Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2017-2018  dziewiętnasta edycja
aktualności na dzień 29 września 2017 - 1 termin
  I liga
25.09   Orton Flex-Pawłowice 3 : 0 NORD Świerklany RO-JO Team
Pierwszy mecz w sezonie 2017/2018 a zarazem udany mamy już za sobą. Ekipa z Śwerklan przybyła chyba 17 osobowa ekipą -dobrze że mamy dużą salę i byliśmy się w stanie tam pomieścić. Set pierwszy i  drugi jest podobny gramy punkt za punkt w połowie seta robimy kilkupunktową przewagę i wygrywamy do 19 i 13.Set trzeci od początku rozpoczęliśmy od silnego uderzenia i wygrywamy 9-1 z czego większość to punkty po blokach naszego środkowego lecz w końcówce staje się dziwna rzecz prowadzimy 24-14 po czym na zagrywkę wchodzi zawodnik rezerwowy z ławki NORDU i zagrywką doprowadza do stanu 24-20 .W naszych szeregach spada skuteczność w ataku i odbiorze ale nasz atakujący po dobrym odbiorze i rozegraniu kończy skutecznym atakiem seta do 20 i tym samym kończymy mecz 3-0.Cieszy fakt że nie przy pełnym składzie zagraliśmy skutecznie.  W setach do 19, 13 i 20.  MVP meczu został wybrany Robert Mikołajczyk. Sędzia Marian Żyliński. (JK)
25.09   Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Pierwszy set to gra punkt za punkt praktycznie do samego końca seta . Żadna z drużyn nie podjęła ryzyka na zagrywce co skutkowało dobrym przyjęciem u obu ekip i mocnymi atakami na siatce. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali goście i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej partii. Drugiego seta rozpoczynani z wysokiego "C". Zdobytą na początku partii przewagę (5:0) dowozimy bezpiecznie do końca seta. Niestety dwie kolejne partie to dużo lepsza gra gości, którzy do mocnych ataków dołożyli jeszcze szczelny blok co wymusiło w naszych szeregach liczne błędy własne. Ogólnie mecz siatkarsko mógł się podobać a obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko. W setach 22-25, 25-20, 19-25 i 16-25.  MVP meczu został wybrany Piotr Prędki. Sędzia Jan Kasprowicz. (KM)
27.09   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 1 Zespół R Zdrowa Krowa
Pierwszy mecz sezonu za nami! Drużyny w mocnych i licznych składach zameldowały się na ten mecz. Tylko pierwszy set dostarczył sportowych emocji i niestety nie tylko... Początek dobre otwarcie Zespołu R i prowadzenie 7-3. Później doganiamy i w końcówce wychodzimy na prowadzenie ale to przyjezdni wygrywają pierwszą partię na przewagi do 26. Potem emocje opadły bo gospodarze wzięli się do roboty i mecz stał się jednostronny. Wygrana do 18 16 i 17 nie zostawiła złudzeń kto był lepszy tego wieczoru. MVP meczu został wybrany Kamil Rauza. Sędzia Zygmunt Barylak. (ŁM)
28.09   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 1 Impacto LKS Chałupki
Pierwsze emocje już za nami. Beniaminek przyjechał z ambicjami ale na początku sezonu nikomu nie układa się tak jakby tego chciał. Dwójka też chciała więcej więc w trzecim secie zaczęła próbować innych rozwiązań. Jak się to skończyło widać w wyniku. W setach do 17, 18, -17, 18.  MVP meczu został wybrany Dawid Drużga. Sędzia Jan Kasprowicz. (IB)
29.09   Jedynka Jankowice III 0 : 3 AKS Tawerna Pub Rybnik
W pierwszym secie gra obu drużyn falowała. Raz jedna, raz druga ekipa wychodziła na prowadzenie. Końcówka ułożyła się jednak na korzyść przyjezdnych. Drugi set to całkowita dominacja gości. W naszych szeregach nie moc oraz masa błędów w przyjęciu. Pomimo wymiany prawie całej szóstki nie możemy nawiązać jakiejkolwiek walki z przyjezdnymi. W trzecim secie początek na równo jednak po pewnym czasie goście wychodzą na prowadzenie, które dowożą do końca seta. Gra przyjezdnych była poukładana i stabilna. U nas niestety póki co chaos i ogrom błędów własnych. Ale takie są początki sezonu. Jeszcze sporo meczy przed nami i czas by ułożyć naszą grę. W setach do 23, 14 i 22.  MVP meczu został wybrany Piotr Janik. Sędzia Janusz Lazar. (MM)
29.09   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 3 : 0 INK-OGNITO
Pierwszy mecz rozegraliśmy  na własnej hali z drużyną INK-OGNITO, którą pewnie ogrywamy 3:0. Pierwsze dwa sety bardzo podobne, mocna zagrywka po naszej stronie i bardzo wysoka skutecznosć naszych nowych skrzydłowych, co daje pewnie wygrane sety do 18 i 14. Set trzeci - kontynuacja gry z pierwszych dwóch setów, łapiemy zadyszkę i z wyniku 20:10 robi się 20:18, spinamy się i wygrywamy seta do 20. W setach do 18, 14 i 20.  MVP meczu został wybrany Przemysław Wolny. Sędzia Marian Żyliński. (MP)

25.09   Top Ten ZST Rybnik 3 : 2 Victoria Pilchowice
Pierwszy punkt w sezonie zdobyli gospodarze, którzy pojawili się na meczu w zaledwie ośmioosobowym zestawieniu. Victoria mogła spokojnie wystawić dwa takie zespoły. Smoki w secie pierwszym zdobyły kilkupunktową przewagę, którą dowiozły, choć nie bez trudności, do końca. Podobnie wyglądał set drugi, ale jego zakończenie było zgoła inne – TT prowadził 24:22, miał dwie piłki setowe w górze, ale pokpił sprawę. A zespół z Pilchowic zwietrzył swoją szansę i wykorzystał ją wygrywając 26:24. W trzeciej partii Smoki rozwinęły skrzydła, uzyskując momentami 9 punktów przewagi. Zwycięstwo 25:18. Ale, ponownie role się odwróciły i tym razem wygrali goście 25:19.Gospodarze nieźle zaczęli topteniaka. Niestety, sił szybko zaczęło ubywać i Victoria zaczęła zdobywać przewagę. Na zmianie stron 8:6 dla gości. Doganiamy przy stanie 12:12, a później były już tylko emocje, ale ważne zwycięstwo stało się faktem 19:17. W setach 25-20, 24-26, 25-18, 19-25 i 19-17.  MVP meczu został wybrany Artur Duda. Sędzia Janusz Lazar. (DF)
26.09   Albion Team 1 : 3 Strzelec Gorzyczki
Od początku meczu nastawienie w drużynie gospodarzy na wygraną 3-0 i tak też się stało. Pierwszy set pod dyktando Albionu - wszystko grało jak należy i wygrywamy spokojnie seta. W drugim secie zaczyna brakować skuteczności w ataku i goście wykorzystują to bezbłędnie i mamy 1-1. Trzeci set to już gra do jednej bramki, gdyż nie ma u nas już żadnego atutu - siadło przyjęcie, atak, zagrywka i morale. Zmiany nie przynoszą nic dobrego i przegrywamy wysoko seta. Czwarty i ostatni set wypisz wymaluj jak trzeci set. Potencjał jest więc wyniki jeszcze przyjdą... W setach 25-21, 20-25, 12-25 i 14-25.  MVP meczu został wybrany Aleksander Tomala. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DK)
26.09   Beer Team 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
We wtorkowy wieczór Beer rozpoczął sezon 2017/2018. Pierwszy mecz ze spadkowiczem z pierwszej ligi Okisem. Mecz w przyjaznej atmosferze ale ku zaskoczeniu, Beer poradził sobie dosyć łatwo. Okis słabo w odbiorze, a co za tym idzie bez fajerwerków na siatce. My natomiast bardzo dobrze w odbiorze, lewi chyba się pomylili dwa razy, środek chodził na wysokim procencie, a prawy bez zarzutu. Jednym słowem Beer w sezon wszedł z przytupem! Przed meczem po paru treningach mówiłem, że z tym odbiorem po sezonie będę mógł spróbować swoich sił co najmniej w półmaratonie ale już w meczu Marek, Tomek i Lechu swoją grą chyba wybili mi z głowy te plany... W setach do 13, 17 i 15.  MVP meczu został wybrany Mariusz Wicenciak. Sędzia Gerard Ogiermann. (MW)
28.09   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 1 Artus Żory
Pierwszy niezwykle wyczekiwany mecz sezonu... Od początku nieznacznie zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy do połowy seta, wydawało się że kontrolują przebieg gry. Nieoczekiwana seria błędów doprowadza jednak do nerwowej końcówki, z której zwycięsko wychodzą goście udowadniając, że będą w tym sezonie trudnym rywalem dla wszystkich ekip. Roszady w składzie w drugim secie pozwalają wskoczyć nam na troszkę wyższy poziom. Popełniamy mniej błędów i lepiej serwujemy, dzięki temu spokojnie dowozimy tego seta do końca. Trzecia odsłona to znów przewaga gospodarzy, natomiast zryw gości doprowadza w pewnym momencie do wyniku stykowego. Odpalamy jednak drugi bieg i udaje się wyszarpać tę partię także na naszą korzyść. W ostatnim secie gościom chyba zabrakło sił na podjęcie równej walki i pierwsze zwycięstwo stało się faktem, cieszy to tym bardziej iż dajemy pograć wszystkim obecnym tego dnia zawodnikom. W drużynie gości na duży plus obrona i bardzo dobra i stabilna gra środkiem.  W setach 22-25, 25-15, 25-21 i 25-18.  MVP meczu został wybrany Michał Kaczkowski. Sędzia Robert Chojecki. (GR)
28.09   GAPa Rybnik 3 : 0 AKS Marklowice
Pierwszy set, nerwowość w poczynaniach gospodarzy i AKS odjeżdża na 5:1. Początkowy zimny prysznic pobudził gospodarzy i ruszyli się ostro do odrabiania stron i zrobiło się 8:5 dla gospodarzy. Dzięki ofiarnej grze w obronie, stabilnej zagrywkę gospodarze odskakują rywalom i podążają po zdecydowane zwycięstwo w secie do 11. Drugi set początkowo gra pkt za pkt, GAPa zdaje się kontrolować mecz aż przydarzył się drobny przestój po, czym zrobiło się po 13:13. Po chwilowej zadyszce  gospodarze ruszają do walki, wspomagani przez licznie zgromadzoną publiczność i zaczynają stopniowo odskakiwać rywalom, wygrywając tym razem seta do 17. Trzeci set praktycznie od początku pod kontrolą gospodarzy, zdecydowany serwis, stabilne przyjęcie, czujność bloku na siatce powodują że set praktycznie bez historii i GAPa w swym debiucie w lidze zwycięża do 12 i w ostatecznym rozrachunku 3:0. W setach do 11, 17 i 12.  MVP meczu został wybrany Przemysław Turowski. Sędzia Piotr Lazar. (PT)
29.09   Fundacja EDF SET-MIX 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Pierwszy set można powiedzieć do zapomnienia. Brak zgrania z rozgrywającym, trudność w rozszyfrowaniu naszej pełnej przeszkód sali oraz niezła gra gości skutkowało przegranym setem do 16. W drugim secie próbujemy czegoś innego. Zmieniamy trochę ustawienie. Rozgrywający zaczyna się coraz lepiej rozumieć z resztą drużyny i spotkanie zaczyna się wyrównywać. W końcówce gościom udaje się odskoczyć, ale odrabiamy zaległe punkty i gramy na przewagi. Niestety przegrywamy tego seta 24:26. Trzeci set również dokonujemy paru zmian. U gości pojawiło się rozluźnienie, co udało się nam wykorzystać. Dobre rozegranie, skuteczny atakujący i „petardy” z lewego skrzydła- wygrywamy tego seta 25:21. Ostatni set - co udało się nam odrobić straty, to goście od razu odskakują na parę punktów. U nas pojawiły się problemy z przyjęciem, natomiast środkowi gości byli bardzo trudni do zatrzymania i poprowadzili gości do zwycięstwa w pierwszym meczu. Ostatni set przegrywamy 22:25. W setach 16-25, 24-26, 25-21 i 22-25.  MVP meczu został wybrany Patryk Stwora. Sędzia Gerard Ogiermann. (DK)

1. Beer Team 3 3 - 0 3 1
  1. GAPa Rybnik 3 3 - 0 3 1
  3. Strzelec Gorzyczki 3 3 - 1 2 1
  3. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 3 - 1 2 1
  3. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 3 3 - 1 2 1
  6. Top Ten ZST Rybnik 2 3 - 2 1 1
  7. Victoria Pilchowice 1 2 - 3 -1 1
  8. Fundacja EDF SET-MIX 0 1 - 3 -2 1