Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 14 grudnia 2018 - 12 termin
  I liga
10.12   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Mecz na szczycie zapowiadał nie lada emocje. Bogate składy mocna rozgrzewka i zaczynamy spotkanie.1 set dobrze rozpoczynamy 13-8 pełna kontrola i wygrana do 19.2 set podobnie  8-5,15-10 goście gonią ale bezpieczny zapas wystarcza i wygrywamy do 23.3 set ostatni jak poprzednie budujemy przewagę 9-5,16-10 której nie oddajemy i pewnie wygrywamy do 18 i cały mecz 3-0. Mimo wyniku mecz mógł się podobać były ciekawe akcje po obu stronach siatki. Ważne jednak jest że mimo stawki meczu była bardzo miła i sympatyczna atmosfera -niektóre drużyny mogły by brać przykład. Do tego postawa fair-play więc nawet sędzia się nie stresował...  MVP spotkania został wybrany Łukasz Taterka. W setach do 19, 23 i 18. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)
10.12   Orton Flex-Pawłowice 3 : 0 INK-OGNITO
Mecz w Pawłowicach pomiędzy drużynami Orton Flex-Pawłowice  a INK-OGNITO miał jednostronny przebieg w każdym z setów. Do połowy każdego z setów walka punkt za punkt a po połowie gospodarze zdobywają kilkupunktową przewagę której nie oddają do końca i tak wygrywamy 3-0...  MVP spotkania został wybrany Konrad Izdebski. W setach do 18, 20, 22. Sędzia Michał Radomski. (JK)
12.12   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 1 Impacto LKS Chałupki
Rundę rewanżową rozpoczynamy meczem z kolegami z "pod granicy". Pierwszy drugi i czwarty sety bardzo podobne budujemy i powiększamy przewagę która pozwala pewnie wygrać te partie  do 16,19,14.Jedynie w 3 secie przyjezdni postawili trudniejsze warunki a my myśleliśmy że się samo wygra ale nic z tego przegrywamy do 25... MVP spotkania został wybrany Rafał Kosmala. W setach do 16, 19, -25 i 14. Sędzia Agnieszka Szymura. (ŁM)
13.12   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 0 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
1 set: Początek dla gospodarzy, przy stanie 4:2 atakujący gości łapie kontuzję łydki (Oby nic poważnego, trzymamy kciuki i życzymy zdrowia). Do końca seta przewaga systematycznie dobrą grą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła AKS wygrywa do 14. 2 set: 7:0 dla gospodarzy i dopiero pierwszy pkt dla gości. Set pod pełną kontrolą gospodarzy, a goście po kontuzji w drużynie szukają optymalnego zestawienia. 3 set: Rotacje w obu zespołach ale kontrola meczu wciąż po stronie gospodarzy... MVP spotkania został wybrany Piotr Paprzycki. W setach do 14, 14 i 22. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)
14.12   Jedynka Jankowice II 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Mecz rozegrany w istnie świątecznej atmosferze, goście gołą szóstką, my ekstremalnym składem. Bunio na rozegraniu, ja na środku totalne szaleństwo... Od początku do końca kontrolujemy przebieg spotkania nie pozwalając przyjezdnym na wywalczenie choćby jednego seta. Szybko, miło i przyjemnie 65 minut i 3 punkty zostają w Jankowicach.  MVP spotkania został wybrany Damian Pluta. W setach do 17; 22; 13. Sędzia Janusz Lazar. (MT)

10.12   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 2 Jedynka Jankowice III
W Sosnowcu spotkały się jedyne dwie niepokonane dotąd drużyny w 2 lidze. Już na rozgrzewce oba zespoły chciały pokazać swoją siłę wbijając coraz mocniej piłkę w parkiet. Całe spotkanie na dużych emocjach z obu stron  - nikt nie chciał wrócić do domu z pustymi rękami. W czwartym secie gdy wydawało się już, że to goście wygrają to spotkanie za 3 punkty, gospodarze rzucają wszystko na jedną kartę i wygrywają na przewagi 27:25. Tie-break to już od początku do końca pełna kontrola nakręconych " Błyskawic " i to właśnie Nasz zespół mógł cieszyć się z wygranej i utrzymania fotelu lidera. MVP spotkania został wybrany Paweł Podlewski. W setach 25-23, 22-25, 22-25, 27-25 i 15-9. Sędzia Jarosław Borda. (PP)
10.12   Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 Volley Pszów
Pierwsza partia to powolne rozkręcanie się obu drużyn. Z początku walka punkt za punkt. Dopiero gdzieś od 10-go punktu powoli zaczynamy budować swoją przewagę i wygrywamy do 20. Do gry w drugiej partii zostają oddelegowani zmiennicy, którzy od początku narzucają swoje tempo gry, nie pozwalając gościom dojść do słowa. Po gładko wygranym drugim secie w nasze szeregi wkrada się rozluźnienie. Przestajemy bronić proste piłki, które bezlitośnie wpadają w nasze boisko, co pozwala nakręcić grę przyjezdnych, którzy nie chcieli tego dnia tanio oddać skóry. Wprowadzenie zmienników pozwoliło ruszyć nasz zespół do gry, jednak w końcówce więcej spokoju zachowali goście i urwali nam seta. Czwarty set ot już koniec żartów. Od początku w pełni skoncentrowani bierzemy się do roboty mozolnie budując przewagę i kontrolujemy przebieg całej partii wygrywając ostatecznie spotkanie 3:1. MVP spotkania został wybrany Artur Duda. W setach 25-20, 25-15, 24-26 i 25-18. Sędzia Zygmunt Barylak. (RW)
11.12   Albion Team 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Zawitał do nas lider co zwiastowało wysoki poziom. Mimo braków kadrowych w obu ekipach mecz stał na dobrym poziomie i mógł się podobać. Szkoda, że nie potrafiliśmy postawić trochę wyżej poprzeczki przeciwnikowi. Pierwszy set na styku. Pozostałe mimo całkiem wyrównanej gry jednak pod kontrolą gości i przegrywamy do zera. MVP spotkania został wybrany Paweł Podlewski. W setach do 23, 19 i 19. Sędzia Janusz Lazar. (DK)
11.12   AKS Marklowice 1 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Doświadczona drużyna z Gaszowic stawia się w Marklowicach „szeroką” sześcioosobową kadrą co ostatecznie kompletnie nie przeszkodziło im w zgarnięciu kompletu punktów. Pierwsze dwa sety w miarę wyrównane. Pierwszą partię biorą goście do 22, drugą natomiast wygrywamy my w tym samym stosunku. Ostatnie 2 sety bez większej historii do 17 i 19. Mecz rozgrywany w miłej atmosferze, zgodnie z zasadami fair-play. MVP spotkania został wybrany Adam Wojaczek. Sędzia Piotr Lazar. (PG)
11.12   Beer Team Rybnik 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Dwa pierwsze sety wyrównane do stanu ok.16:16. Potem kilka błędów w szeregach Piwoszy i przyjezdni wygrywają obie pierwsze partie.  Trzeci set, to wyrównana gra oraz końcówka na przewagi. Zasłużone zwycięstwo chłopaków z Lędzin 3:0, choć Gospodarze łatwo skóry nie sprzedali... MVP spotkania został wybrany Adam Szymczak. W setach 20:25, 18:25, 24:26. Sędzia Ogiermann Gerard. (MM)
13.12   Victoria Pilchowice 0 : 3 Jedynka Jankowice III
Gospodarze do kolejnego meczu z drużyną z czołówki przystępowali z dużymi nadziejami na powiększenie stanu punktowego, tym bardziej że rywale przyjechali gołą "7". Pierwszy set to ogrom błędów Victorii i porażka do 19. Od seta nr 2 zaczęło się fajne granie z obu stron, lecz nawet 2-3 punktowe przewagi w połowie seta Victoria roztrwaniała i ostatecznie przegrała do 23 i 29. Po raz kolejny szkoda porażki 0:3, bo przebieg meczu, postawa i zaangażowanie części zawodników udowodniła, że należało się Victorii dużo więcej.  MVP spotkania został wybrany Fabian Wilim. W setach do 19, 23 i 29. Sędzia Dawid Sadecki. (PR)
13.12   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 0 Fundacja SET-MIX
Przy stanie 21-10 w pierwszym secie i przy blisko zerowym procencie błędów własnych, każdy myślami był już chyba na pomeczowym piwie. Nic bardziej mylnego, kilka ciekawych akcji po stronie gości i mimo dość wyraźnej przegranej w tej partii to przyjezdni poczuli, że nie wszystko jest już stracone. U nas jak zwykle rotacja a mimo to drugi set, choć na styku, to pod pełną kontrolą. Kontynuujemy dobrą grę w zagrywce i nie dajemy podejść się rywalom. Trzecia partia to całkowite rozluźnienie i kubeł zimnej wody na początku. Goście rezygnują z zagrywki siłowej na rzecz flota z którym nie radzimy sobie za dobrze. Wynik 6-13, czas, motywacyjny "o pe er", groźba robienia pomeczowych 100 padów na głowę jak przegramy seta i nagle coś się odblokowuje. Odpalamy parę razy w polu zagrywki a także radzimy sobie na środku siatki, pozwalają nam to mozolnie gonić przeciwników, złapać przy 22 punkcie i skończyć mecz, wykorzystując drugą piłkę meczową. MVP spotkania został wybrany Adam Szymczak. W setach do 16, 24 i 23. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
13.12   GAPa Rybnik 2 : 3 Floorsky Pawłowice
Ekipa z Pawłowic zjawiła się w 16 jak nie w większej liczebności (na sparingach czasem tylu ludzi nie ma z dwóch drużyn) my skromnie w 9. Mecz pod względem emocji nie zawiódł. Po ostatnich blamażach w naszym wykonaniu, w końcu chłopaki zagrali na miarę możliwości i przede wszystkim zostawili serducho na parkiecie. Nie brakowało z obu stron spektakularnych ataków, bloków, obron, zmian taktycznych, było na czym "oko zawiesić". Brak utraty pkt, zwycięstwa mimo wszystko boli ale trzeba wyciągnąć pozytywy z tego pojedynku i nastawiać się na kolejny mecz. Dużym mankamentem wśród przyjezdnych jest niestety nie rozumienie wartości fair play, myśl przewodnia "byle pkt dla nas". Może z biegiem czasu zrozumieją tą idee w sporcie. MVP spotkania został wybrany Karol Konieczny. W setach 25-18, 19-25, 24-26, 25-20 i 13-15. Sędzia Andrzej Szruba. (PT)
14.12   Fundacja SET-MIX 3 : 1 Strzelec Gorzyczki
Drugi mecz z naszego małego maratonu z górą tabeli. Po porażce poprzedniego dnia, gdzie frekwencja w naszej drużynie była bardzo słaba, nastąpiła pełna mobilizacja i zjawiamy się w całym składzie. Pierwszy set dość nerwowy, gramy równo z przeciwnikiem… ostatecznie końcówka dla nas. W secie drugim pełna kontrola po naszej stronie, nie dzieje się nic złego. Kończymy tego seta pewnie. Na trzecią partię wychodzimy w zmienionym całym składzie. Od początku przewaga strzelca, a u nas trochę chaosu. Jednak pełni spokoju dogrywamy tego seta bez zmian - oddając go Strzelcowi. Na ostatnią partię wychodzimy w pierwszym ustawieniu. Set bez historii. Cały czas nasza przewaga. Dla nas to bardzo ważne punkty oraz ważne wydarzenie, jako że to dopiero drugi mecz w sezonie na własnym boisku! MVP spotkania został wybrany Paweł Brzezina. W setach do 18, 20, -20 i 16. Sędzia Grzegorz Wojaczek.(DK)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 31 33 - 4 29 11
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 29 30 - 7 23 11
  2. Jedynka Jankowice III 26 29 - 9 20 10
  4. Fundacja SET-MIX 24 27 - 16 11 11
  5. Strzelec Gorzyczki 22 27 - 17 10 11
  6. Albion Team 17 21 - 17 4 11
  7. Floorsky Pawłowice 16 23 - 24 -1 11
  8. Victoria Pilchowice 14 17 - 17 0 10