Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2018-2019  dwudziesta edycja
aktualności na dzień 28 września 2018 - 1 termin
  I liga
25.09   NORD Świerklany RO-JO Team 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Każdy z setów gdzieś do połowy toczony spokojnie punkt po punkcie, później wychodzi w Nordach brak zgrania i spokój doświadczenia w Dwójce , kilka błędów własnych i po krzyku. Drużyny z kilkoma zmianami personalnymi po każdej stronie. Zapowiada się ciekawy sezon... MVP meczu został wybrany Mateusz Świstak. W setach do 14, 19 i 22. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
25.09   INK-OGNITO 3 : 2 Orton Flex-Pawłowice
Nowy sezon rozpoczynamy od zwycięstwa na własnym terenie. Pierwszy set raczej bez historii, kończy się zwycięstwem gości 25:21. Drugi set to początkowo walka punkt za punkt, przy stanie 16:18 wrzucamy drugi bieg i całego seta kończymy do 18. Trzecia odsłona spotkania to walka do samego końca, bez wyraźnej przewagi którejś ze stron, po sporych emocjach wygrywamy seta 23:25. W secie czwartym dopadło nas rozluźnienie, problemy z przyjęciem nie pomagały, goście odskakują na 18:13 i do końca seta ze spokojem kontrolują jego przebieg , przegrywamy do 22. Do tie-break’a podchodzimy już ze spokojną głową, kontrolujemy przebieg, pomimo kilku prostych błędów w końcówce wygrywamy całe spotkanie.  MVP meczu został wybrany Daniel Misztal. W setach do -21, 18, 23, -22, 13. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (TP)
26.09   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Oba zespoły stawiły się w Kamieniu w szerokich składach. Goście świetnie przygotowani do 1 ligi, zupełnie nie przypominali drużyny sprzed 2 sezonów. Wygrali zasłużenie głównie dzięki lepszej organizacji gry, wyróżniał się też rozgrywający, który zagrał świetny mecz. W naszej drużynie aż 4 debiutantów i wygląda na to, że trochę zajmie zanim poukładamy wszystkie klocki... MVP meczu został wybrany Jacek Tuchowski. W setach do 18, -24, 19, 17. Sędzia Gerard Ogiermann. (TT)
27.09   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 2 : 3 AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
Pomimo dużych zmian kadrowych w drużynie gospodarzy gra w polu wyglądała bardzo zacnie, niestety początkowo drużyna gospodarzy miała problem z zagrywką ale za to walka była do samego końca, lecz wytrwałością oraz spokojem drużyna gości wygrywa pierwszego seta. Kolejna odsłona, to podobnie jak w pierwszy secie punkt za punkt, przełom następuje w momencie gdy na zagrywkę wchodzi zawodnik gospodarzy Mateusz Mielnik, dużo spokoju mocna pewna zagrywka rozbija przeciwników. Ostatecznie drugi set dla drużyny gospodarzy. Set trzeci, dużo długich wymian, bloków, zmian w drużynie gospodarzy oraz kwestii spornych, lecz żadna z drużyn nie daje za wygraną.  Goście po raz kolejny w końcówce seta uspokajają się doprowadzając do zwycięstwa. Set czwarty pod kontrolą drużyny gości, nagle drużyna gospodarzy podejmuje walkę, ostatecznie gra na przewagi i zwycięsko dla gospodarzy. Tie-break niestety nie dla drużyny gospodarzy, dużym spokojem i kontrolą gry wykazała się drużyna gości która prowadziła grę od początku do końca, nie dając przeciwnikowi żadnych szans.. MVP meczu został wybrany Wojciech Kowalski. W setach 21-25, 25-19, 19-25, 27-25, 6-15. Sędzia Piotr Lazar. (MK)
27.09   Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Goście  w pierwszym meczu  pełnym składem i dużo zmian na boisku. Frekwencja gospodarzy trochę mniejsza. Każda z drużyn na pewno chciała dużo pokazać na boisku, ale ekipa z Jankowic nie pozwoliła na wiele drużynie z Pszowa. Jedynie w drugim secie można było coś ugrać. Granie dobrym serwisem i trochę lepsza skuteczność w ataku pozwoliła nam delikatnie postraszyć przeciwnika. Spotkanie w dobrej atmosferze, przyznawanie się do błędów, ułatwiły pracę sędziemu. MVP meczu został wybrany Damian Pluta. W setach do 11, 22 i 15. Sędzia Włodzimerz Barwinek. (MT)
28.09   Impacto LKS Chałupki 0 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Pierwsze 2 sety bardzo podobne zaczynamy od prowadzenia by potem bo znakomitej grze w każdym elemencie drużyny Leśnej Perły. W 3 secie duże zmiany w składzie które niestety nie przyniosły efektów i dostajemy ostre lanie od rozpędzonych Rybniczan... MVP meczu został wybrany Rafał Kosmala. Sędzia Piotr Lazar. (DM)

24.09   Strzelec Gorzyczki 3 : 2 Floorsky Pawłowice
Rozpoczynamy nowy sezon, nowe wyzwania, ale w naszej grze raczej nic się nie zmieniło - na plus oczywiście. Potrafimy powalczyć i wygrywać, aby zaraz potem popełnić dziecinne błędy na zagrywce, w przyjęciu, czy obronie. W pierwszym secie wychodzimy na prowadzenie 2, 3 punkty i praktycznie cały czas kontrolujemy grę. Po zmianie stron goście pewniej zaczynają sobie poczynać, a u nas seria zepsutych zagrywek, uciekające piłki w obronie i brak przyjęcia sprawia, że goście rozjeżdżają nas do 14. Kontynuujemy dobrą grę z początku spotkania, ale niczego nie można być pewnym. 10 punktowe prowadzenie roztrwaniamy w mgnieniu oka i kończymy seta na przewagi. Kolejna odsłona meczu i to młodzież dochodzi do głosu i zwycięża. Mamy pierwszy w tym roku tie break. U gości awaria w ładowaniu bo zaczynają od przegranych punktów chyba 6-0. Tyle, że  u nas wszystko się może zdarzyć. Na szczęście więcej zimnej krwi po naszej stronie i zwyciężamy do 10 dzieląc się ostatecznie punktami z młodą, ambitną i trochę jeszcze nieokrzesaną drużyną gości. MVP meczu został wybrany Łukasz Grzybek. W setach do  22, -14, 26, -20, 10. Sędzia Zygmunt Barylak. (RT)
25.09   Jedynka Jankowice III 3 : 0 Volley Pszów
Przesyłam zaległy opis ostatniego meczu; Pierwszy mecz w sezonie bez większych emocji. Każdy set pod dyktando gospodarzy kilkupunktowa przewaga utrzymywana do końca seta. Mecz ustawiła głównie zagrywka i błędy przeciwnika. Na plus pierwsze punkty w tym sezonie choć jest co poprawić przed następnymi meczami. MVP meczu został wybrany Paweł Łagodziński. W setach do 14, 13 i 17. Sędzia Zygmunt Barylak. (MM)
25.09   Albion Team 3 : 0 Top Ten ZST Rybnik
Pierwszy mecz sezonu za nami. Początek zaczyna się wyśmienicie prowadzimy 7-0. Później wymiana i 15-7. Małe rozluźnienie i robi się 15-13. Jednak końcówka pod kontrolą i wygrywamy do 22. Drugi set punkt za punkt i niestety kontuzja w połowie seta naszego rozgrywającego. Wchodzi drugi i wygrywamy seta do 18. Trzeci set bliźniaczy do drugiego i też kończy się do 18. Cieszy dobre przyjęcie, zagrywka i skuteczność w ataku, co przełożyło się na dobry wynik. MVP meczu został wybrany Radosław Polnik. W setach do 22, 18 i 18. Sędzia Janusz Lazar. (DK)
25.09   Fundacja SET-MIX 3 : 0 AKS Marklowice
Mecz inauguracyjny rozegraliśmy na naszej sali z drużyną z Marklowic przy tłumnie zgromadzonej publiczności, której dziękujemy za doping. Obie ekipy stawiły się w licznych składach. Pierwszy set to z początku równa walka, lecz im bliżej końca tym ekipa z Fundacji powiększała swoją przewagę kończąc set wynikiem 25:19. Drugi set podobny w przebiegu zakończony wynikiem do 21 na korzyść gospodarzy. Trzeci set najrówniejszy ze wszystkich, wygrany po grze na przewagi, gdzie obie drużyny miały piłki w górze na skończenie tego seta, jednakże to drużyna gospodarzy zachowała większy spokój i zwyciężyła w tej partii jak i całym meczu. Mecz nie był może porywającym widowiskiem pod kątem jakości gry prezentowanej przez obie ekipy, co było pewnie spowodowane pierwszym meczem sezonu i licznymi rotacjami w składzie podczas trwania meczu. MVP meczu został wybrany Tomasz Tracz. W setach do 19, 21 i 29. Sędzia Gerard Ogiermann. (TT)
27.09   Victoria Pilchowice 3 : 0 GAPa Rybnik
Każdy wielki turniej czy poważne zmagania ligowe zacząć od zwycięstwa to największy skarb. Tak w skrócie można opisać starcie Victorii z GaPa. Mecz toczył się w bardzo sennej atmosferze, a poziom sportowy pasował do 3 ligi rybnickiej. Mnóstwo błędów po obu stronach, jednak minimalnie więcej jakości po stronie Victorii i trzy punkty zostają u nas. Nie zazdrościmy rywalom konieczności wybrania najlepszego zawodnika z naszego zespołu. MVP meczu został wybrany Paweł Smyczek. W setach do 21, 23 i 22. Sędzia Gerard Ogiermann. (PR)
27.09   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 0 : 3 SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec
Inauguracja sezonu w Ledzinach nie wypadła po myśli gospodarzy. Dobrze dysponowana drużyna gości prowadziła w tym meczu od pierwszej do ostatniej piłki.  Poukladana, szybka i co najważniejsze skuteczna gra Błyskawicy nie pozwilila nam praktycznie na nic. Kilka naszych zrywow, kilka asow ale było to za malo by choćby raz wyjść na prowadzenie. Goscie z pomyslem, dwoma solidnymi libero i dwoma sypaczami, dobrym srodkiem a takze skutecznym skrzydłem, będą w tym sezonie groźni dla każdej ekipy w lidze. MVP meczu został wybrany Mateusz Tutak. W setach do 21, 18 i 22. Sędzia Jaroslaw Borda. (GR)
28.09   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 1 Beer Team Rybnik
Jak na pierwszy mecz w sezonie poziom nie zachwycił. Dużo błędów z obydwu stron. Decydujący wpływ na przebieg setów miało przyjęcie. Wszystkie sety podobne do siebie. Praktycznie do połowy równo, w końcówkach jedni bądź drudzy budują przewagę i wygrywają sety. MVP meczu został wybrany Adam Wojaczek. W setach 25:19, 18:25, 25:22, 25:21. Sędzia Janusz Lazar. (SM)

1. Jedynka Jankowice III 3 3 - 0 3 1
  1. Albion Team 3 3 - 0 3 1
  1. Fundacja SET-MIX 3 3 - 0 3 1
  1. Victoria Pilchowice 3 3 - 0 3 1
  1. SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3 3 - 0 3 1
  6. OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 3 - 1 2 1
  7. Strzelec Gorzyczki 2 3 - 2 1 1
  8. Floorsky Pawłowice 1 2 - 3 -1 1