Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 5 października 2018 - 2 termin
  I liga
3.10   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 2 Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski
Pierwszy mecz na własnej sali gdzie gościmy Piaski. Pierwszy set początkowe nasze prowadzenie ale później kilka nie skończonych piłek i Piaski wyszły na prowadzenie którego nie oddały do końca i wygrały do 23. Następne 2 sety bez historii podrażnieni gramy swoją grę i lejemy przyjezdnych odpowiednio do 15 i 13. Kiedy wydawało się ze jest po sprawie gramy bardzo nie równo i przegrywamy  znowu do 23..Tie break pewnie zaczynamy 5-2 potem dużo kontrowersji i zamiast pkt wędrować do nas wpadają na konto przeciwników. Robi się nerwowo gramy pkt za pkt . i ostatecznie set  zakończył się wygraną do 14. MVP meczu został wybrany Łukasz Taterka. W setach do -23, 15, 13, -23 i 14. Sędzia Zygmunt Barylak. (ŁM)
3.10   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 3 : 2 Impacto LKS Chałupki
Meczycho w Kamieniu. Każda wizyta Chałupek na naszej hali to zwiastun wielkich emocji. Nie inaczej było i tym razem. Pierwsze 3 sety to ciągła zmiana prowadzenia. Nie ma co ukrywać, że długimi momentami gości przy życiu utrzymywał Mikołaj Zawada. Atakujący Impacto zdobywał po 10 punktów na set. Chałupki zdominowały nas w 4 secie. W tie breaku jednak nie zostawiliśmy im złudzeń. Niecodzienna sytuacja nastąpiła przy zmianie stron. 5 seta zaczęliśmy od prowadzenia 8:0. Goście wyszarpali jeszcze 9 punktów. Rewanż w Chałupkach zapowiada się smakowicie.  MVP meczu został wybrany Marek Drabik. W setach do -23, 31, 25, -16, 9. Sędzia Gerard Ogiermann. (ŁZ)
4.10   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 1 INK-OGNITO
Inauguracja sezonu we własnej hali za nami. Początek jak zwykle ciężki a dla InkOgnito tym bardziej, bo wyjechali ze Świerklan z dwoma skręconymi stawami skokowymi. Poza tym bardzo dużo błędów tak po jednej jak i drugiej stronie siatki. Najbardziej interesujący był pierwszy set ale tylko dla żądnych sensacji bo siatkarsko niespecjalnie. Dwójka zaczęła grać (czytaj popełniać mniej błędów) dopiero od stanu 10:20 ale niestety set nam się zbyt szybko skończył i nie udało się odrobić strat chociaż niewiele brakowało. W pozostałych setach trochę nudno...  MVP meczu został wybrany Sebastian Marczyński. W setach do -21, 15, 18, 19. Sędzia Gerard Ogiermann. (IB)
4.10   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów
Niestety dla widowiska 7 osobowa delegacja gości nie była w stania podjąć równorzędnej walki z dobrze dysponowaną ekipą gospodarzy. Pełny skład, pełna moc i pełna kontrola poczynań na parkiecie tak można w skrócie opisać to co działo się w czwartkowy wieczór na hali w Lędzinach. W każdym z setów wychodzimy od razu na kilkopunktowe prowadzenie które w przeciągu każdego z setów skrupulatnie powiększamy, kończąc mecz dość okazałą przewagą. Warto nadmienić, iż w drugim secie goście wyprowadzili pierwszą skuteczną akcje przy stanie 9-0. Dziękujemy za mecz i fajną postawę gdzie przy bardzo niekorzystnym wyniku Foxy nie zwieszały głów i walczyły o punkt do ostatniej akcji meczu. MVP meczu został wybrany Kamil Trzaska. W setach do 14, 10 i 7. Sędzia Jaroslaw Borda. (GR)
4.10   AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 3 : 1 Orton Flex-Pawłowice
1 set: Gospodarze zaczynają z bardzo wysokiego "C". Strzelając zagrywką i grając bardzo dobrze w obronie. Zbudowana przewaga w połowie seta była utrzymana do samego końca. 2 set: Dobra gra z końcówki seta AKSu przenosi się na kolejną partię i od samego początku gospodarze z wyraźną przewagą. Pawłowice jednakże podjęły rękawicę przy stanie 17:12 i odrobiły straty na 21:20. Mimo wszystko to AKS cieszył się z wygranej do 21. 3 set: Przebudzenie mocy w Pawłowicach. Od początku jakby nowy duch wstąpił w tą drużynę, a u gospodarzy pojedyncze błędy nakładające się na siebie i mamy zacięty set. Końcówka goście odskakują na 20:23. Chwilowy zryw AKS dzięki zagrywce i dobrej grze w bloku na 24:23 lecz nie udało się wygrać tej partii i padła łupem gości z Pawłowic. 4 set: Wciąż przewaga gości, którzy zaczęli seta od 0:5. Czas, mocne słowa na ławce i powoli gra ruszyła do przodu. Od połowy seta wróciła u gospodarzy mocna zagrywką, co pomogło wygrać seta jak i cały mecz. MVP meczu został wybrany Wojciech Kowalski. W setach do 17, 21, -25 i 19. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)
5.10   Jedynka Jankowice II 3 : 0 NORD Świerklany RO-JO Team
Pierwszy mecz na własnej „ziemi” i udana inauguracja za trzy punkty. Początek spokojnie jak równy z równym J dopiero w połowie seta uzyskujemy przewagę i spokojnie kontrolujemy dalszą część spotkania wygrywając do 19. W drugim secie rezerwowi dają popis nienagannej gry wygrywając seta do 14. Ostatni (jak się później okazało set) początkowo dla gości, ale znów w połowie seta gospodarze wrzucają „drugi” bieg i spokojnie wygrywają do 17. Dziękujemy gościom za przyjemny pojedynek i już myślami w czwartek za tydzień... MVP meczu został wybrany Damian Pluta. W setach do 19; 14; 17. Sędzia Janusz Lazar. (TM)

1.10   Top Ten ZST Rybnik 3 : 2 Fundacja SET-MIX
Smoki bardzo zmobilizowane po ostatniej porażce synami Albionu. Pierwszy drugi set można by rzec bliźniacze wyniki oscyluje w okolicach remisu końcówka dla smoków do -23 i -25 . No i 3 set do stanu bodaj po 12 gramy równo niestety z powodu wypełniania obowiązku pracy opuszcza nas przyjmujący Kamil a na boisku melduje się nie opierzony Bober. Troszkę chaosu i Fundatorzy łapią oddech wygrywając do 18. 4 set wydawał się formalności Smoki prowadzą 9-1 i nic nie zapowiadało katastrofy nawet piłka meczowa w górze przy stanie 24-23 niestety Fundatorzy zachowują dużo zimnej krwi i wygrywają do 24. No i pierwszy w tym roku Topteniak, nikt nie chce odpuścić. Na zagrywce pojawia się Piotrek O. kilka kąśliwych flotów  odjeżdżamy na parę punktów i wygrywam set do -9 no i cały mecz 3-2. Mecz fajny dużo walki, kilka spięć pod siatką ale FAIR PLAY. MVP meczu został wybrany Błażej Malcherczyk. W setach 25-23, 27-25, 18-25, 24-26 i 15-9. Sędzia Zygmunt Barylak. (WF)
1.10   Volley Pszów 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Po debiucie w zeszłym tygodniu, nadszedł czas na pierwszy mecz u siebie. Niestety w pierwszy set wchodzimy bardzo nerwowo. Sporo błędów oraz kilka nieporozumień w naszych szeregach i drużyna gości odskakuje na kilka punktów. W miarę upływu seta przewaga jedynie się powiększała. Drugi set wyglądał tylko odrobinę lepiej. Dalej sporo nerwów po naszej stronie, a goście grali swoje. Już na początku przegrywamy 3:10, jednak pod koniec poprawiliśmy nieco grę, szczególnie zagrywkę. Nie uchroniło nas to od porażki. Trzeci set był zdecydowanie najciekawszy. Jedna zmiana po naszej stronie i zdecydowanie spokojniejsza gra pozwoliła nam wypracować sobie trzypunktową przewagę (10:7), którą jednak w miarę trwania seta goście zmniejszali. Ostatecznie udało im się uzyskać dwupunktowe prowadzenie i toczyć grę punkt za punkt aż do samego końca. Od porażki nie uchronił nas nawet czas wzięty przy 22:24, po którym goście dobrym serwisem zakończyli mecz. MVP meczu został wybrany Bartłomiej Matłoka. W setach do 14, 17 i 22. Sędzia Michał Tokarski. (RZ)
3.10   Floorsky Pawłowice 2 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Po pierwszym meczu wyjazdowym przyszedł czas na zmierzenie się z przeciwnikiem we własnej hali. Nastawienie było bojowe tak z jednej, jak i z drugiej strony siatki. Zaraz po pierwszym gwizdku zrobiło się 1:7 dla Błyskawic. Stanęliśmy jak porażeni prądem i już do końca seta graliśmy jak na wyłączonym ładowaniu. W efekcie partia do 19 dla Sosnowca. W secie drugim zaczęliśmy lepiej. Dalej graliśmy nerwowo, jednak w końcówce seta to przyjezdni tracą moc i to my wygrywamy 25:22. Kolejny set wyglądał bardzo podobnie jak pierwsza partia. Zbyt duże rozluźnienie i set pada łupem kolegów z Sosnowca. Czwarty set przebiegał pod nasze dyktando aż do końcówki gdzie przy wyniku 23:19 straciliśmy przewagę, lecz to nasi zawodnicy wykazali się większym skupieniem i wygrali seta do 26. W piątym secie zabrakło nam pewności siebie oraz podjęcia ryzyka. Dlatego to zawodnicy Sosnowca unieśli ręce w geście zwycięstwa MVP meczu został wybrany Paweł Podlewski. W setach 19-25, 25-22, 19-25, 28-26 i 10-15. Sędzia Michał Radomski. (SK)
4.10   GAPa Rybnik 2 : 3 Beer Team Rybnik
Obie ekipy zjawiły się w dość licznych składach, co sprawiało ból głowy w wyselekcjonowaniu optymalnego składu na wieczorny pojedynek ale oby częściej o taki "ból głowy" chodziło. Pierwszy set gra pkt za pkt do stanu po 16, potem my notujemy przestój i 0:1 dla "piwoszy". Drugi set pod kontrolą gości od początku i robi się 0:2. Trzeci set, wyrównana gra ale tym razem roszady personalne pozwoliły nam na zwycięstwo do 23 i powrót do gry. 4set od początku wchodzimy podbudowani i zaczynamy z przytupem od prowadzenia 7:0, dowożąc bezpieczną przewagę do końca i mamy tie break. Niestety w secie 5-tym chyba liczyliśmy zbyt bardzo że sam się wygra. Na zmiany stron schodzimy 4:8 a druga część tie breaka to już totalne rozbicie naszego przyjęcia i na inaugurację rozgrywek w naszej hali przegrywamy 2:3. Dziękujemy kibicom za obecność. MVP meczu został wybrany Aleksander Chlubek. W setach 19-25, 19-25, 25-23, 25-18 i 5-15. Sędzia Piotr Lazar. (PT)
5.10   AKS Marklowice 0 : 3 Strzelec Gorzyczki
Jeden z najgorszych o ile nie najgorszy mecz w wykonaniu AKSu. Bez ławki rezerwowych, bez przyjęcia, bez nominalnego atakującego, ze środkowym w ataku, libero jako środkowym, totalny chaos na boisku. Chwilowo wyglądało to tak jakby chłopaki sami sobie przeszkadzali. Gospodarze jedynie w drugim secie byli w stanie podjąć walkę, pozostałe 2 sety bez historii, pod całkowitą kontrolą drużyny z Gorzyczek. Pozostaje mieć nadzieję, że drużyna z Marklowic "ten najgorszy mecz" ma już za sobą i teraz będzie już tylko lepiej... MVP meczu został wybrany Dariusz Marciniak. W setachdo 10, 23 i 14. Sędzia Zygmunt Barylak. (PG)
5.10   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 2 : 3 Jedynka Jankowice III
Pierwsze dwa sety bez historii. Bardzo dobra gra jedynki. Leją nas do 11 i 16 W III secie wreszcie coś ruszyło w grze gospodarzy. Cały czas równo, końcówka dla miejscowych. IV set tak jak dwa pierwsze ale w odwrotną stronę. V set równo pkt, miejscowi mają meczową ale końcówkę na przewagi wygrywa drużyna z Jankowic. MVP meczu został wybrany Damian Wagner. W setach 11-25, 16-25, 25-23, 25-19 i 14-16. Sędzia Piotr Lazar. (SM)

1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 5 6 - 2 4 2
  1. Strzelec Gorzyczki 5 6 - 2 4 2
  1. Jedynka Jankowice III 5 6 - 2 4 2
  4. Fundacja SET-MIX 4 5 - 3 2 2
  5. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 4 5 - 4 1 2
  6. Albion Team 3 3 - 0 3 1
  6. Victoria Pilchowice 3 3 - 0 3 1
  8. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 3 - 3 0 2