Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 12 października 2018 - 3 termin
  I liga
8.10   Orton Flex-Pawłowice 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Mecz na hali w Pawłowicach był spotkaniem dwóch drużyn o różnych aspiracjach w tym sezonie i to było widać. Jeżeli chodzi o frekwencję to  ORTON FLEX PAWŁOWICE zjawił się w 11 osobowym składzie  co można by rzec-niezły wynik ale to nie ilość tylko jakość wczoraj wygrała. Każdy z setów podobny goście zdobywają kilkupunktową przewagę my ich gonimy dochodzimy jest remis a za chwilę tracimy kilka punktów i jest już po secie... Ale wszystko przed nami walczymy dalej o kolejne punkty. MVP meczu został wybrany Rafał Kosmala. W setach do 11, 18 i 18. Sędzia Robert Chojecki. (JK)
9.10   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Chłopaki z Pszowa ledwo z 7 os składzie - Nordziaki jak zawsze na pełnej petardzie. Wszystkie sety bliźniaczo podobne kilka punktów z przodu NORDU spokojna gra w połączeniu z rotacjami w składzie daje swobodne zwycięstwo 3:0. Życzymy powodzenia w następnych meczach... MVP meczu został wybrany Zbigniew Smalec. W setach do 12, 14 i 18. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
11.10   INK-OGNITO 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Tym razem gościmy na swoim boisku gości z Jankowic. Set pierwszy zacięty do samego jego rozstrzygnięcia Jedynka wygrywa 27:25. Drugi set to popis naszej gry w bloku, którym „łapiemy” gości raz za razem, pewnie wygrywamy drugą odsłonę spotkania do 16. Trzeci i czwarty set, to już popis gry gości, wyraźnie podrażnieni biorą się do roboty, my natomiast popełniamy proste błędy, do tego siada przyjęcie i kończymy dwa ostatnie sety przegraną w stosunku do 16 oraz 15. MVP meczu został wybrany Kamil Krzanicki. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TP)
11.10   Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski 3 : 2 Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
W pierwszym secie równa gra punkt za punkt, jednak końcówka seta należała do gospodarzy 25-23. W drugiej partii gospodarze zbudowali przewagę punktową w pierwszej połowie seta i wygrali pewnie 25-19. W trzecim secie gospodarze dokonują zmian na pozycji przyjmujących i atakującego. Początek seta wyrównany, jednak później Goście nabrali rozpędu i wygrali seta 17-25. Czwarta partia rozpoczęła się od wyprowadzenia kilku punktowego prowadzenia przez ekipę Zdrowej Krowy i wygranej wynikiem 21-25. To sprawiło, że stan meczu się wyrównał i o zwycięstwie musiał zadecydować Tie-break. W ostatniej partii Piaski ruszyły od początku do przodu odskakując przed zmianą stron na wynik 8-3. Taką przewagę udało się utrzymać gospodarzom do końca spotkania (15-9) i zapisali tym samym na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. MVP meczu został wybrany Mateusz Mielnik. W setach 25-23, 25-19, 17-25, 21-25 i 15-9. Sędzia Piotr Lazar. (DA)
11.10   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 2 Dwójka Świerklany Projtrans
Bardzo dużo emocji, twarda gra w zagrywce, ataku i obronie. Pierwszy set od 3 pkt przewagi zaczynają gospodarze. W połowie seta Dwójka wyrównuje stan i do końca trwa zacięty bój o każdy pkt. Set pada łupem gości 25:27. Druga partia miała podobny przebieg do pierwszej, z tą różnicą, że tym razem gospodarze utrzymują uzyskaną przewagę do samego końca seta i wynik na tablicy dla gospodarzy 25:2. Trzecia odsłona tego spotkania zaczęła się od atomowych zagrywek. Na początek na 0:4 strzał Mateusza Świstaka, a następnie na 5:4 potężna zagrywka Wojtka Kowalskiego. Dalej już set wrócił na "właściwe tory" i tak jak pierwsze dwie partie. Twarde wymiany z niewiarygodnymi obronami 23:25. Czwarta partia to ciągły bój punkt za punkt, lecz w końcówce kąśliwym flotem naszego rozgrywającego Piotra Janika rozbijamy przyjęcie Dwójki, co pozwala ustawić bardzo skuteczny tego dnia blok gospodarzy. 25:22. Tie-Break to kolejna seria dobrego flota i zdobyta 3 pkt przewaga powoli, ale skutecznie utrzymana i powiększona do końca seta. 15:9. Trzeba zaznaczyć, że obie drużyny stawiły się na sali w najmocniejszych zestawieniach i widać było, że każdy walczy o pełną pulę. MVP meczu został wybrany Wojciech Kowalski. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)
12.10   Impacto LKS Chałupki 3 : 0 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Lędziny na swój daleki wyjazd odwiedzili Chałupki po dwóch wygranych meczach pewnie weszli w mecz. W pierwszym i drugim secie jednak nie wytrzymali nerwowych końcówek setów w trzeciej partii już pewna wygrana do 18, dzięki za fajny meczyk... MVP meczu został wybrany Mikołaj Zawada. Sędzia Janusz Lazar. (DM)

8.10   SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 : 0 AKS Marklowice
8 października 2018 roku to data warta zapamiętania, bowiem właśnie tego dnia liga Atlas Tours pierwszy raz w historii zawitała do odległego Sosnowca. Goście z Marklowic stawili się w Sosnowcu bardzo wcześnie czym od razu zasugerowali iż są gotowi do boju o ligowe punkty. Sam mecz nie obfitował jednak w dużą ilość emocji, można powiedzieć że mecz się po prostu odbył. Duża ilość błędów po obu stronach siatki, błędy komunikacji, próby "nadgryzienia" mimo wszystko lepiej grającej Błyskawicy przez gości i na koniec trzecie z rzędu zwycięstwo Sosnowiczan, którzy mimo bardzo ambitnej gry zespołu z Marklowic zachowali więcej spokoju i zainkasowali 3 punkty. MVP meczu został wybrany Paweł Podlewski. W setach do 16, 18 i 22. Sędzia Jaroslaw Borda. (PW)
8.10   Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Top Ten ZST Rybnik
Mecz nie był porywającym widowiskiem, ogólnie gra nierówna i ciągle zmieniało się prowadzenie... raz jedna, a raz druga ekipa prowadzi kilkoma punktami... wygrała drużyna, która w tym dniu lepiej i stabilniej serwowała, a na szczególną pochwałę zasłużył w tym elemencie Łukasz Grzybek, który regularnie i skutecznie "bombardował" przyjezdnych zagrywką. Na szczęście gospodarze zachowują więcej zimnej krwi w końcówkach każdego seta czym zasłużenie zdobywają jakże ważne 3 punkty i nadal pozostają na czele tabeli... MVP meczu został wybrany Łukasz Grzybek. W setach do 21, 22 i 22. Sędzia Piotr Lazar. (C)
8.10   Volley Pszów 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
W dalszym ciągu jesteśmy bez punktów w lidze. Mimo, że z meczu na mecz gramy lepiej nie wystarcza to na wygranie meczu. Zespół gości popełnił dzisiaj mniej błędów od nas i zasłużenie wygrał mecz. Mecz prowadzony w przyjemnej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play... MVP meczu został wybrany Wojciech Bugdol. W setach do 16, 18 i 19. Sędzia Michał Tokarski. (MB)
9.10   Jedynka Jankowice III 3 : 0 GAPa Rybnik
Pierwszy set spotkania w miarę wyrównany z dużą ilością błędów własnych po każdej stronie. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i zwyciężyli 25:23. Drugi set bez historii, od początku do końca wyraźne prowadzenie Jedynki. Po stronie gości zawodzi przyjęcie i wygrywamy do 14. Trzeci set zaczynamy w nieco zmienionym składzie lecz nie wpływa to na naszą grę i kontrolujemy przebieg seta do końca wygrywając cały mecz 3:0. MVP meczu został wybrany Paweł Łagodziński. W setach do 23, 14 i 21. Sędzia Zygmunt Barylak. (KD)
9.10   Beer Team Rybnik 2 : 3 Albion Team
Kolejny mecz Albionu ze starymi wyjadaczami - drużyną "piwoszy". Pierwszy set przyjezdni wygrywają spokojnie do 17. W drugim secie gra wyrównana, ale wygrana pada łupem gospodarzy do 23. Trzeci set nie układał się po myśli gości, wszystko zaczęło szwankować i niestety przegrywają do 18. Pełna mobilizacja w szeregach Albionu nastąpiła przed kolejnym setem, roszady na boisku i wygrana ponownie do 23 . Tie break jak zawsze rządzi się swoimi prawami i tak raz jedni raz drudzy prowadzą. Przy stanie 7-7 Albion wychodzi na prowadzenie i ciągnie ją do 14-10. Później role się odwracają i po chwili gospodarze prowadzą już 16-15. Końcówka natomiast ponownie dla przyjezdnych i wygrywają do 16.  MVP meczu został wybrany Radosław Polnik. W setach 17-25, 25-23, 25-18, 23-25 i 16-18. Sędzia Gerard Ogiermann. (MM)
11.10   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 : 0 Floorsky Pawłowice
Do meczu z drużyną z Pawłowic przystępujemy po słabym meczu w Pszowie oraz po dwóch, żenujących w naszym wykonaniu, sparingach z lędzińskimi pierwszoligowcami, tym samym morale w zespole można było określić jako słabe. Ekipa gości stawia się szerokim składem i na rozgrzewce prezentuje się nieźle... ale to tyle. Od początku gra im się nie układa popełniają masę błędów szczególnie w przyjęciu oraz chcą wbić "koła" w każdej akcji co skutkuje atakami w blok bądź w siatkę. Pierwszego i drugiego seta kończymy dość szybko, trzymając przyjęcie i nie popełniając błędów własnych. Trzecia partia zacięta od samego początku a podrażnieni goście przy końcu odskakują na 2-3 punkty, prowadząc już nawet 23-20. Potem spokój i chłodna głowa w polu zagrywki Andrzeja Macka oraz uważna gra na siatce blokujących i nie pozwalamy zdobyć przyjezdnym już choćby punktu. MVP meczu został wybrany Mateusz Kulik. W setach do 13, 18 i 23. Sędzia Jarosław Borda. (GR)
11.10   Victoria Pilchowice 2 : 3 Fundacja SET-MIX
Spotkanie zaczynamy troszkę nerwowo, ale pod koniec seta ogarniamy sytuacje i wygrywamy. W drugiej odsłonie goście się rozgrywają, przede wszystkim popełniają mniej błędów i bez problemu nas ogrywają. W następnych setach gra się wyrównuje, niestety w najważniejszych momentach meczu naszym puszczają trochę nerwy a goście zachowują zimna krew i wyjeżdżają z Pilchowic z dwoma punktami. MVP meczu został wybrany Tomasz Tracz. W setach do 25-22, 17-25, 25-20, 25-27 i 8-15. Sędzia Gerard Ogiermann. (PK)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 8 9 - 2 7 3
  1. Strzelec Gorzyczki 8 9 - 2 7 3
  1. Jedynka Jankowice III 8 9 - 2 7 3
  4. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 7 8 - 4 4 3
  5. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 6 6 - 3 3 3
  5. Fundacja SET-MIX 6 8 - 5 3 3
  7. Albion Team 5 6 - 2 4 2
  8. Victoria Pilchowice 4 5 - 3 2 2