Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 24 grudnia 2018 - 13 termin
  I liga
17.12   Orton Flex-Pawłowice 0 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Mecz w Pawłowickiej hali rozegrały dwie drużyny z odległych miejsc w tabeli. Orton Flex od początku dzielnie dotrzymywał kroku drużynie AKS ale to goście w końcówkach pierwszego i drugiego seta wypracowali kilku punktowa przewagę i wygrywają do 21,23. Set trzeci to  już tylko formalność przyjezdnych i wygrana do 19 a tym samym wygrana 3-0. MVP spotkania został wybrany Marcin Gawliczek. W setach do 21, 23 i 19. Sędzia Marian Żyliński. (JK)
18.12   NORD Świerklany RO-JO Team 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Mecz z serii łatwych ale dla gości, godzinka i po zabawie - fajne zgranie rozgrywającego ze środkowymi połączone ze skutecznością w pozostałych elementach nie daje możliwości na podniesienie rękawicy zespołowi NORD’u. My w świątecznym nastroju - ale i z brakami kadrowymi przegrywamy niestety kolejne spotkanie. MVP spotkania został wybrany Dariusz Łasiewicki. W setach do 16, 14 i 20 Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
20.12   INK-OGNITO 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Mecz, można powiedzieć bez historii. Pierwsze dwa sety łatwo padają łupem gości ze Świerklan, dostajemy do 18 i 15. Jedynie trzecia odsłona meczu to walka punkt za punkt, niestety tylko do stanu po 19, końcówka spotkania znów należy do drużyny gości, kończymy tą partię przegrywając do 23.  MVP spotkania został wybrany Adrian Koczwara. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TP)
20.12   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 1 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Pierwszy set mocno rozgrzewkowy pod stałą kontrolą gości doprowadziła do zakończenia seta 25-20 dla leśnej perły. Set drugi rozgrzewka zakończona Piaski ruszają z atakiem. Dużo wymian ciekawych akcji i kontrola gry ze strony piasków. Dzięki mniejszej ilości błędów gospodarzy oraz wykorzystaniu błędów przeciwnika Piaski wygrywają druga partie 25-22. Odsłona trzecia walka o każdy punkt, pomimo chwilowej przewadze przeciwników, gospodarze Ciągle gonią doprowadzając do sytuacji punkt za punkt. Kilka błędów w końcowej fazie gry i Piaski oddają zwycięstwo drużynie Leśnej Perły 25-23. Ostatnia odsłona czyli powtarzamy to co wydarzyło się na początku sezonu. Niepewność, do końca drużyny wykorzystują wszystkie możliwe siły. Kontrola gry w każdej drużynie, duża presja ze strony gości aby nie doprowadzić to Tie-break. Gra punkt za punkt doprowadza do nieco nerwowych sytuacji, ostatecznie set czwarty zakończony zwycięstwem dla Leśnej Perły 25-22. MVP spotkania został wybrany Marcin Zimończyk. W setach 20-25, 25-22, 23-25 i 22-25. Sędzia Piotr Lazar. (MK)
21.12   Impacto LKS Chałupki 1 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Na mecz w Chałupkach Goście przyjeżdżają wypełnionym po brzegi autokarem kibiców którzy tym razem nie dali szans naszej publiczności którzy w bardzo kulturalny sposób dopingowali jak i swoich zawodników tak i naszych :) co do meczu to niestety Impacto zjadła atmosfera przyjezdnych jak i braki kadrowe co nie zmienia faktu ze tego dnia drużyna przeciwna była lepsza w każdym elemencie gry. Dziękujemy za tak fajną atmosferę jaką nam zafundowaliście jak i za nagrody które dostał nasz jak i Wasz najlepszy zawodnik meczu. MVP spotkania został wybrany Miłosz Jasiński. Sędzia Piotr Lazar. (DM)
21.12   Jedynka Jankowice II 3 : 1 Orton Flex-Pawłowice
1 set – od początku było widać że goście nie przyjechali oddać meczu po “dobroci”. Walka punkt za punkt do 11:11,  później goście mocną zagrywką ustawiają sobie całą partię i spokojnie „demolują” nas do 15. 2 set – goście na rozpędzie uzyskują kilka punktów przewagi i już przy 5:7 musimy wziąć czas. Na szczęście parę ostrych słów i udaje nam się w końcu nawiązać walkę. Po równo do 20, później zryw i dwa czasy dla gości na szczęście nie przynoszą efektu i wygrywamy do 22. 3 set – wyrównany z lekką przewagą gości, ale po czasie dla przyjezdnych 7:7 to my odskakujemy i kolejny czas przy stanie 12:7. Uspokajamy w końcu grę i spokojnie punkt za punkt kontrolujemy przebieg seta wygrywając do 18. 4 set – goście nie składają broni, ale wytrzymujemy ich „napór” i od stanu 4:3 powiększamy przewagę z każdą minutą ostatecznie wygrywając do 19. MVP spotkania został wybrany Kamil Krzanicki. W setach do -15, 22, 18 i 19. Sędzia Janusz Lazar. (MT)

17.12   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 Fundacja SET-MIX
Starcie pierwszej z czwartą ekip w tabeli zapowiadało fantastyczne starcie pełne emocji. Sosnowiczanie nie mieli jednak w planach rozgrywania emocjonującego pojedynku, lecz jak najszybsze odprawienie rywala i rozpoczęcie przygotowań do świąt. Fantastyczna gra gospodarzy, głównie w polu zagrywki, z którą goście nie mogli sobie poradzić, skuteczna gra na siatce bez większych przestojów i mecz kończy się wynikiem 3:0 dla Błyskawicy, która odniosła 12 zwycięstwo z rzędu. MVP spotkania wybrany został środkowy Łukasz Chrobak, który wykazywał się niesamowitym sprytem na siatce, oraz kilkoma mocnymi ciosami. W setach do 18, 16 i 20. Sędzia Jarosław Borda. (PW)
17.12   Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
W ostatnim meczu 2018 roku w „ Smoczej Pieczarze” pojawiają się Motorki z Gaszowic, w solidnym zestawieniu 6 zawodników. I set Smoki zaczynają dobrze, lecz w połowie seta przydarza się nam zadyszka, którą skrzętnie wykorzystują Motorki wygrywając go do 23. W przerwie pomiędzy setami ostra reprymenda Coach i pełna mobilizacja. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Trzy sety bliźniaczo podobne, budujemy przewagę, utrzymujemy ją do końca wygrywając do 22, 14 i 15. Mecz w spokojnej atmosferze, można by rzec, świątecznej. MVP spotkania został wybrany Paweł Nowak. Sędzia Zygmunt Barylak. (WF)
17.12   Volley Pszów 3 : 1 Victoria Pilchowice
W Pszowie gościliśmy drużynę z Pilchowic, która stawiła się w sześcioosobowym składzie. Po naszej stronie 9 osób i bojowe nastawienie. Pierwszy set wyrównany, aż do końcówki, gdzie goście odskakują na kilka punktów i pewnie wygrywają. W drugim secie uspokajamy przyjęcie, dokładamy dobrą zagrywkę i wygrywamy pewnie. Trzeci set bardzo wyrównany aż do końcówki, tym razem jednak to my odskoczyliśmy na kilka punktów, których nie oddaliśmy i na tablicy wynik 2:1 dla nas. W ostatnim secie walczymy o komplet punktów, a dwójka naszych rezerwowych rozkręciła atmosferę rodem z PlusLigii. Już na początku odskakujemy na 6:0, jednak goście nie złożyli broni i postanowili powalczyć o zwycięstwo. W końcówce seta udaje im się nas złapać i rozgorzała zażarta walka - obie drużyny miały piłki setowe, jednak niesieni dopingiem wygrywamy seta i cały Pszów wypełnia okrzyk radości. W setach 19-25, 25-17, 25-21, 28-26.. MVP spotkania został wybrany Rafał Wojciechowski. Sędzia Michał Tokarski. (RS)
18.12   Jedynka Jankowice III 3 : 0 Beer Team Rybnik
Przesyłam zaległy opis meczu: 1. set to przewaga gospodarzy praktycznie w każdym elemencie gry i pewna wygrana. Od 2 seta Beer Team zaczęły grać swoją "dojrzałą" i technicznie bardzo dobrą siatkówkę, która przysparzała gospodarzom problemy raz po raz. Przewaga raz z jednej raz z drugiej strony, na szczęście udaje nam się przełamać końcówki na swoją korzyść i pomimo nie najlepszej jakości udaje nam się wygrać bez straty seta. MVP spotkania został wybrany Paweł Łagodziński. W setach do 14,  20 i 23. Sędzia Janusz Lazar. (MM)
19.12   Floorsky Pawłowice 1 : 3 Albion Team
Na hali w Pawłowicach spotkali się sąsiedzi z tabeli. Mecz zakończył się po 4 setach jednak każdy z nich był bardzo zacięty. Niestety doświadczenie zawodników drużyny Albion team okazało się decydujące i pomimo prowadzenia drużyny z Pawłowic w pierwszym i trzecim secie końcówki padały łupem drużyny gości. W czwartej partii Albion kontroluje grę od samego początku a na siatce nie do zatrzymania jest Radek Polnik. Dziękujemy za dobry pojedynek i liczymy na równie dobre spotkanie podczas rewanżu.   MVP spotkania został wybrany Radosław Polnik. W setach 27-29, 27-25, 23-25 i 17-25. Sędzia Michał Radomski. (MC)
21.12   AKS Marklowice 0 : 3 Jedynka Jankowice III
Mogłoby się wydawać, że starcie wicelidera z ostatnią drużyną w tabeli to jak starcie Dawida z Goliatem jednakże przebieg piątkowego spotkania mimo, że ostatecznie wygranego przez drużynę przyjezdną 3-0 wcale tej reguły nie potwierdził. Goście stawiają się „gołą szóstką”. Marklowice podejmują walkę i momentami prowadzą stosunkiem 3-4 punktów, koniec końców jednak boiskowe doświadczenie i zgranie zespołu z Jankowic bierze górę. Mecz rozgrywany w dobrej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play... MVP spotkania został wybrany Fabian Wilim. Sety do 20, 21 i 20. Sędzia Mateusz Mnich. (PG)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 34 36 - 4 32 12
  2. Jedynka Jankowice III 32 35 - 9 26 12
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 29 30 - 7 23 11
  4. Fundacja SET-MIX 24 27 - 19 8 12
  5. Strzelec Gorzyczki 22 27 - 17 10 11
  6. Albion Team 20 24 - 19 5 12
  7. Floorsky Pawłowice 16 24 - 27 -3 12
  8. Top Ten ZST Rybnik 15 17 - 27 -10 12