Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2017-2018  dziewiętnasta edycja    
aktualności na dzień 6 października 2017 - 2 termin    
  I liga              
2.10   Orton Flex-Pawłowice 3 : 0 INK-OGNITO    
Do Pawłowic zawitała drużyna incognito, jednakże szybko rozpoznaliśmy w jej szeregach starych dobrych znajomych... Orton Flex w niepełnym składzie za co z aż trzema rozgrywającymi! Mecz w przyjaznej atmosferze. Koledzy z Rybnika byli dzisiaj uprzejmi i "pozwolili " nam wygrać 3:0...  W setach do 20, 22 i 22.  MVP meczu został wybrany Aleksander Matula. Sędzia Marian Żyliński. (JK)    
2.10   Jar-Trans Fox Pszów 2 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa    
Oba zespoły dotarły w kompletnych składach z naturalną nadwyżką. Mecz od samego początku zapowiadał się bardzo zacięty. Na pewno, każda drużyna liczyła na zwycięstwo. Na uwagę zasługuje czwarty set, w którym chłopaki z Zespołu R od samego początku dominują na boisku. Myślą, że mecz się wygra sam. I tak też było do stanu 19 do 14. Wtedy odrabiamy straty i set staje się naszym łupem 26 do 24. Kibice, aż wyskoczyli na boisko gratulując nam zwycięstwa. Cóż, piąty znowu musimy cały czas ciągnąć za rywalem i doprowadzamy do stanu 12-12. Panowie z Zespołu Zdrowa Krowa biorą czas i układają sytuację na boisku. Błędy w ataku i dodatkowo dobrze ustawiony blok rywali powodują oddanie meczu na ich korzyść. W setach 19-25, 25-23, 18-25, 26-24 i 12-15.  MVP meczu został wybrany Kamil Gruszka. Sędzia Jan Kasprowicz. (MT)    
3.10   NORD Świerklany RO-JO Team 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans    
Pomimo prowadzenia w dwóch pierwszych odsłonach 4-5 punktami spokój mistrzów doprowadza do kumulacji błędów własnych NORDu i końcówek zakończonych na korzyść gości. Set trzeci do stanu 11:8 pod kontrolą gospodarzy później kolejna niemoc i 0:3 . Mecz równie dobrze mógł skończyć się takim samym wynikiem w drugą stronę, ale to marne pocieszenie dla gospodarzy...  W setach do 28, 23 i 23.  MVP meczu został wybrany Dawid Drużga. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)    
5.10   AKS Tawerna Pub Rybnik 1 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik    
Dzisiaj na gościnnych występach na sali Dwójki Świerklany (jeszcze raz dziękujemy za pomoc!) podjęliśmy zespół Leśnej Perły. Pierwszy set na wyrównanym, wysokim poziomie, nieliczne błędy obu ekip i walka punkt za punkt, aż do naszej wygranej. Podobnie w kolejnym, jednak w końcówce zaczęło brakować przyjęcia, co w połączeniu z błędami wynikającymi z braku treningów na naszej ciągle remontowanej sali przełożyło się na trzeciego seta, w którym prawie do końca "gospodarze" nie potrafili tego poprawić. Koniec trzeciego seta i czwarty set to powrót do walki punkt za punkt, w której ostatecznie zwyciężył zasłużenie zespół Leśnej Perły. Wierzymy, że mecz stał na wysokim poziomie i mógł się podobać!  W setach do 22, -21, -17 i -21.  MVP meczu został wybrany Marcin Zimończyk. Sędziowie Janusz Lazar i Piotr Lazar. (PJ)    
6.10   Jedynka Jankowice III 0 : 3 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski    
Niestety wczorajszy mecz ponownie pokazał, że to optimum naszej formy jeszcze daleka droga. Nasza gra mocno faluje, kuleje odbiór, a piłki, które łatwo powinny być obronione i dać szansę na kontrę lądują wszędzie tylko nie na naszej połowie boiska. 1. seta zaczynamy bardzo źle, co przekłada się na późniejszy wpier...nicz od przyjezdnych. Początkowy wynik 0:4, następnie 5:12 i łomot do samego końca. Brak odbioru, brak ataku, brak woli walki. 2. set to znowu wyjście na prowadzenie gości, jednak małymi zrywami co chwila się zbliżamy do przeciwnika, by znów stracić 2, 3 pkt. Prawdziwa walka zaczęła się w końcówce seta, gdzie z wyniku 20:24 robi się 24:24. Paski biorą czas przy stanie 23:24, po którym nasz środkowy robi asa, a my dostajemy wiatru w żagle, co stworzyło na prawdę świetne widowisko. Niestety więcej szczęścia i chłodnej głowy mają goście i set pada ich łupem. 3. set to ponownie prowadzenie od początku gości i coraz to mocniejsze ataki. Udało nam się zbliżyć w końcówce lecz to było wszystko na co nas było stać tego dnia.  W setach do 12, 28 i 23.  MVP meczu został wybrany Grzegorz Jaruga. Sędzia Janusz Lazar. (MM)    
6.10   Impacto LKS Chałupki 2 : 3 Jedynka Jankowice II    
Mecz zgromadził praktycznie pełne trybuny na sali w Chałupkach. Zacięta pięciosetowa walka, w której właściwie do samego końca nic nie było przesądzone. Pierwszy set to nasza "seryjna" gra - jak już idzie, to punkty zdobywamy jeden za drugim, kończymy wynikiem 25:22. W drugim secie goście wyraźnie otrząsnęli się z letargu, który towarzyszył im w pierwszej części. Poprzez widowiskową, solidną grę w obronie, konsekwencję ataków i poprawę serwisu, wygrywają 25:20. Set trzeci to wisienka tego spotkania. Agresywna wymiana kapitalnych ataków i równie dobrych obron i wyrównana gra praktycznie od początku aż do końca. Set zakończony zwycięstwem gospodarzy 30:28, przy gorącym aplauzie zgromadzonych kibiców, którzy chyba pobili rekord frekwencji. Jako beniaminek realnie stoimy przed sprawieniem przeciwnikom wielkiej niespodzianki, bo prowadzimy 2:1. Jednak nasze rozluźnienie w secie czwartym owocuje koszmarną ilością błędów, szczególnie w końcówce, set przegrany 25:19. Tie break to niestety kontynuacja bardzo słabej końcówki seta czwartego, festiwal błędów i nerwów, co owocuje dosyć pewną wygraną gości 15:10.  MVP meczu został wybrany Wojciech Musiolik. Sędzia Jan Kasprowicz. (DG)    
                 
      punkty   sety   mecze
               
  1. Orton Flex-Pawłowice 6 6 - 0 6 2  
  1. Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 6 6 - 0 6 2  
  3. Dwójka Świerklany Projtrans 6 6 - 1 5 2  
  4. Leśna Perła Damons Rybnik 6 6 - 2 4 2  
  5. Jedynka Jankowice II 5 6 - 3 3 2  
  6. AKS Tawerna Pub Rybnik 3 4 - 3 1 2  
  7. Zespół R Zdrowa Krowa 2 4 - 5 -1 2  
  8. Jar-Trans Fox Pszów 1 3 - 6 -3 2  
  8. Impacto LKS Chałupki 1 3 - 6 -3 2  
  10. Jedynka Jankowice III 0 0 - 6 -6 2  
  10. NORD Świerklany RO-JO Team 0 0 - 6 -6 2  
  10. INK-OGNITO 0 0 - 6 -6 2  
                 
  II liga              
2.10   Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle    
Pierwszy set pod pełną kontrolą gospodarzy. Pełna koncentracja i mozolne budowanie przewagi. Standardowo, chwilowy przestój w końcówce, parę własnych błędów, ale kończymy seta do 20. Drugi set upłynął pod znakiem roszad, by każdy powąchał parkietu smoczej jaskini. Zmiana na przyjęciu, środku, ataku… i zmiana stylu gry. Błędy, błędy, błędy i set gładko odpływa do 14. Na trzeci set podrażnione smoki wychodzą już w najmocniejszym ustawieniu, by nie pozostawić przyjezdnym nawet cienia szansy na urwanie choćby punktu. Czwarty set to kontynuacja założeń taktycznych z poprzedniej partii. Systematyczne budowanie przewagi, roszady, by dać pograć rezerwom i kolejny zastój. Dwa błędy w przyjęciu, dwa zepsute ataki, do tego grymas bólu Ficusia. Zmiana, kolejna seria błędów i robi się nerwowo. Żarty się kończą, najmocniejsze osobniki zostają oddelegowane na boisko wraz z głównym dyrygentem i inkasujemy jakże ważne 3 punkty na swoje konto. W setach 25-20, 14-25, 25-14 i 25-22.  MVP meczu został wybrany Rafał Winkler. Sędzia Janusz Lazar. (RW)    
4.10   Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Fundacja EDF SET-MIX    
Pierwszy mecz na własnej sali i kolejna drużyna w silnie przebudowanym składzie. Pierwsze starcie to badanie kogo na co stać. Do połowy seta równo, później odskakujemy na 3,4 punkty i dowozimy spokojne prowadzenie do końca. W drugiej odsłonie wszystko pod kontrolą gospodarzy od początku do końca. Bezpieczna przewaga pozwala pojawić się zmiennikom na parkiecie i zwyciężamy do 16. Set bez historii i  mamy 2:0. W trzecim secie goście poprawiają przyjęcie i zagrywką odrzucają nas od siatki. Tym razem to my bezskutecznie gonimy wynik obijając auty i zrywając siatkę w ataku.  W czwartej partii początek wyrównany punkt za punkt i stare siatkarskie powiedzenie pojawia nam się przed oczami. Pachnie niespodzianką, ale nie zawieszamy broni i od stanu koło 15 punktu podejmujemy rękawice i wychodzimy na prowadzenie, którego pilnujemy i zbieramy komplet punktów. Drużyna gości potrzebuje jeszcze trochę czasu na doszlifowanie i dotarcie pewnych elementów, ale nie jednemu krwi napsują bo maja potencjał.    W setach do 16, 16, -22 i 18.  MVP meczu został wybrany Aleksander Tomala. Sędzia Piotr Lazar. (RT)    
5.10   Victoria Pilchowice 3 : 0 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II    
Goście z dalekich Lędzin przyjechali po raz pierwszy do Pilchowic i tą wizytę nie mogą zaliczyć do udanych. Mecz zaczyna się od nerwowej gry po obydwu stronach lecz to gospodarze jako pierwsi ostudzili głowy i wygrywają 25-17. Drugi set bez historii, od początku do końca prowadzi Victoria by wygrać 25:19. W trzecim secie obie drużyny robią zmiany, set zaczął się odprowadzenia gości 4-0, widowisko troszkę się zaostrzyło, do końca pojedynku wynik utrzymywał się na styku ale ostatecznie zawodnicy z Lędzin popełniają  kosztowne błędy w końcówce i gospodarze wygrywają 25-23.   W setach do 17, 19 i 23.  MVP meczu został wybrany Artur Hanak. Sędzia Gerard Ogiermann. (PK)    
5.10   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 GAPa Rybnik    
Mecz się odbył... w zasadzie na tym można by skończyć. Drużyna gości w obszernym składnie, gospodarze chorzy, kontuzjowani i przetrzebieni... Jak się później okazało nie miało to żadnego znaczenia. Pierwszy set to ambitna postawa graczy GAPa, natomiast nasz spokój i opanowanie były tego dnia nie do ruszenia. Dobre przyjęcie i niesamowita moc w ataku nie dały rozwinąć skrzydeł przyjezdnym ani na moment. Od drugiego seta równia pochyła w wykonaniu gości, co pozwala nam na przećwiczenie różnych form ustawienia, rozegrania i ataku. Trzeci set kończymy serią od 14-10 do 25-10.   W setach do 20, 15 i 10.  MVP meczu został wybrany Radosław Wawrzyński. Sędzia Robert Chojecki. (GR)    
6.10   AKS Marklowice 0 : 3 Beer Team    
W swoim drugim meczu, a pierwszym na własnej hali drużyna Marklowic gościła doświadczoną drużynę Beer Team. W pierwszym secie gospodarze całkowicie przegrali z presją, mnóstwo błędów i nieporozumień co spowodowało gładkie zwycięstwo gości do 11. Przełom w grze i wyluzowanie na boisku nadeszło już w drugim secie, chociaż nie wystarczyło to do zwycięstwa i znów set na korzyść gości tym razem do 22. Trzeci set to dużo zaciętej walki i emocji na boisku, ale szczęście znów po stronie drużyny gości i znów wygrana do 22. Mecz przebiegł w przyjaznej atmosferze. W setach do 11, 22 i 22.  MVP meczu został wybrany Mariusz Wicenciak. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DG)    
                 
      punkty   sety   mecze
               
  1. Beer Team 6 6 - 0 6 2  
  2. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 6 6 - 1 5 2  
  3. Strzelec Gorzyczki 6 6 - 2 4 2  
  4. Top Ten ZST Rybnik 5 6 - 3 3 2  
  5. Victoria Pilchowice 4 5 - 3 2 2  
  6. GAPa Rybnik 3 3 - 3 0 2  
  7. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 3 - 4 -1 2  
  8. Artus Żory 0 1 - 3 -2 1  
  8. Albion Team 0 1 - 3 -2 1  
  10. Fundacja EDF SET-MIX 0 2 - 6 -4 2  
  11. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 1 - 6 -5 2  
  12. AKS Marklowice 0 0 - 6 -6 2