Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 23 listopada 2018 - 9 termin
  I liga
21.11   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 3 : 2 INK-OGNITO
Mecz wyrównany jak gładź w norweskim domu po wizycie polskich fachowców. Pierwszy set rozpoczęty od 9:9, potem goście odjeżdżają na 9:14 i już nie udaje się ich dogonić. W drugiej partii InkOgnito również buduje przewagę (5:11 i 12:17) ale tym razem ich dochodzimy i wygrywamy do 22. W trzeciej partii pociąg z trzema punktami odjeżdża bezpowrotnie. W czwartym secie wreszcie to my uciekamy na 13:7, goście gonią ale dogonić nie mogą. 25:22. W tie-breaku walka na noże. 6:6, 9:9, aż w końcu wygrywamy trzeciego tie-breaka w tym sezonie przy okazji potwierdzając status drużyny nieprzewidywalnej jak Bronisław Komorowski w Japonii.  MVP spotkania został wybrany Piotr Kosiński. W setach 20:25, 25:22, 20:25, 25:22, 15:13. Sędzia Ogiermann Gerard. (ŁZ)
22.11   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Na ten mecz czekano w Lędzinach już od dawna. Renoma przeciwnika, historia jego gry w lidze oraz... ostatnia porażka w Chałupkach dawała nadzieje nie tylko na dobry, ciekawy mecz ale także na sprawienie małej niespodzianki. Goście meldują się w Lędzinach prawie pełnym składem ale i u nas kwadrat pękał w szwach. Początek spotkania to gra punkt za punkt. Gramy dobrze, popełniamy mało błędów i kończymy większość akcji przy lekko ospałych graczach Świerklan. Druga partia to istna sinusoida początek dla gości, dochodzimy później 12-17 i nagle 17-17 później 4 punkty z rzędu gości, gra w końcówce na wymiany i set na ich korzyść. Trzecia partia to pokaz siły Dwójki którzy dobrze dowodzeni przez Dawida Drużgę rozbijają nas do 16. Zmiany przed 4 partią i to teraz my nie zostawiamy wątpliwości kto jest lepszy. Tie break. Tutaj niemożliwe obrony rozgrywającego gości oraz niesamowicie dobre przyjęcie naszych zagrywek daje lekki zapas przyjezdnym którzy od stanu 11-12 nie pozwalają już zdobyć nam choćby punktu. Dobry mecz i mimo wszystko zasłużona wygrana Dwójki. MVP spotkania został wybrany Dawid Drużga. W setach 25-22, 22-25, 16-25, 25-19 i 12-15. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
22.11   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Mecz w wykonaniu gości bardzo konsekwentny w ataku i zagrywce. Gospodarze jak zwykle dużo błędów własnych i problemy w przyjęciu. Na uwagę zasługuje fakt iż wygrywamy 5 do 0 w trzecim secie, a kończymy na 5 do 8. Reszta odsłony to już formalność. Piaski bardzo pewnie zwyciężają w Pszowie... MVP spotkania został wybrany Piotr Sikora. W setach do 16, 13 i 9. Sędzia Mateusz Mnich. (MT)
23.11   Impacto LKS Chałupki 3 : 2 NORD Świerklany RO-JO Team
W Chałupkach znowu 5 setowy bój. Impacto po 2 wygranych setach zaczyna grac źle i przegrywa końcówkę za 3 punkty. 4 set to kontynuacja prostych błędów dużo nieskończonych ataków i trochę zbyt nerwowa gra. Tiebreak już pod pełną kontrolą gospodarzy... MVP spotkania został wybrany Łukasz Gnaś. Sędzia Piotr Lazar. (DM)

19.11   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 Volley Pszów
Drużyna z Pszowa na meczu stawia się w 6 osób, My natomiast świeżo po 3 dniowym turnieju w 7 osób z czego środkowy na ataku. Pierwszy set bez historii wygrywamy 25:11. Kolejne dwa sety to czysta  " amatorszczyzna " naszego zespołu. Masa błędów w polu serwisowym, zero komunikacji w obronie i zespół gości prawie wyrywa Nam seta. Na szczęście w obu końcówkach zachowujemy więcej zimnej krwi i cały mecz wygrywamy 3:0. Trzeba przyznać, że zespół z Pszowa mimo swojego miejsca w tabeli w siatkówkę grać potrafi i na pewno nie raz wyjdzie z jakiegoś meczu zwycięsko. MVP spotkania został wybrany Piotr Piwowarczyk. W setach do 11, 23 i 25. Sędzia Jarosław Borda. (PP)
19.11   Strzelec Gorzyczki 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Mecz toczony w przyjaznej atmosferze zgodnie z zasadami fair play. Wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów i grała dojrzalszą siatkówkę. Ilość zepsutych zagrywek po stronie gości była tak duża, że pozwoliła nam odskoczyć w każdym secie na kilka punktów i kontrolować przebieg spotkania. Jedynie trzeci set po dekoncentracji w naszych szeregach przegrywamy na przewagi.  MVP spotkania został wybrany Łukasz Grzybek. W setach 25-16, 25-23, 26-28 i 25-20. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
20.11   Jedynka Jankowice III 3 : 1 Floorsky Pawłowice
Mecz bez większych emocji. Gospodarze na hali zaledwie ospałą siódemką, zaś goście bardzo szerokim składem. Cały mecz miał podobny przebieg: goście wychodzą na początku każdego seta na kilkupunktowa przewagę a my mozolnie i ospale odrabiamy straty by w końcówce dojechać na kilka bezpiecznych pkt. Jedynie 2. set pada łupem przyjezdnych. MVP meczu został wybrany Damian Wagner. W setach 25-17, 22-25, 25-20 i 25-22. Sędzia Włodzimierz Barwinek. (MM)
20.11   Albion Team 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Mecz rozpoczął się z małym poślizgiem ale droga z Lędzin do nas daleka, a pogoda nie sprzyjała. Drużyny stawiły się w szerokich składach, a i publiczność dopisała. Mecz na wysokim poziomie, który mógł się podobać kibicom. Pierwszy set mimo iż cały czas gonimy to końcówka należy do nas i wygrywamy do 24. Kolejne sety podobne do siebie. Goście rozkręcają się z piłki na piłkę i budują przewagę. Można powiedzieć, że na prawdę zagrali dobry mecz i nie można było ich za bardzo ugryźć z żadnej strony. Szkoda straconych punktów, ale głowy można nosić podniesione. MVP spotkania został wybrany Krystian Lisowski. W setach do -24, 20, 17 i 18. Sędzia Agnieszka Szymura. (DK)
20.11   Beer Team Rybnik 3 : 0 AKS Marklowice
Pierwszy set w początkowej fazie w miarę wyrównany z lekką przewagą przyjezdnych. W końcówce Piwosze robią podwójną zmianę i odjeżdżają – wygrywając do 22. Drugi set podobny do pierwszego i zwycięstwo gospodarzy do 19. W ostatniej partii punkt za punkt przez cały set . Goście nie wykorzystują piłki setowej a doświadczeni Beerowcy nie przepuszczają takiej okazji i wygrywają na przewagi do 24. MVP spotkania został wybrany Dawid Zdrzałek. W setach do 22, 19 i 24. Sędzia Ogiermann Gerard. (MM)
22.11   Victoria Pilchowice 3 : 0 Top Ten ZST Rybnik
Spotkanie z Top Ten było kolejnym meczem Victorii z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Mimo wyniku 3:0 mecz nie zachwycił oprócz końcówki 3 seta kiedy to goście napędzili nam stracha mając nawet dwie piłki setowe w górze i zmusili do większej koncentracji. Większość meczu na dużym luzie. Szampańskie humory po obu stronach boiska niestety zepchnęły siatkówkę na drugi plan. Jedynie 3 punkty cieszą, bo różnica miedzy możliwościami i ambicjami Victorii a grą wciąż pozostaje gigantyczna. MVP spotkania został wybrany Armin Kowol. W setach do 23, 21 i 31. Sędzia Ogiermann Gerard. (PR)
22.11   GAPa Rybnik 0 : 3 Fundacja SET-MIX
Mecz bez historii, pod kontrolą Fundacji. Wygrywa drużyna która wiedziała po co wychodzi na boisko. Niestety bez zaangażowania, atmosfery boiskowej nie da się wygrywać meczów. Jak to mawia jeden z " wieszczy narodowych - (Pudzian)",,,, "samo się nic nie zrobi"... MVP spotkania został wybrany Paweł Brzezina. W setach do 15, 20 i 14. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PT)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 20 21 - 2 19 7
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 20 21 - 7 14 8
  3. Jedynka Jankowice III 19 21 - 6 15 7
  4. Fundacja SET-MIX 18 21 - 11 10 8
  5. Albion Team 17 19 - 8 11 8
  6. Strzelec Gorzyczki 16 20 - 13 7 7
  7. Victoria Pilchowice 14 17 - 11 6 8
  8. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 10 15 - 18 -3 8