Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 26 października 2018 - 5 termin
  I liga
22.10   Orton Flex-Pawłowice 2 : 3 Impacto LKS Chałupki
Mecz w Pawłowicach rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy i wygraną do 14 z ekipą z Chałupek, ale jak mówi stare powiedzenie nieważne jak się zaczyna tylko ważne jak się kończy pasuje do dalszego opisu meczu. Set drugi to spore zmiany w szeregach ORTONU FLEX co nie do końca poskutkowało i przegrywamy do 22. Set trzeci to powrót do korzeni i wygrana do 20 i mogłoby się wydawać że dalsze spotkanie mamy pod kontrolą a tu niestety rozkojarzenie, spora ilość błędów własnych i przegrywamy do 21 i tym samym doprowadzamy do 5 seta, którego po braku koncentracji na boisku przegrywamy do 8.  MVP meczu został wybrany Łukasz Gnaś. W setach do 14, -22, 20, -21, -8. Sędzia Michał Radomski. (JK)
24.10   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 Jedynka Jankowice II
Set 1 zaczynamy od mocnego uderzenia 7-2 .Chwilowy zryw przyjezdnych nie mógł już nic w tej partii  zmienić-pewna wygrana do 17.Set 2 ciekawie do połowy gdzie na przemian zmienia się prowadzenie walka pkt i od naszego prowadzenia 17-15 powiększamy prowadzenie i wygrywamy do 20.Set 3 prowadzenie 13-10 przyjezdni nie składają broni walczą (u nas trochę zmian) gonią wynik ale przegrywają do 23 . MVP meczu został wybrany Łukasz Lip. W setach do 17, 20 i 23. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)
25.10   INK-OGNITO 0 : 3 NORD Świerklany RO-JO Team
Tym razem gościmy na swoim boisku gości ze Świerklan. Set pierwszy pod dyktando gości, którzy wygrywają 18:25. W drugim secie na chwilkę łapiemy kontakt przy swojej dobrej zagrywce, lecz zimna głowa gości oraz ich dobre ataki pozwalają im wygrać 22:25. W trzecim secie podobna sytuacja 22:25, z kontrolą drużyny ze Swierklan. MVP meczu został wybrany Łukasz Pańczyk. W setach do ... Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DM)
25.10   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 3 : 1 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
W pierwszym secie równa gra punkt za punkt, jednak po chwili gospodarze odskakują na 3-4 punktową przewagę i wygrywają pewnie 25-21. Na początku drugiej partii Goście odskoczyli na 2-3 punktową przewagę. Piaski dla złapania oddechu poprosili o przerwę przy wyniku 4-7 i dzięki temu po chwili to Goście byli zmuszeni do wykorzystania przerwy przy wyniku 12-9. Gospodarze mimo wszystko utrzymali swój rytm i wygrali 25-22. W trzecim secie Lędziny stawiają wszystko na jedną kartę i  za sprawą mocnej zagrywki i skutecznych kontr od początku budują przewagę wygrywając 18-25. Czwarta odsłona spotkania należała do Piasków, którzy wyszli na prowadzenie 8-2, by po chwili prowadzić już 18-7. Od tego momentu Goście powoli zaczęli odrabiać straty, jednak to nie wystarczyło i drużyna TKKF Piaski wygrała 25-20. MVP meczu został wybrany Mateusz Nowak. W setach 25-21, 25-22, 18-25 i 25-20. Sędzia Piotr Lazar. (DA)
25.10   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
Mecz pod kontrolą. Dwójka przeprowadza dużą ilość zmian ,więc każdy mógł pograć. Dobra gra środkiem w ataku jak i w bloku... MVP meczu został wybrany Tomasz Bobek. Sędzia Janusz Kuczera. (DB)
25.10   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Pierwsze dwa sety bez historii. Gospodarze w każdym elemencie dominowali, a u drużyny z Pszowa bardzo duża ilość głupich błędów i nieporozumień. W trzecim secie w połowie partii dziwny przestój w AKS. Może dlatego że było zbyt łatwo i spokojnie. Na szczęście set zakończył się pomyślnie na rzecz gospodarzy. MVP meczu został wybrany Aleksander Tomala. W setach do 13, 14 i 24. Sędzia Robert Chojecki. (PJ)

walkower SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 Victoria Pilchowice
Niestety z powodów kadrowo-organizacyjnych Pilchowice oddały mecz walkowerem…
22.10   Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Beer Team Rybnik
Strzelec dziś bardzo gościnny, łatwo bez większych oporów oddaje 3 punkty przyjezdnym. Wyglądało to mniej więcej tak, jakbyśmy stali pod ścianom i czekali na rozstrzelanie. Początek spotkania odskakujemy na 5 punktów, które równie łatwo trwonimy. Jest walka ale końcówkę oddajemy na przewagi do 24. II set roszady w składzie i tli się jeszcze nadzieja, że może coś będzie... Zwyciężamy do 20. Kolejne dwa sety bez historii oddajemy do 20 i 18. Totalna niemoc w każdym praktycznie elemencie. Dziękujemy gościom za dobrą lekcję gry i pokazanie sportowego ducha.  MVP meczu został wybrany Dawid Zdrzałek. W setach do 24, -20, 20 i 18. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
22.10   Volley Pszów 0 : 3 Albion Team
Dzisiejszego dnia do Pszowa zawitała nie tylko drużyna Albion Team, ale także ogromna liczba kibiców. Takiej publiki nasza mała hala jeszcze nigdy nie widziała. Pierwszy set to nerwowa gra z naszej strony, proste błędy i goście szybko odskakują na 5:11. Po kolejnej porcji błędów i paru ładnych akcjach na tablicy widnieje wynik 11:22 i staje się jasne, że set padnie łupem Albionu. Drugi set zaczynamy ze spokojem i prowadzimy 9:6. Następnie gra toczy się punkt za punkt. W końcówce goście wrzucają „wyższy bieg”, wychodzą na prowadzenie 20:22,  a nam brakuje chłodnej głowy i mamy 0:2. Początek trzeciego seta przyniósł pomyłki na zagrywce, jednak później goście dzięki stabilnej i dobrej grze goście odskakują na 7:11. Przerwa oraz mobilizacja pozwoliły nam złapać kontakt i doskoczyć na 17:18. W tym momencie przeprowadzamy niepotrzebną zmianę i Albion prowadzi 17:20. Goście grali spokojnie i mecz zakończyli efektownym „gwoździem” ze środka MVP meczu został wybrany Łukasz Wącirz. W setach do 15, 21 i 22. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (RZ)
23.10   Jedynka Jankowice III 3 : 1 Fundacja SET-MIX
W 1. secie przyjezdni wychodzą co chwila na kilkupunktową przewagę, którą raz za razem odrabiamy, lecz końcówka należy do przyjezdnych, którym cały set dopisywało odrobinę więcej szczęścia. W 2. i 4. odsłonie meczu gospodarze przejmują inicjatywę, jednak cały czas czując oddech rywala na karku, którzy raz po raz odrabiali kilka punktów, jednak to było zbyt mało by przełamać naszą nie najlepszą, lecz wystarczająco skuteczną grę na ten wieczór. 3. set całkowicie pod naszą kontrolą, w którym wpada wszystko z niczego. MVP meczu został wybrany Paweł Łagodziński. W setach do -21, 22, 14 i 20. Sędzia Piotr Lazar. (MM)
24.10   Floorsky Pawłowice 3 : 2 Top Ten ZST Rybnik
W pierwszy set wchodzimy praktycznie bez życia. Zaczynamy z wynikiem 1:6 dla naszych rywali. Cały set prowadzony jest pod ich dyktando kończąc się wynikiem 20:25. W drugim secie wychodzimy zmotywowani i pewniej zdobywamy przewagę. Niestety tracimy ją przez błędy własne, przeciwnicy utrzymują dwa/trzy punkty przewagi. Sytuacja zmienia się po 15 punkcie, zaczynamy wychodzić na prowadzenie! Poprawiliśmy blok i zagrywkę. Zdobywamy punkt za punktem, prowadząc 23:17. Seta kończymy 25:20. W secie trzecim w nasze szeregi wkrada się rozluźnienie. Popełniamy masę błędów i tracimy skuteczność w ataku. Zespół Top Ten świetnie to wykorzystał wygrywając seta do 21. Set czwarty to być albo nie być, musieliśmy wziąć się w garść by móc walczyć o dwa punkty. Na szczęście podołaliśmy zadaniu. Zredukowaliśmy liczbę błędów i zaczęliśmy grać swoje, kończąc seta 25:22. W tie breaku zaczęliśmy zdobywać przewagę, rywale wydawali się zagubieni, jednak ponownie wykorzystali nasze rozluźnienie. Ostatecznie set piąty skończył się na przewagi 16:14. MVP meczu został wybrany Bartosz Przybyłek. W setach 20-25, 25-20, 21-25, 25-22 i 16-14. Sędzia Michał Radomski. (SK)
25.10   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 1 AKS Marklowice
Po najsłabszym w ostatnim czasie meczu pokonujemy ambitnie grającą drużynę z Marklowic ale nie mamy zbyt dużych powodów do optymizmu. Mecz z gigantyczną ilością błędów po obu stronach siatki. My niezwykle rozluźnieni i przy braku koncentracji, goście znów z fatalnym przyjęciem, bez gry środkiem choć z pozytywnym nastawieniem. Oddajemy AKS'owi drugiego seta w którym przewaga gości była momentami nawet 10 punktowa i nawet zryw w końcówce nic nam nie dał. Pozostałe sety pod całkowitą kontrolą choć pierwsza partia do stanu 15-15 grana była punkt za punkt.  MVP meczu został wybrany Adam Szymczak. W setach do 16, -22, 17 i 12. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
26.10   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 2 GAPa Rybnik
Walki i ofiarności w obronie nie można odmówić żadnej z drużyn. Ogólnie jednak mecz na słabym poziomie, z dużą ilością błędów własnych. Sety I, II jedni grają drudzy "próbują" coś zagrać z marnym skutkiem. Sety bez historii do 14 i 15. III - IV set gra dalej bardzo szarpana z seryjnie zdobywanymi punktami przez jedną z drużyn. V set od początku pkt za pkt. W końcówce seria dla miejscowych i to oni cieszyli się z wygranej. MVP meczu został wybrany Sebastian Marcol. W setach 14-25, 25-15, 25-19, 20-25, 15-12. Sędzia Agnieszka Szymura. (SM)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 14 15 - 2 13 5
  2. Jedynka Jankowice III 14 15 - 3 12 5
  3. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 9 9 - 4 5 4
  4. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 9 11 - 6 5 4
  5. Strzelec Gorzyczki 9 12 - 8 4 5
  6. Fundacja SET-MIX 9 12 - 9 3 5
  7. Albion Team 8 9 - 5 4 4
  8. Beer Team Rybnik 6 10 - 12 -2 5