Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 7 grudnia 2018 - 11 termin
  I liga
3.12   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 0 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Dobrze dysponowani tego dnia goście, gość łatwo poradzili sobie z nierówno grającą drużyną gospodarzy. Mimo sporej ilości błędów w pierwszym secie i przy dezorganizacji po naszej stronie AKSiacy wygrywają partię, którą tak naprawdę mogły wygrać obie strony. Dobrze w zagrywce spisywał się tego dnia Szymon Gasik a w ataku szalał Olo i te dwa elementy oraz stabilność przyjęcia i rozegrania pozwalają gościom zamknąć mecz w 3 szybkich setach. Mecz w miłej atmosferze dwóch zaprzyjaźnionych drużyn. MVP spotkania został wybrany Aleksander Tomala. W setach do 22, 14 i 22. Sędzia Robert Chojecki. (GR)
4.12   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 2 Orton Flex-Pawłowice
Pierwszy set to prowadzenie gospodarzy do stanu 12:8 i się maszynka zacięła. Przegrywamy do 16, Ortony pewne siebie wychodzą na 2 partie i prowadzą od początku 2 pkt - jednak budzimy się i wygrywamy do 20, set trzeci pod pełna kontrolą -pewna, mocna zagrywka i bardzo rozsądny i dobry atak na skrzydłach pozwala wygrać do 16. Set 4 miał już zakończyć mecz ale jednak gra do końca przyjezdnych doprowadza do piątej partii, z której obronną ręką wychodzą gospodarze. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Wowra. W setach 16-25, 25-20, 25-16, 21-25 i 15-10. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
5.12   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Z powodu braku piłki meczowej sędzia odgwizdał walkower i zespoły udały się do szatni. Zawodnicy gości namówili szefa drużyny aby pożyczył gospodarzom piłkę. Dał się namówić i mecz się odbył. Leśna Perła była lepsza. W 3 secie była szansa ale gości wyszli ze stanu 20:17 po serii fantastycznych zagrywek Łukasza Taterki. MVP spotkania został wybrany Łukasz Taterka. W setach do 13, 14, 22. Sędzia Ogiermann Gerard. (ŁZ)
6.12   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Spotkanie w bardzo przyjemnej atmosferze, jak przystało na starych znajomych. Pierwsza odsłona to walka punkt za punkt do stanu po 19. Końcówki to nie nasza specjalność, także goście robią swoje i wygrywają seta. Na uwagę zasługuje trzecia odsłona gdzie przy stanie 12 do 10 dla Dwójki Prezes wchodzi na zagrywkę i nokautuje nas zdobywając aż 10 punktów. Ogólnie bardzo pozytywne spotkanie że strony gospodarzy, oprócz paru drobnych uchybień w przyjęciu. MVP spotkania został wybrany Sebastian Marczyński. W setach do 21, 19 i 15. Sędzia Karol Mike. (MT)
7.12   Impacto LKS Chałupki 2 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Mecz z wiceliderem na zakończenie 1 rundy zasadniczej na który zjawiamy się w 7 z dwoma rzucającymi ale atmosfera jakiej chyba dawno nie było u nas i świetny mecz w wykonaniu naszego atakującego który chyba parę razy ładnie zmierzył wcale nie niski blok AKS. Dobrze rozpoczynamy od 3:0 i cały set dość spokojnie odrzucamy trochę zagrywka i w miarę kontrolujemy seta wygrywając do 22. 2 set na styku odjeżdżamy w końcówce i kończymy do 21. I to było niestety ostatni set dla nas od 3 seta goście poprawiają trochę przyjęcie i Piotrek Janik szybkimi piłkami plącze nogi naszym środkowym i set do 21. Czwartek set cały czas kontrola i przewaga kolegów z Rybnika gonimy dopiero w ostatnim przejściu przy stanie 24;18 albo 19, dwa czasy gdzie było już 23:24 i AKS kończy seta do 23. 5 set to już chyba brak sił i wiary w naszych szeregach i pełna kontrola przyjezdnych wygrywają do 9. MVP spotkania został wybrany Adrian Gawron. W setach do -22, -21, 21, 23 i 9. Sędzia Piotr Lazar. (ŁF)

3.12   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 GAPa Rybnik
W Sosnowcu gościliśmy dziś drużynę z dołu tabeli  - GAPA Rybnik. Gospodarze stawiają się w 8 osób, zespół gości natomiast w 6. Cały mecz raczej jednostronny dla " Błyskawicznej Rodziny " choć nie obyło się bez m.in szaleńczej chęci zdobywania asów zagrywką z wyskoku ( lecz większość piłek  kończyła swój tor lotu na siatce lub ścianie). Dokładamy kolejne 3 punkty do ligowej tabeli i niecierpliwie oczekujemy już kolejnego poniedziałku gdzie zagramy z jedynym zespołem który jak My jeszcze nie przegrał - Jedynka Jankowice III.  MVP spotkania został wybrany Krzysztof Piotrowski. W setach do 23, 17 i 16. Sędzia Jarosław Borda. (PP)
3.12   Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Albion Team
Pierwsze starcie na początku w miarę równo, ale w połowie seta udaje nam się odskoczyć i bezpiecznie dowieźć przewagę. Starcie drugie, to poprawa zagrywki po stronie gości, a u nas problemy z przyjęciem. Do tego parę bloków najwyższych na boisku gości i cały ten set ewidentnie pod dyktando Albionu. W kolejnej partii goście wyciągają do nas pomocną dłoń i znów regularnie zrywają siatkę, czy to w ataku, czy zagrywką. Od początku wychodzimy na 6, 8 punktów i bezpiecznie kończymy z przewagą. W czwartym i ostatnim secie goście próbują wrócić do swojej dobrej gry z drugiej partii, ale my mamy wiatr w żagle i kończymy spotkanie w stosunku 3 - 1.   MVP spotkania został wybrany Łukasz Grzybek. W setach do 19, -16, 16 i 21. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
3.12   Volley Pszów 3 : 2 AKS Marklowice
Dziś w Pszowie rozegrano mecz „na szczycie” tabeli, tyle że tym dolnym. W pierwszym secie pokazujemy, że potrafimy grać w siatkówkę, ale mistrzostwo świata mamy w marnowaniu przewagi. Po dobrej grze prowadzimy 16:10 i ostatecznie seta przegrywamy. Kolejna odsłona przyniosła bardzo dobrą grę z naszej strony i bez problemów wygrywamy do 15. Trzeci set bardzo wyrównany, jednak drużyna z Marklowic dzięki równej grze, wychodzi na prowadzenie 2:1 w meczu. Set nr 4 przyniósł emocje rodem z thrillerów. Cała partia toczona punkt za punkt, w końcówce standardowo roztrwaniamy  trzypunktowe prowadzenie, Marklowice piłkę meczową biją poniżej taśmy, trzy dobre akcje z naszej strony i zapewniamy sobie co najmniej jeden punkt. Tie-break można porównać do zderzenia ciężarówki z Fiatem 126p – wygrywamy, tracąc zaledwie 4 punkty. MVP spotkania został wybrany Tomasz Marszolik. W setach 22-25, 25-15, 22-25, 26-24 i 15-4. Sędzia Michał Tokarski. (RZ)
4.12   Jedynka Jankowice III 3 : 0 Top Ten ZST Rybnik
Mecz w istnie barbórkowym klimacie. W każdym secie kilku punktowe prowadzenie Jedynki utrzymywane do końca każdej partii. Gospodarze dobrze grają w polu serwisowym, co za tym idzie w Top Tenach szwankuje przyjęcie pociągając za sobą rozegranie ze środka boiska oraz kłopoty ze skończeniem ataku. Mecz toczony w spokojnej atmosferze.  MVP spotkania został wybrany Damian Wagner. W setach do 16, 18 i 17. Sędzia Janusz Lazar. (KD)
5.12   Floorsky Pawłowice 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
W kolejnym meczu na własnej "ziemi" przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Gaszowic spotkanie rozpoczęliśmy od kilku punktowej przewagi, którą z biegiem czasu udało nam się powiększyć i wygrać seta do 15. Po tak rozegranym pierwszym secie do drugiego podeszliśmy na większym luzie, przez co popełniliśmy więcej błędów własnych jednak w porę się opamiętaliśmy i drugiego seta kończymy do 20. Do trzeciego seta przystępujemy ze zmianami w składzie tocząc wyrównaną walkę niestety ekipa z Gaszowic w końcówce seta podyktowała swoje warunki. Dzięki lepszemu zorganizowaniu na boisku zgarnęli trzeciego seta wygrywając go do 19. Czwarty set zaczęliśmy bardzo mocno, ale z biegiem seta ta moc gdzieś zamarła, przez co ostatni set był bardzo wyrównany. Na szczęście dzięki dobrym radą trenera potrafiliśmy się pozbierać i ostatecznie po zaciętej walce ustanowić wynik ostatniego seta 26:24 MVP spotkania został wybrany Karol Konieczny. W setach 25-15, 25-20, 19-25, 26-24. Sędzia Michał Radomski. (BŻ)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 26 27 - 2 25 9
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 23 24 - 7 17 9
  3. Jedynka Jankowice III 22 24 - 6 18 8
  4. Strzelec Gorzyczki 22 26 - 14 12 10
  5. Fundacja SET-MIX 21 24 - 12 12 9
  6. Albion Team 17 21 - 14 7 10
  7. Victoria Pilchowice 14 17 - 14 3 9
  8. Floorsky Pawłowice 14 20 - 22 -2 10