Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 9 listopada 2018 - 7 termin
  I liga
5.11   Orton Flex-Pawłowice 2 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Gościnność w Pawłowicach nie zna granic  po raz kolejny goście z naszej hali wyjeżdżają zadowoleni wygraną po meczu. W szeregach ORTON FLEX  jak zwykle wysoka frekwencja ale na boisku nie przekłada się to na wynik poprzez niski procent skuteczności, błędy własne, popsute zagrywki - w ilość, która by mogła oddać jednego seta przeciwnikom. Set pierwszy i drugi podobne walka punkt za punkt przez większość dwóch setów ale to w końcówce okazują się lepsi goście i wygrywają do 22, 23. Set trzeci mógłby się wydawać już na straty ale to ORTON FLEX zdobywa w końcówce kilku punktową przewagę i wygrywa do 21. Set czwarty to czysta demolka przeciwnika i wygrana do 14. No i set piąty, który rozpoczynamy od wyniku 1-4 dla ACE i zaczyna się nasza gonitwa gdzie w końcówce seta już byliśmy blisko ale cóż to goście wygrywają do 13. MVP meczu został wybrany Kamil Trzaska. W setach do 22, 23, -21, -14 i 13. Sędzia Michał Radomski. (JK)
7.11   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 1 NORD Świerklany RO-JO Team
1 set pełna kontrola i dominacja wygrana do 17. 2 set myślało się że się samo wygra a goście bardzo starannie grali w obronie i od stanu 11-14 mimo naszych starań doprowadzamy do ciekawej końcówki, która  pada łupem przyjezdnych do 26. Lekko podrażnieni w 3 secie zmietliśmy ich do 9! Set 4 to kilkupunktowe prowadzenie gospodarzy, wyrównanie, znowu odskok, goście gonią ale przegrywają do 23. MVP meczu został wybrany Kamil Rauza. W setach do 17, -26, 9 i 23. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)
7.11   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 3 : 2 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
My po prostu nie jesteśmy normalną drużyną. Dwa sety cudów, pajpów i trójeczek a potem z zabawy zrobił się cyrk i psikus dla typerów. Dobrze, że chociaż w tie breaku zaczęliśmy znowu grać w siatkówkę. Kolejny dowód na to, że dla nas nie ma żadnej różnicy czy gramy z Piaskami czy z Foxami. Umiemy się dopasować... MVP meczu został wybrany Marek Drabik. W setach do 13, 22, - 22, -19, 7. Sędzia Ogiermann Gerard. (ŁZ)
8.11   NORD Świerklany RO-JO Team 0 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Mecz wygrany przez gości całkowicie zasłużenie - dominacja w każdym elemencie. Nord był cieniem drużyny - bez atmosfery i zaangażowania nie da się wygrywać meczy... MVP meczu został wybrany Mateusz Ćwięczek. W setach do ... Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
8.11   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 1 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Piaski mocno przebudowane, nie było wiadomo czego się po tej drużynie spodziewać. Niezła gra przyjezdnych, nie było łatwo ale kiedy koncentracja jest na wysokim poziomie plus trochę szaleństwa na rozegraniu to i wynik meczu nie mógł być inny... MVP meczu został wybrany Sebastian Marczyński. W setach 25-17, 22-25, 25-17 i 25-21. Sędzia Agnieszka Szymura. (DB)
8.11   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 0 INK-OGNITO
Mecz bez większej historii. Cały czas pełna kontrola gospodarzy lecz było kilka ciekawych akcji po obu stronach. Spotkanie w przyjaznej atmosferze bez niepotrzebnych spięć... MVP meczu został wybrany Aleksander Tomala. W setach do 13, 17 i 18. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)

5.11   Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 AKS Marklowice
Kolejne spotkanie za nami, tym razem w bardzo gościnnej, ostatnimi czasami „Pieczarze”, zawitała drużyna z Marklowic. Pierwszy set co tu dużo pisać, brak przyjęcia, odbioru i ataku powoduję, iż goście wygrywają do 23. W następnych trzech setach Smoki zwierają szyki, budując na początku każdego z setów kilkupunktową przewagę. Mecz w przyjaznej atmosferze fair play. Pierwsze 3 pkt. inkasuje Top Ten. MVP meczu został wybrany Marcin Wyleżuch. W setach 23-25, 25-19, 25-16, 25-19. Sędzia Zygmunt Barylak. (WF)
5.11   Strzelec Gorzyczki 2 : 3 Jedynka Jankowice III
Mecz w naszym wykonaniu dużo lepszy niż ostatni, koncentracja i wola walki od początku. Pierwszy set w miarę równo, punkt za punkt, w połowie odskakujemy na 2,3 punkty i dowozimy zwycięstwo. W drugim secie zmiana rozgrywającego u gości przynosi efekt, choć nie oddajemy seta bez walki. Trzecia odsłona to początek dla gości, ale w połowie seta znowu odskakujemy i przechylamy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. W czwartym secie prowadzimy praktycznie od początku i pachnie niespodzianką. Mamy piłkę meczową przy stanie 24-21. I... najpierw zepsuta zagrywka, potem skuteczny blok Jedynki, kiwka w aut i mamy po 24. Niestety większe doświadczenie i chłodna głowa gości doprowadza do tie breaka. Początek 3 punkty dla nas, przyjezdni dochodzą, walka punkt za punkt. przy zmianie stron 8-7 dla nas ale w decydującym momencie goście znów bardziej skuteczni od nas. Dzięki za walkę i fajny mecz. Obyśmy potrafili utrzymać ten poziom motywacji i zaczęli wygrywać... MVP meczu został wybrany Fabian Wilim. W setach do -17, 19, -18, 25 i 13. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
5.11   Volley Pszów 1 : 3 Fundacja SET-MIX
I set w każdym z dotychczas rozegranych meczów jest naszą "zmorą", drużyna gości wypracowała sobie kilku punktową przewagę, którą cały czas powiększała, wygrywając I seta do 13. W drugim secie również kilku punktowe prowadzenie gości przez większość seta, lecz w samej końcówce udaje nam się odrobić straty i wygrywamy seta do 24. Niestety w III i IV secie znowu od początku kilku punktowa przewaga Fundacji, która utrzymywała się do końca setów. III set przegrywamy do 18, a IV set do 19, a w konsekwencji cały mecz 1-3. Mecz prowadzony w przyjemnej atmosferze... MVP meczu został wybrany Dawid Korzeń. W setach 13-25, 26-24, 18-25 i 19-25. Sędzia Michał Tokarski. (MB)
6.11   Albion Team 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Mecz zaczynamy z wysokiego C. Przeciwnik wygląda jakby nie wiedział co się dzieje. Nam wychodzi wszystko - kończymy praktycznie wszystko, a przede wszystkim dobrze bronimy, co przekłada się na wynik końcowy. Drugi set już nieco bardziej wyrównany. Odskakujemy powoli na kilka punktów i spokojnie dowozimy zwycięstwo do 21. Trzeci set trochę więcej błędów z naszej strony i przeciwnik pierwszy raz wychodzi na prowadzenie 5-7. Utrzymuje to do stanu 7-9, potem już wracamy do naszej gry i odskakujemy na spokojną przewagę. Końcówka seta znowu kilka błędów, ale nie ma to większego znaczenia i wygrywamy seta do 22. Mecz fajny do oka. Dobrze gramy w przyjęciu, atak na dobrym poziomie, środki chodzą jak należy. Cóż chcieć więcej. Kolejna wygrana jest nasza. MVP meczu został wybrany Bartłomiej Lasek. W setach do 14, 21 i 22. Sędzia Piotr Lazar. (DK)
6.11   Beer Team Rybnik 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Sosnowiczanie byli o dwadzieścia lat młodsi i przynajmniej dwadzieścia kilo lżejsi. Mecz cały czas pod dyktando młodzieży. Tylko w końcówce trzeciej partii, goście się trochę rozluźnili przez co Piwosze mieli szansę na wygranie seta. Niestety nie wykorzystują kontry i mecz zakończył się wygraną przyjezdnych do zera. MVP meczu został wybrany Paweł Podlewski. W setach do 17, 21 i 23. Sędzia Ogiermann Gerard. (MM)
8.11   Victoria Pilchowice 3 : 0 Floorsky Pawłowice
Goście zjawili się w naszej hali niezwykle licznie, natomiast my tylko w 8 z możliwą "kluczową" zmianą na libero. Od początku młodzi chłopcy z Pawłowic mieli bojowego ducha i dużo chęci, jednak gorące młodzieńcze głowy nie pozwalały im na uniknięcie sporej liczby błędów Jedynie w drugim secie walka była wyrównana, głownie za sprawą bardzo dobrego przyjęcia rywali i dekoncentracji po naszej stronie. Finalnie komplet punktów zostaje u nas, ale Floorsky zostawił po sobie pozytywne wrażenie. MVP meczu został wybrany Patryk Kowol. W setach do 18, 25 i 20. Sędzia Ogiermann Gerard. (PR)
8.11   GAPa Rybnik 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Wczoraj odbył się pojedynek w którym okazaliśmy się bardzo gościnni. Przyjezdni bez wspinania się na wyżyny umiejętności, z licznymi błędami własnymi potrafią kontrolować mecz, co tylko świadczy o tym jak słabo zagraliśmy. Na pociechę możemy pochwalić się frekwencją na trybunach (chyba jedną z większych w lidze) i czas najwyższy dostosować wynik sportowy do poziomu kibicowania. Mecz w przyjaznej atmosferze, gratulujemy zasłużonych 3pkt. "Bissellom". MVP meczu został wybrany Krzysztof Witek. W setach do 16, 20 i 13. Sędzia Andrzej Szruba. (PR)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 17 18 - 2 16 6
  2. Jedynka Jankowice III 16 18 - 5 13 6
  3. Albion Team 14 15 - 5 10 6
  4. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 14 15 - 6 9 6
  5. Fundacja SET-MIX 12 15 - 10 5 6
  6. Strzelec Gorzyczki 10 14 - 11 3 6
  7. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 10 13 - 12 1 6
  8. Victoria Pilchowice 8 11 - 11 0 6