompletnie nie po przyjacielsku i dobrała nam się do okolic smoczych ogonów, bombardując zagrywką jak Jacek B czy też Andrzej M i gromiąc dumne gady 25:11. Po sromotnie przegranym secie, ogień zawrzał w gardłach jaskiniowych smoków, które szeroko rozpostarły skrzydła i spadły na swoich rywali siejąc grozę i spustoszenie i wygrywając 25:17. Nie przeszkodziło to jednak w przyjacielskich pożegnaniach pod siatką dwóch skumplowanych drużyn, a bestie mogły się wreszcie udać na zasłużony kufelek złocistego, który po północy ugasił smoczy ogień... MVP spotkania został wybrany Rafał Winkler. W setach 25-20, 25-21, 11-25 i 25-17 Sędzia Janusz Lazar. (DF)
7.01   Strzelec Gorzyczki 1 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Po długiej przerwie związanej z leczeniem kolana wraca do nas Coolfon i jako dobry duch w drużynie pozwala nam wygrać pierwszego seta. Kluczem była dobra zagrywka. Pozostałe trzy sety pomimo walki raczej w nastawieniu świąteczno noworocznym. Przegrywamy, ale w dobrych humorach. Gratulujemy przyjezdnym. MVP spotkania został wybrany Paweł Podlewski. W setach do -19, 16, 15 i 16. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
8.01   Jedynka Jankowice III 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Goście stawili się na hali bardzo szerokim składem i już na rozgrzewce pokazywali moc na siatce. Gospodarze jak zwykle stałym składem, jednak w końcu z szansą na małe roszady w ustawieniu, które nie wiele pomogły w ten dzień. Przyjezdni byli lepsi w każdym elemencie gry i mocno skupieni w trakcie trwania całego spotkania nie pozwolili nam ugrać ani jednego seta. MVP spotkania został wybrany Krystian Kisielewski. W setach do 23, 21 i 21. Sędzia Janusz Lazar. (MM)
8.01   Albion Team 3 : 0 AKS Marklowice
Pierwszy mecz w Nowym Roku, więc i świąteczne nastawienie. Pełny luz już przed meczem i w jego trakcie widoczny u obu ekip. Frekwencja nie bardzo dopisała bo goście gołą szóstką, a my tylko z jednym zawodnikiem więcej. Mecz można opisać jako taki, który się odbył, bo błędów dużo i styl gry, o którym warto zapomnieć. Wart uwagi jest drugi set. Nic nam się nie układa i przegrywamy z przyjezdnymi 21-13. Wtedy to gwiazdą parkietu zostaje Robert Dudyk, który na środku blokuje wszystko, kończy każda przechodzącą piłkę i wygrywamy seta 25-21. Atmosfera boiskowa bardzo fajna.  MVP spotkania został wybrany Robert Dudyk. W setach do 22, 21 i 19. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DK)
8.01   Beer Team Rybnik 3 : 1 Volley Pszów
Pierwszy, trzeci oraz czwarty set zdecydowanie pod dyktando gospodarzy… natomiast w drugim secie Piwosze dostają małej zadyszki, co wykorzystują goście z Pszowa. Mecz rozegrany  w miłej i przyjemnej atmosferze. MVP spotkania został wybrany Marcin Radler. W setach do 14, -24, 16, 19. Sędzia Gerard Ogiermann. (MM)
10.01   Victoria Pilchowice 1 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Nowy Rok, nowe nadzieje, stare (i nowe) błędy i coraz węższa kadra - tak w skrócie można opisać mecz w Pilchowicach. Goście z uśmiechem na ustach prowadzili grę we wszystkich wygranych setach, potknęli się tylko w 2 partii kiedy to Victoria miała atut w postaci zagrywki i bloku. Makówki, karp i moczka posłużyły Okisowi, a Victorii mocno zaciążyły...  MVP spotkania został wybrany Wojciech Przybyła. W setach 22-25, 25-18, 18-25 i 23-25. Sędzia Gerard Ogiermann. (PR)
11.01   Fundacja SET-MIX 3 : 1 Floorsky Pawłowice
Pierwszy set zaczynamy spokojnie, pewnie prowadzimy grę, atakujemy mocno i celnie, nie psując dodatkowo zagrywek co skutkuje wygraną do 17. Drugi set to wyrównany początek, parę błędów po naszej stronie przez co goście odskakują na kilka punktów. Pod koniec odrabiamy straty, wyrównujemy do stanu 23:23, jednakże dwa bloki ekipy z Pawłowic pozwalają im wygrać seta do 23. Trzeci set to powtórka z pierwszego, lekko podrażnieni wracamy do swojej pewnej gry i znów wygrywamy do 17. Czwarty i ostatni set wyrównany, lecz to my zachowujemy więcej zimnej krwi w końcówce wygrywając do 23 i całe spotkanie 3:1. MVP spotkania został wybrany Sebastian Ćmok. W setach 25-17, 23-25, 25-17 i 25-23. Sędzia Gerard Ogiermann. (TT)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 37 39 - 5 34 13
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 32 33 - 7 26 12
  2. Jedynka Jankowice III 32 35 - 12 23 13
  4. Fundacja SET-MIX 27 30 - 20 10 13
  5. Albion Team 23 27 - 19 8 13
  6. Strzelec Gorzyczki 22 28 - 20 8 12
  7. Top Ten Rybnik 18 20 - 28 -8 13
  8. Floorsky Pawłowice 16 25 - 30 -5 13