Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 30 listopada 2018 - 10 termin
  I liga
26.11   Orton Flex-Pawłowice 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Drużyna z Pszowa wstawiła się na mecz w Pawłowicach w  okrojonym składzie ale za to Orton Flex w 11 osobowym składzie tak jak zawsze. Pierwszy set to  zupełna dominacja na parkiecie  gospodarzy i wygrana do 10.Set drugi to rozluźnienie i brak koncentracji które doprowadza do tego iż goście rozpoczynają od 7-0 i to gospodarze gonią przyjezdnych co udaje im się w połowie seta doprowadzić do stanu 12-12 i od tego momentu przyśpieszamy i wygrywamy do 17.Set trzeci przez cały czas pod kontrolą i wygrana do 20 i całe spotkanie 3-0. MVP spotkania został wybrany Szymon Zamoźniak. W setach do 10, 17 i 20. Sędzia Michał Radomski. (JK)
27.11   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Jedynka Jankowice II
Goście przyszli “na piechotę”, tak było blisko. Spotkanie sąsiadów zza miedzy dostarczyło jak zwykle pozytywnych emocji. Jedynka jeszcze nie do końca w formie a Dwójka wydaje się ją powoli łapać. Pierwszy i trzeci set wyrównany tylko na początku potem po zdobyciu kilkupunktowej przewagi Świerklany utrzymują ją do końca. Druga a zarazem najciekawsza partia wyglądała podobnie do stanu 14:6 dla gospodarzy. Wtedy Dwójka zapomniała z jak dobrą drużyną przyszło jej grać i wydawało nam się, że ten set to już formalność, i że się nam należy. Sąsiedzi zaczęli lepiej grać a w szeregach Dwójki rozluźnienie, zmiany, myślami już w trzecim secie no i piłka setowa dla Jankowic. Na szczęście udało nam się usłyszeć ostatni dzwonek pobudki i bez nerwowych zmian wygrać ważną końcówkę. MVP spotkania został wybrany Mateusz Świstak. W setach do 14, 25, 18. Sędzia Michał Radomski. (IB)
29.11   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 2 : 3 NORD Świerklany RO-JO Team
W czwartkowy wieczór notujemy kolejną porażkę w tym sezonie. W pierwszym secie nawet na chwilę nie wyszliśmy na prowadzenie, masakryczna ilość zepsutych zagrywek i przegrana do 22. W drugim secie poprawiamy swoją grę i wygrywamy pewnie do 18. Gdy wydawało się że łapiemy odpowiedni rytm, znowu zaczynamy popełniać głupie błędy, na boisko wchodzi Boski Grzegorz i zaczynamy odrabiać straty, w końcówce seta wychodzimy na prowadzenie 22:21 i znowu seria błędów i przegrany set do 22. W końcówce seta 4 idziemy punkt za punkt seta kończy asem serwisowym Michał Konsek. 5 set walka punkt za punkt, przy stanie 11:11 spięcie pod siatką, zdarzenie to kompletnie wyprowadza nas z równowagi i przegrywamy seta do 12 i całe spotkanie 2:3. Gratulacje dla drużyny z Świerklan oraz dla jednego z przyjmujących za pokaz aktorstwa w tie-breaku. MVP spotkania został wybrany Łukasz Pańczyk. W setach 22:25, 25:18, 22:25, 28:26 i 12:15. Sędzia Piotr Lazar. (MP)
29.11   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Mistrzowie ligi w najmocniejszym zestawieniu pokazali nam w którym miejscu aktualnie się znajdujemy. Prowadzenie 15-11 w pierwszym secie to jedyny pozytyw z naszej strony, ale zdecydowanie za mało żeby zagrozić takiej drużynie jak Leśna Perła. Poza walką w pierwszym secie, cały mecz zdecydowanie po dyktando gości...  MVP spotkania został wybrany Łukasz Taterka. W setach do 20, 10 i 16. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
29.11   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 0 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
1 set: Szybko łatwo i przyjemnie dla gospodarzy, w każdym elemencie bez zarzutu, a goście pojedyncze dobre akcje. 2 set: Pobudka przyjezdnych z Kamienia i gra punkt za punkt od początku seta. Przy stanie 20:20 dobry blok dla AKS rozpoczął serię która zakończyła drugą odsłonę. 3 set: Goście się mobilizują i od samego początku uzyskują 3 pkt przewagi które na chwile udało się zniwelować do 0 gospodarzom lecz nie na długo ponieważ w kolejnych akcjach szybki powrót do 3 pkt. Końcówka jednak to dobra zagrywka środkowego AKS i twarda gra na przewagi w której lepsi okazali się gospodarze.  MVP spotkania został wybrany Wojciech Kowalski. W setach do 12, 20 i 27. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)

26.11   Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 Beer Team Rybnik
W jaskini Smoków doszło do pojedynku dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, które nawet wspólnie dzieliły szatnię i odżywki przed i po meczu. Przyjacielska atmosfera przeniosła się również na parkiet i pomeczowe picie piwa. Co do samego meczu, to ten słynny klasyk nie porwał może poziomem sportowym, ale kilka akcji mogło się podobać, a postawa fair play i ilość wspólnych uśmiechów i wymian uprzejmości pod siatką przebijała słodyczą film ze szczeniaczkami. Wszystkie cztery sety bliźniaczo podobne: Smoki, grające jak zawsze, w nowym zestawieniu, wypracowują sobie przewagę na początku seta, a później pod kontrolą podszytą stresem dociągają wynik do końca. Sprawa nie udała się jedynie w partii pierwszej, kiedy to w końcówce, podwójna zamiana w szeregach Beerów kompletnie wytrąciła z rytmu Smoki, które biegały po 81 m2 i zderzały się ze sobą, starając się nie dotykać piłki. Ale wejście dwóch rutyniarzy: Ala Pablo i Romano Poweri; ustawiło ponownie Dziesiątki na właściwych torach. MVP spotkania został wybrany Roman Seyda. W setach 23-25, 25-15, 25-20 i 25-21. Sędzia Zygmunt Barylak. (DF)
27.11   Albion Team 1 : 3 Fundacja SET-MIX
Mecz zaprzyjaźnionych drużyn miał stać na wysokim poziomie. Już na początku okazało się, że w każdej drużynie brakuje kluczowych zawodników. Jedynie pierwszy set w miarę dobry, kilka piłek setowych w górze, a seta przegrywamy mając go w kieszeni. Mecz można podsumować krótko. Z naszej strony wiele błędów i brak skuteczności na siatce. Chyba najgorszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie. Sezon jeszcze długi więc gramy dalej...  MVP spotkania został wybrany Szymon Skupień. W setach do 29, 21, -20 i 16. Sędzia Piotr Lazar. (DK)
28.11   Floorsky Pawłowice 3 : 0 Volley Pszów
Mecz z drużyną z Pszowa zaczęliśmy bardzo przewidywalnie, czyli od prowadzenia, za to dalszy przebieg meczu niesamowicie nas zaskoczył, albowiem udało nam się to prowadzenie utrzymać, dzięki czemu seta wygraliśmy do 14, rotując składem. Drugi set już w zupełnie innym składzie niż wyjściowy, z lekkim przestojem, ale wracając do życia, po niesamowitych bombach na zagrywce naszego MVP, podobno kamery w aparatach kibiców miały zbyt niską maksymalną ilość rejestrowanych klatek w ciągu sekundy, aby uchwycić piłkę, dzięki czemu wygrywamy również tę partię do 17. Sądziliśmy chyba, że mecz sam się wygra, niestety tak to nie działa, efektem czego spotkanie przedłużyło się do ponad godziny a set wygrany do 24. W naszej drużynie szansę gry w tym meczu miał każdy zawodnik. Dziękujemy drużynie z Pszowa za mecz, oraz kibicom za przybycie. MVP spotkania został wybrany Bartosz Przybyłek. W setach do 14, 17 i 24. Sędzia Michał Radomski. (WW)
29.11   Victoria Pilchowice 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Na mecz z ekipą z Lędzin ostrzyliśmy sobie zęby, bo mogliśmy gościć bardzo ciekawy zespół. Mecz nie zawiódł w 2 pierwszych setach kiedy to oba zespoły pokazały siłę w bloku, moc na siatce i sporo ambitnej gry w obronie. Oba sety wygrane przez gości do 23 i pozostał jedynie żal zmarnowanych szans na lepszy rezultat dla nas. Start seta 3 to parodia siatkówki w wykonaniu gospodarzy - goście po fali fatalnej gry wychodzą na 8:0 i mają spokój w całym secie. Victoria ze zwieszonymi głowami dograła seta i przegrała do 18. MVP spotkania został wybrany Adam Szymczak. W setach do 23, 23 i 18. Sędzia Ogiermann Gerard. (PR)
29.11   GAPa Rybnik 0 : 3 Strzelec Gorzyczki
Sety bliźniaczo podobne do siebie. Obie drużyny podejmują wymianę ciosów pkt za pkt. Mecz wygrywa ekipa która w ostatecznym rozrachunku popełnia mniej błędów własnych- my oddajemy conajmniej seta zepsutymi zagrywkami i innymi nie wymuszonymi błędami, co tylko utwierdza jak bardzo staramy się zrobić wszystko by nie wygrać.  MVP spotkania został wybrany Łukasz Czepczor. W setach do 21, 25 i 22. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PT)
30.11   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Nasza drużyna zagrała dziś mecz u siebie z zespołem z Gaszowic - ciekawostka jest taka, że zagraliśmy w Gaszowicach. Cały mecz bardzo wyrównany z naszą delikatną przewagą która przekładała się na wynik końcowy w setach. Musimy przyznać, że mimo wyniku 3:0 to był najcięższy mecz w aktualnym sezonie jaki zagraliśmy. Drużyną OKISu ustawiła Nam bardzo wysoko poprzeczkę i w sposób wręcz okrutny pokazywała jak doświadczenie może skutecznie pokonywać siłę. Natomiast na słupku sędziowskim - odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.  MVP spotkania został wybrany Mateusz Tutak. W setach do 21, 20 i 24. Sędzia Janusz Lazar. (PP)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 23 24 - 2 22 8
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 23 24 - 7 17 9
  3. Fundacja SET-MIX 21 24 - 12 12 9
  4. Jedynka Jankowice III 19 21 - 6 15 7
  5. Strzelec Gorzyczki 19 23 - 13 10 9
  6. Albion Team 17 20 - 11 9 9
  7. Victoria Pilchowice 14 17 - 14 3 9
  8. Floorsky Pawłowice 11 17 - 21 -4 9