Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 16 listopada 2018 - 8 termin
  I liga
13.11   Jedynka Jankowice II 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Mecz od początku do końca pod pełną kontrolą gospodarzy! Limit przegranych został mocno „nadwerężony” więc interesowała nas pełna pula, każdy set bliźniaczo podobny co pozwoliło nam na wprowadzenie pełnej „ławki” i spokojne granie w różnych ustawieniach. Trzy punkty zostają w Jankowicach... MVP meczu został wybrany Dariusz Łasiewicki. W setach do 19, 17 i 20. Sędzia Włodzimierz Barwinek. (TM)
13.11   NORD Świerklany RO-JO Team 1 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Nord Kolejny mecz szuka swojej dobrej gry - znajduje ale tylko na ok 1,5 seta. AKS spokojnie gra swoje i pomimo kilku przestojów nie pozwala na zdobycie choćby punktu gospodarzom. Walczymy dalej... MVP meczu został wybrany Aleksander Tomala. W setach 17-25, 25-18, 16-25 i 22-25. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
14.11   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Zawodnicy JJ przyjechali na Olimp w szerokim składzie, nabuzowani energią, nabici jak Panasewicz przed koncertem. Jakimś dziwnym trafem jeszcze wczoraj Jedynka była w tabeli pod nami. Poziom tej anomalii pokazał dzisiejszy mecz. 1 set rozpoczął się od 1:11. Potem niby już punkt za punkt, ale o czym tu mówić. Wyrównaną grę można było zobaczyć tylko w końcówce drugiego seta i w trzecim do stanu 8:8. Cała reszta to dominacja gości przepełniona widowiskowymi akcjami. Szczególnie wyróżnił się Damian Pluta kończąc ataki obiema rękami. W nagrodę otrzymał voucher od naszego sponsora (CrossFit Black Ground). Zapowiada się nowa tradycja, więc wygląda na to, że na Olimpie warto się postarać o indywidualne popisy. MVP meczu został wybrany Damian Pluta. W setach do 11, 20 i 15. Sędzia Ogiermann Gerard. (ŁZ)
15.11   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 2 : 3 Orton Flex-Pawłowice
Pierwsze dwa sety gramy dobrze. Duża skuteczność w ataku oraz bardzo dobre przyjęcie pozwalają nam wygrać pierwsze dwa sety do 20 i 22. Trzeci set początek wyrównany lecz od połowy seta Ortony powiększają przewagę i wygrywają seta do 20. Set czwarty do kontynuacja słabszej gry z naszej strony i przegrana do 23. Set 5 rozpędzeni goście dalej nas punktują i wygrywają do 13 i całe spotkanie 3:2. My gramy kolejne pięć setów i po raz kolejny prowadząc 2:0 nie potrafimy dobić rywala. MVP meczu został wybrany Aleksander Matula. W setach 25-20, 25-22, 20-25, 23-25 i 13-15. Sędzia Piotr Lazar. (MP)
15.11   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 INK-OGNITO
Mecz na całkiem niezłym poziomie, obfitujący w wiele ładnych ataków i obron. Goście pomimo skromnego 7 osobowego składu pokazali się z dobrej strony, ambitnie próbowali przez cały mecz nawiązać równorzędną walkę z naszą drużyną. Tego dnia byliśmy jednak bardziej poukładani i skuteczni. Każdy z obecnych zawodników dostał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Wszystkie sety bardzo do siebie podobne, cios za cios do połowy, później kilka naszych dobrych akcji i dość spokojne wygrane w poszczególnych partiach. MVP meczu został wybrany Hubert Klyta. W setach do 19, 21, 18. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
15.11   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Mecz rozegrany bardzo spokojnie przez Leśną w odróżnieniu do gry Foxów. W niektórych momentach gospodarze dość mocno reagowali na to co się dzieje na boisku. Głównie dobry serwis gości siał spustoszenie w naszych szeregach, co powodowało na utrzymywanie dobrego wyniku do końca każdego seta. Perła dała pograć wszystkim swoim graczom, a pszowiki z powodu paru kontuzji całe spotkanie gołą szóstką... MVP meczu został wybrany Łukasz Taterka. W setach do 19, 22 i 9. Sędzia Mateusz Mnich. (MT)
16.11   Impacto LKS Chałupki 3 : 2 Dwójka Świerklany Projtrans
Po ostatniej porażce z Jankowicami drużyna Impacto podejmuje Dwójkę Świerklany i tym razem zaskakuje lożę typerów. 1 set niestety bardzo nerwowy co bezlitośnie wykorzystują Świerklany i wygrywają do 21. 2 i 3 set odwrotna sytuacja to Impacto gra lepiej wygrywając nawet 3 seta do 15 nie dając szansy na nawiązanie walki rywalowi. 4 set to zmiany w ustawieniu Świerklan bardzo dobra gra Pana Marczyńskiego i mamy Tie break w którym emocji szczególnie w końcówce nie brakowało na szczęście z pozytywnym zakończeniem dla Nas :) dziękujemy za fajne widowisko na uwagę zasługuje kapitalna gra w obronie drużyny Świerklan.  MVP meczu został wybrany Łukasz Farana. Sędzia Piotr Lazar. (DM)

12.11   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 0 Top Ten ZST Rybnik
Mecz toczony w wolnym, świątecznym tempie i w bardzo dobrej atmosferze. Pierwsze dwie partie pod całkowitą kontrolą gospodarzy. Goście, którzy przyjechali dość wąskim składem nie byli w stanie zagrozić skutecznie grającym zawodnikom Ace Bissell. Jedynie trzeci set dostarczył trochę emocji szczególnie kiedy przy stanie 19-22 w obozie gospodarzy pada kilka mocnych słów, które pobudziły nas na tyle, że nie oddaliśmy "Topteniakom" już nawet punktu, kończąc mecz w 3 setach. MVP meczu został wybrany Adam Szymczak. W setach do 21, 19 i 22. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
12.11   Volley Pszów 1 : 3 Strzelec Gorzyczki
Tym razem w Pszowie zagościła drużyna Strzelca Gorzyczki. Przeciwnicy lepiej weszli w mecz i od początku 1 seta uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Po chwilami zaciętej grzej goście dowożą swoją przewagę do końca i wygrywają seta. Drugi set to bardzo dobra gra z naszej strony. Szybko uzyskujemy prowadzenie, w pewnej chwili nawet 6 – punktowe i nie bez problemów wygrywamy tę partię. W trzecim secie dobrze zagraliśmy jedynie początek. Od stanu 10:10 goście grali bardzo skutecznie, wyszli na  prowadzenie i seta wygrali. Ostatni set zdecydowanie od początku pod kontrolą Strzelca, który wygrywa mecz i inkasuje komplet punktów. W setach 20:25, 25:22, 20:25, 21:25. MVP spotkania został wybrany Łukasz Grzybek. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (RZ)
13.11   AKS Marklowice 0 : 3 Victoria Pilchowice
Drużyna z Pilchowic do Marklowic przyjeżdżała w roli zdecydowanego faworyta i nie zawiodła. Można powiedzieć, że mecz rozegrany bez większej historii i większych emocji. Krótkie ławki rezerwowych po jednej i po drugiej stronie, AKS tradycyjnie z problemami kadrowymi. Sety stosunkowo wyrównane do 23, 22 i 20. MVP spotkania został wybrany Paweł Smyczek. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PG)
14.11   Floorsky Pawłowice 3 : 2 Beer Team Rybnik
Kolejny mecz i kolejne 5 setowe spotkanie. Idziemy chyba na mistrza w ilości rozegranych setów. Pierwsza partia zaczyna się naszym prowadzeniem, jednak szybko zaczęliśmy grę punkt za punkt. Trochę "zasypialiśmy" na boisku co rywale wykorzystali znakomicie w polu zagrywki. Beery ostatecznie wygrał pierwszego seta do 19. W secie drugim i trzecim wychodzimy odbudowani i skoncentrowani, graliśmy swoje popisując się od czasu do czasu gra kombinacyjna co przeniosło się na wynik. Wygrywamy te dwa sety do 17. Set czwarty zaczął się dobrze dla nas naszych chłopaków niestety szybko wróciło wspomnienie z pierwszego seta i jako "łowcy tie break-ów" przegrywamy czwartego seta do 23. W secie piątym prowadzimy grę z pięcio punktową przewagą, doświadczenie przeciwników pozwoliło im wyrównać wynik, jednak nasza młodość i determinacja pokonała doświadczenie i seta wygraliśmy 15-10 MVP meczu został wybrany Bartosz Przybyłek. W setach 19-25, 25-17, 25-17, 23-25 i 15-10. Sędzia Michał Radomski. (SK)
15.11   GAPa Rybnik 0 : 3 Albion Team
Święta dopiero za ponad miesiąc a my już rozdajemy prezenty w postaci pkt na lewo i prawo! Niestety nie da się wygrywać pojedynków jeśli nie wyciąga się wniosków z poprzednich meczów. Poza trzecim setem w którym coś się działo, mecz pod kontrolą Albionów. Czas spiąć pośladki i walczyć dalej, bo sezon ucieka nieubłaganie... MVP spotkania został wybrany Mateusz Blic. W setach do 16, 16 i 23. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (PT)
16.11   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 Fundacja SET-MIX
Mecz pod pełną kontrolą przyjezdnych. Spokojna poukładana gra drużyny fundacji i wykorzystywanie nie skończonej ilości naszych błędów pozwalają wywieść im 3 pkt. My zamiast rywalizować z przeciwnikiem bardziej walczymy sami ze sobą, poza drugim setem gdzie jakoś udało się nam scalić w drużynę i coś zagrać. MVP meczu został wybrany Tomasz Tracz. W setach 17-25, 28-26, 18-25 i 16-25. Sędzia Janusz Lazar. (SM)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 17 18 - 2 16 6
  2. Albion Team 17 18 - 5 13 7
  3. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 17 18 - 6 12 7
  4. Jedynka Jankowice III 16 18 - 5 13 6
  5. Fundacja SET-MIX 15 18 - 11 7 7
  6. Strzelec Gorzyczki 13 17 - 12 5 7
  7. Victoria Pilchowice 11 14 - 11 3 7
  8. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 10 14 - 15 -1 7