Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 2 listopada 2018 - 6 termin
  I liga
29.10   Orton Flex-Pawłowice 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Mecz w Pawłowicach z starymi znajomymi z za miedzy odbył się jak zawsze w dobrej atmosferze. Dwa pierwsze  sety podobne do siebie Dwójka od początku zdobywa kilku punktowa przewagę której nie oddaje do końca przez co przegrywamy do 19,20.Set trzeci to odwrócona sytuacja to ORTON FLEX zdobywa kilku punktową przewagę ale niestety nie udaje jej się utrzymać chwilowy przestój tracimy kilka punktów na jednym ustawieniu i za chwilę goście odrabiają stratę i wychodzą na prowadzenie i wygrywają do 22 i tym samym 3-0. MVP meczu został wybrany Grzegorz Setlak. W setach do 19, 20 i 22. Sędzia Michał Radomski. (JK)
30.10   Jedynka Jankowice II 2 : 3 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Po pierwszym przegranym secie, udaje nam się opanować sytuację i wygrać dwa kolejne bez większych problemów. W czwartym wypracowana przewaga przybliża nas do zainkasowania 3 punktów i… „ktoś” odcina nam zasilanie, nie potrafimy wykorzystać bodajże czterech piłek meczowych ! Goście łapią wiatr w żagle i kończą seta na przewagi do 26. Piąty set to już „nie my” goście od początku do końca kontrolują przebieg seta wygrywając finalnie całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Michał Konsek. W setach 23-25, 25-19, 25-16, 26-28, 15-10. Sędzia Włodzimierz Barwinek. (TM)
31.10   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 INK-OGNITO
Szybki łatwy i przyjemny tak krótko można opisać dzisiejszy mecz z INK-OGNITO. W niepełnym składzie z dużą ilością zmian wygrywamy 3-0. Mimo dobrej gry w obronie dziś drużyna przyjezdna nie była w stanie nawiązać walki. Pewnie wygrane sety odpowiednio do 20, 17, 21 i po meczu... MVP meczu został wybrany Kamil Rauza. Sędzia Agnieszka Szymura. (ŁM)
2.11   Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Pierwszy set dość zacięty jednak końcówka należała już do gospodarzy. Set 2 i 3 bardzo podobne, wygrane bardzo pewnie przez Impacto głownie przez bardzo dużą ilość błędów i serwów w siatkę przyjezdnych, mecz zakończył się w około godzinę... MVP meczu został wybrany Dawid Marcisz. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DM)

II liga
29.10   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Przy stanie 19-12 w drugiej partii i po gładkim zwycięstwie w pierwszej, byliśmy już myślami chyba w domach. Chwila dekoncentracji, spore problemy z kończeniem akcji i już w końcówce 2 seta robi się nerwowo. Na nasze szczęście ta partia także pada naszym łupem i wychodząc na kolejną nikt z nas nie przypuszczał, że ten mecz potrwa jeszcze blisko półtorej godziny. Goście dokonują kilku zmian, dobrze ustawiają się do siejącego do tej pory spustoszenie Adama Szymczaka i każdy punkt po naszej stronie to droga przez mękę. Oddajemy gościom 2 sety i wszystko rozstrzyga się w tie-breaku w którego wchodzimy uzyskując lekką przewagą. Kolejny zryw zawodników z Gaszowic i na zmianie stron przegrywamy 6-8, goście dokładają jeszcze punkt i robi się nieciekawie. Końcówka to pojedynek nerwów dwóch lewoskrzydłowych. U nas Adam kończy 2 kontry i dokłada dobrą zagrywkę po drugiej stronie lewe skrzydło także robi 95% gry. Trwa walka punkt za punkt którą kończy atak w antenkę przyjmujące OKIS-u i 2 punkty zostają w Lędzinach. MVP meczu został wybrany Adam Szymczak. W setach do 18, 26, -17, -23, 17. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
30.10   Albion Team 3 : 0 Victoria Pilchowice
Obie drużyny przybyły w licznych składach i każdemu zależało na dobrym wyniku. 1 set od początku pod nasze dyktando, robimy kilku punktową przewagę. W połowie seta goście nas doganiają, ale potem to my znowu włączamy drugi bieg i wygrywamy do 22. 2 set bliźniaczo podobny do pierwszego, tyle że końcówka jeszcze bardziej jednostronna i wygrywamy do 19. 3 set źle się dla nas zaczyna dużo błędów, ale i przeciwnik skuteczniejszy. Cały set gonimy wynik. Końcówka punkt za punkt. Zaczynają się dyskusje pod siatką z sędzia przede wszystkim prowadzone przez drużynę z Pilchowic. Najpierw pretensje, że gwizdek był za późno, potem że atak był po antence za co dostali żółtą kartkę, a następnie brawo w stronę sędziego i czerwona kartka, która kończy mecz... MVP meczu został wybrany Mateusz Blic. W setach do 22, 19 i 25. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DK)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 14 15 - 2 13 5
  2. Jedynka Jankowice III 14 15 - 3 12 5
  3. Albion Team 11 12 - 5 7 5
  4. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 11 12 - 6 6 5
  5. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 10 13 - 9 4 5
  6. Strzelec Gorzyczki 9 12 - 8 4 5
  7. Fundacja SET-MIX 9 12 - 9 3 5
  8. Beer Team Rybnik 6 10 - 12 -2 5