Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 19 października 2018 - 4 termin
  I liga
17.10   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 1 Dwójka Świerklany Projtrans
Zespoły na Der Klassiker pojawiły się w dużych lecz okrojonych składach.1 set ciekawe wymiany prowadzenie zmienia się co chwilę, dwójka prowadzi 19-16 a za chwilę przegrywa 21-20 (nie pomagają 2 czasy) i całego seta do 23. Set 2 na początku równo od połowy odskakujemy i pewnie wygrywamy do 20. Set 3 pomału budujemy przewagę 11-7 trochę rotacji w składzie rozluźnienie co w końcówce wykorzystuje tak doświadczony zespół i wygrywa do 23. 4 set dobrze rozpoczynamy małą przewagą 6-3 ale dwójka się nie poddaje goni wynik ale przegrywa seta 23. MVP meczu został wybrany Arkadiusz Terlecki. W setach do 23, 20, -23 i 23. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)
17.10   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 3 : 1 Orton Flex-Pawłowice
Goście przybyli do nas w dziesiątkę z tym, że na pierwszego seta nie dotarł żaden z nich. Efektem partia wygrana do 9. W kolejnych rozdaniach już większe emocje. Drugiego seta wyciągamy z 14:18. W trzecim goście wreszcie wyszarpują zwycięstwo. Czwarty set to powrót naszej dominacji. Przy stanie 19:10 Ortony jeszcze się budzą ale jest już zbyt późno. Było kulturalnie. U obu drużyn w tym sezonie spore przemeblowania. U nas nowi zawodnicy już się solidnie wdrożyli. Widać pierwsze efekty wzmocnień. Pawłowice jeszcze układają swoje klocki. Mvp dla Drabika ale warto wspomnieć, że mecz życia zagrał Mateusz Ćwięczek. MVP meczu został wybrany Marek Drabik. W setach 25-9, 25-22, 24-26, 25-20. Sędzia Gerard Ogiermann. (ŁZ)
18.10   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 NORD Świerklany RO-JO Team
Drugi w przeciągu kilku dni pojedynek obu ekip ponownie zapisany zostaje na konto gospodarzy. Zdecydowana wygrana z NORDEM w ramach turnieju LAICA CUP podbudowała nas na tyle, że myśleliśmy że mecz sam się wygra. Nic bardziej mylnego. Goście bardzo dobrze weszli w mecz, uzyskując od samego początku kilkupunktową przewagę. Cały pierwszy set to kawał solidnej męskiej siatkówki, bez kalkulacji, przede wszystkim skupienie na własnej akcji i mocny atak. Tego dnia byliśmy jednak drużyną bardziej poukładaną, z pomysłem na grę w każdym momencie. Konsekwencja w naszej taktyce doprowadza do pierwszego remisu przy stanie 24-24. W tym momencie dokładamy asa serwisowego, a po błędzie przeciwników zapisujemy pierwszą partię na naszą korzyść. Drugi i trzeci set pomimo wyniku stykowego to całkowita kontrola naszego zespołu nad wydarzeniami boiskowymi. Nieomylny atakujący gości to w tym meczu zdecydowanie za mało na dobrze dysponowaną naszą drużynę. MVP meczu został wybrany Kamil Trzaska. W setach do 25, 22 i 22. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
18.10   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 INK-OGNITO
Spotkanie na dobrym poziomie ze strony gości. Cały czas gospodarze szukają optymalnego składu na boisku. Mecz miejscami wyrównany, na poziomie drużyn w końcowej fazie tabeli. Głównie problemy w przyjęciu po obu stronach siatki, ale nie wykorzystane kontry z naszej strony doprowadzały do odchodzenia na parę punktów przyjezdnych, którzy dowozili zwycięstwo do końca. Przyznawanie się do błędów plus dobra praca sędziego uspokajały grę na boisku. MVP meczu został wybrany Daniel Misztal. W setach do 15, 20, 17. Sędzia Karol Mike. (MT)
19.10   Jedynka Jankowice II 0 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Gospodarze praktycznie w każdym secie odskakują na kilka punktów, ale również w każdym nie potrafią postawić kropki nad "i". Goście grają jak "eksperci" cały czas swoje co pozwoliło im w każdym secie niwelować naszą przewagę i skuteczną grą na siatce i w polu dobijać "gwóźdź" w postaci wygranego seta. U nas dużo nerwowości, a u gości luz i zabawa siatkówką (a powinno być na odwrót - patrząc na doświadczenie)... MVP meczu został wybrany Wojciech Kowalski. W setach do -24; -23; -22. Sędzia Janusz Lazar. (MT)
19.10   Impacto LKS Chałupki 1 : 3 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Pierwszy set to bardzo dobra nasza gra w każdym elemencie i wygrana w dość dobrym stylu, kolejny set mamy piłkę setowa jednak nie udaje się wygrać seta i to Piaski wygrywają, kolejne 2 sety to już kontrola przyjezdnych i dość pewna wygrana... MVP meczu został wybrany Mateusz Nowak. Sędzia Piotr Lazar. (DM)

15.10   Top Ten ZST Rybnik 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Do jaskini TOP TEN zawitała ekipa z Sosnowca, więc jako gospodarze, by nie uchybić gościnności, przed salą wystawiliśmy ogromny stół z białym obrusem i piękną zastawą stołową, ale catering nie dojechał, a ktoś haniebnie podwędził srebrne sztućce. Musieliśmy zatem oddać przyjezdnym z warszawskimi paszportami trzy sety na srebrnej tacy. Scenariusz w każdym z setów był taki sam: TOP TEN zapętla się na początku partii, w chaosie gubi kilka punktów, a później sosnowiczanie już mają z górki i bezpiecznie dowożą przewagę. Oczywiście, można mówić, że Smoki jeszcze się nie zgrały, że każdy set w tym sezonie zaczynamy w innym ustawieniu, itp. Nie zmienia to jednak faktu, że Błyskawice to drużyna bardzo dobrze poukładana, młoda, dynamiczna i prezentująca na tą chwilę chyba największą kulturę gry i zgranie drużynowe. Plus kilku naprawdę dobrze wyszkolonych chłopaków – to chyba przepis na sukces w II lidze. MVP meczu został wybrany Paweł Podlewski. W setach do 19, 16 i 22. Sędzia Piotr Lazar. (DF)
16.10   Albion Team 0 : 3 Jedynka Jankowice III
Mecz dwóch nie pokonanych drużyn niestety nie ułożył się po naszej myśli choć gra nie wyglądała źle. Pierwszy set rozkręcamy się z punktu na punkt wyrabiając sobie 5-6 punktową przewagę. Końcówka niestety mam ucieka i przegrywamy na przewagi do 25. Drugi set wyrównany do samego końca raz jedna, raz druga drużyna prowadzi jednym punktem. Ostatecznie goście wygrywają do 23. Na trzeci set robimy zmiany, ale niestety nie przynosi to spodziewanego efektu i przegrywamy do 17. Mecz dobry dla oka. Nie załamujemy się i walczymy dalej. MVP meczu został wybrany Krzysztof Duda. W setach do 25, 23 i 17. Sędzia Piotr Lazar. (DK)
16.10   AKS Marklowice 2 : 3 Floorsky Pawłowice
Do meczu wchodzimy nieco chaotycznie i tracimy pierwsze cztery punkty. Później jest już tylko lepiej. Łapiemy rytm i momentami w pierwszym secie prowadzimy różnicą 5 punktów. Przysłowiowy „dzień konia” (wchodzi praktycznie każdy atak, sporo punktowych bloków). Ostatecznie seta wygrywamy do 22. Drugi set do stanu 17-13 prowadzony pod dyktando gości. Kilka dobrych bloków i zagrywek i doprowadzamy do remisu po 19. Koniec końców wygrywamy do 22. Jest 2-0 i patrząc na przebieg gry nic nie wskazuje na to żebyśmy mieli stracić chociażby punkt. Początek 3 seta tylko utwierdza nas w tym przekonaniu. Prowadzenie 9-6 i ktoś odcina prąd, a drużyna z Pawłowic skrzętnie zaczyna to wykorzystywać. Chłopaki zaczynają grać swoje i pewnie wygrywają seta do 20. Zmotywowani pewnie „biorą” również 4 seta. Do TB przystępujemy w całkowicie różnych nastrojach. Floorsky na fali wznoszącej, my lekko podłamani straconą szansą na komplet punktów. W efekcie cały 5 set prowadzony pod dyktando gości. Do stanu 14-10. Ostatni zryw AKSu, kilka przysłowiowych czap i doprowadzamy do stanu 14-13. Ostatni punkt należy jednak do chłopaków z Pawłowic. MVP meczu został wybrany Michał Ziebura. W setach do 22, 22, - 20, -20, -13. Sędzia Wojciech Jędraś. (PG)
18.10   Victoria Pilchowice 3 : 2 Strzelec Gorzyczki
Pierwszy set tego meczu od samego początku układał się pod dyktando gospodarzy, którzy wykorzystywali liczne błędy i niedokładności po stronie Strzelca. W drugiej partii sytuacja się odwróciła - goście od początku mocno nacisnęli, wypracowali kilka oczek przewagi i dociągnęli to do końca. Set 3 i 4 był dosyć podobny - przewaga sytuacyjna leżała po stronie gości, jednak świetny blok i momentami heroiczne obrony Victorii pozwoliły na równą walkę w końcówce. W tie-breaku Victoria pokazała wszystko to co ma najlepsze - szczelny blok, konsekwencję w ataku, ruchliwość w obronie i minimum błędów co dało wygraną 15:9 i 2 punkty.  MVP meczu został wybrany Patryk Górka. W setach do 18, -18, 22, -23 i 9. Sędzia Gerard Ogiermann. (PR)
18.10   GAPa Rybnik 3 : 0 Volley Pszów
Pojedynek ważny dla obu ekip na przełamie początkowej, ligowej niemocy. I set wyrównany, w końcowej fazie odskakujemy na parę pkt i zapisujemy go na swoje konto. II set, początkowe "zaćmienie" u nas, na tablicy 0:4 dla Volleya! Bierzemy czas, głęboki oddech i po chwili mamy set pod kontrolą 16:10, 21:12 co pozwala na pogranie wszystkim obecnym dziś zawodnikom. III odsłona meczu, nie popełniamy falstartu z poprzedniego seta i stawiamy kropkę nad "i" zdobywając komplet pkt. Boli trwonienie wypracowanej przewagi w końcówkach, na szczęście bez konsekwencji- jest nad czym pracować. Kolejny raz dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności, rywalom za pojedynek, atmosferę meczową, gdzie dodatkowo rozegraliśmy jeszcze pomeczowe sety sparingowo. MVP meczu został wybrany Mateusz Oleś. W setach do 21, 19 i 19. Sędzia Piotr Lazar. (PT)
19.10   Beer Team Rybnik 1 : 3 Fundacja SET-MIX
Pierwszy set to nasza zbyt nerwowa gra czy zbyt duża chęć kończenia każdej akcji efektownie. Początek równy, później gospodarze odskakują na parę punktów i dowożą bezpiecznie zwycięstwo do 18. Przed rozpoczęciem drugiego seta spokojna rozmowa, ochłonięcie i już z ciut innym nastawieniem to my dyktujemy warunki prowadząc od samego początku. Gospodarze przy stanie 9:15 biorą czas, nadganiają parę punktów, ale ostatecznie wygrywamy set do 20. Trzeci set to kontynuacja gry z seta poprzedniego. Budowanie przewagi, strata paru punktów pod koniec i zwycięstwo do 21. Czwarty a zarazem ostatni set to znów podobna historia. Seta kończymy dwoma punktowymi zagrywkami,  MVP meczu został wybrany Piotr Fałda. Sędzia Gerard Ogiermann. (F)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 11 12 - 2 10 4
  1. Jedynka Jankowice III 11 12 - 2 10 4
  3. Strzelec Gorzyczki 9 11 - 5 6 4
  4. Fundacja SET-MIX 9 11 - 6 5 4
  5. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 7 8 - 4 4 3
  6. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 6 6 - 3 3 3
  6. Victoria Pilchowice 6 8 - 5 3 3
  8. Albion Team 5 6 - 5 1 3