3. Jedynka Jankowice II 25 29 - 14 15 10
  4. Orton Flex-Pawłowice 21 24 - 10 14 10
  5. AKS Tawerna Pub Rybnik 18 21 - 15 6 10
  6. Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 13 17 - 22 -5 11
  7. Zespół R Zdrowa Krowa 11 18 - 23 -5 10
  8. NORD Świerklany RO-JO Team 10 15 - 25 -10 11
  9. Impacto LKS Chałupki 10 15 - 27 -12 11
  11. InoWino Jar-Trans Fox Pszów 6 13 - 32 -19 11
  12. Jedynka Jankowice III 6 8 - 30 -22 11

II liga
uwaga w drużynie Top Ten ZST Rybnik nastąpiło przejęcie władzy - są nowi szefowie ekipy
19.12 wtorek 19.45 Beer Team   :   Fundacja EDF SET-MIX Rybnik Szkoła Podstawowa nr 5 ul. Różańskiego 14a
20.12 środa 19.45 Strzelec Gorzyczki   :   Albion Team Gorzyczki Zespół Szkolno-Przedszkolny ul. Wiejska 30
21.12 czwartek 18.15 Artus Żory   :   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I Żory Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych ul. Rybnicka 5
21.12 czwartek 19.00 Victoria Pilchowice   :   Top Ten ZST Rybnik Pilchowice Zespół Szkół ul. Świerczewskiego 1
21.12 czwartek 19.30 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II   :   Fundacja EDF SET-MIX Lędziny Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Centrum ul. Lędzińska 14 (6 piętro)
22.12 piątek 18.30 AKS Marklowice   :   GAPa Rybnik Marklowice Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Wyzwolenia 160
22.12 piątek 19.30 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle   :   Beer Team Gaszowice Hala Ośrodka Kultury i Sportu ul. Rydułtowska 7
7.02 środa 19.45 Strzelec Gorzyczki   :   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I Gorzyczki Zespół Szkolno-Przedszkolny ul. Wiejska 30

11.12   Orton Flex-Pawłowice 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Na hali w Pawłowicach odbyło się spotkanie drużyn z dwóch stron tabeli. Pierwszy set to przewaga Ortonów aż do drugiej części seta kiedy to goście swoją zagrywką sieją popłoch w naszych szeregach i mamy 22 - 24. Zimna krew zagrywającego oraz kończone kontry zapewniają nam zwycięstwo. Drugi set to pełna mobilizacja drużyny z Pawłowic. Pewna gra i atomowe zagrywki atakującego zapewniają nam solidną przewagę jednak znowu dzięki zagrywce, gościom udaje się odrobić kilka punktów. Niestety dla nich, przewaga była zbyt duża. Trzeci set to zmiany w drużynie Ortonów i znów pewna gra całego zespołu. Nieszczęśliwie, kontuzji nabawiał się libero gości - skręcenie kostki (mamy nadzieję, że to nic poważnego). Mecz rozegrany w przyjacielskiej atmosferze. W setach do 24, 18 i 19.  MVP meczu został wybrany Aleksander Matula. Sędzia Marian Żyliński. (JK)
12.12   Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 0 : 3 NORD Świerklany RO-JO Team
W pierwszym secie gospodarze grali niemrawo, bezbarwnie w ataku i obronie co wykorzystali Goście wygrywając seta 21-25.  Drugi set od początku pod dyktando gości, którzy wygrywają 18-25. W trzecim secie nieco podciągnęli swoją grę gospodarze, jednak nie wystarczyło to do wygrania i set padł łupem NORD-ów 23-25. W setach do 21, 18 i 23.  MVP meczu został wybrany Robert Konsek. Sędzia Marian Żyliński. (DA)
13.12   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 0 InoWino Jar-Trans Fox Pszów
Szybko łatwo i przyjemnie tak można opisać dzisiejszy mecz z drużyną z Pszowa. Sety do 13,16 i 18 i możliwość przetestowania kilku ustawień w naszej ekipie.  MVP meczu został wybrany Łukasz Lip. Sędzia Zygmunt Barylak. (ŁM)
14.12   INK-OGNITO 1 : 3 AKS Tawerna Pub Rybnik
Pierwszy set do piorunujący początek INK-OGNITO i utrzymywanie przewagi do końca seta. Prawdziwe Show dał Tomek Przywara grając skutecznie w zagrywce i bloku. Sety 2 i 3 to dominacja gości z tym, że w 2 secie od samego początku, a w 3 secie od stanu 18-20. 4 set rozpoczyna się marną grą gospodarzy. AKS już witał się z gąską, gdy nagle INK-OGNITO zaczyna grać skutecznie blokiem i w obronie, a do tego kończą swoje kontry. Do stanu 23-20 gospodarze są nie do zatrzymania. Pewnie teraz to my pomyśleliśmy, że set się sam wygra i trzeba oszczędzać siły na 5 seta, ale nie. AKS doprowadzają do stanu po 24 i gra na przewagi w której to INK-OGNITO miało piłkę w górze oraz 2 piłki za darmo przebijane, które nie umiemy sobie dograć. Goście wykorzystują tą nieporadność i kończą mecz. Mecz w przyjaznej atmosferze i zemścimy się w rewanżu... W setach 25-22; 17-25; 18-25; 30-32.  MVP meczu został wybrany Adrian Gawron. Sędzia Marian Żyliński. (SG)
15.12   Jedynka Jankowice III 3 : 1 Zespół R Zdrowa Krowa
Obie ekipy wychodzą zmotywowane na boisko. Pierwszy set początkowo pkt. za pkt. jednak z biegiem czasu gospodarze dokładają po małym oczku i wychodzą na bezpieczną przewagę pozwalającą na bezpieczne wygranie seta. W drugim secie to mocne otwarcie gości, którzy prowadzili już na samym początku 5:1. Bierzemy od razu czas i bierzemy się za odrabianie strat. Łapiemy wiatr w żagle i z akcji na akcję zostawiamy rywala daleko w tyle wygrywając seta do 17. W trzecim secie przyjezdni zmieniają taktykę i technicznymi plasami po kierunkach oraz kiwkami w słabiej grających w obronie ustawiają sobie seta niemalże od samego początku, doprowadzając tym samym do wyniku 2:1 w setach. W ostatnim secie raz jedni raz drudzy na prowadzeniu. Gospodarze robią serię punktów zdobywając przewagę i tracą ją w jednym ustawieniu i do końca seta gonią wynik wygrywając na przewagi po błędzie w ataku gości. W meczu dużo emocji i jeszcze więcej dyskusji pod siatką... W setach 25-22, 25-17, 22-25 i 27-25.  MVP meczu został wybrany Paweł Łagodziński. Sędzia Janusz Lazar. (MM)
15.12   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 2 Jedynka Jankowice II
Bardzo emocjonujący mecz starych dobrych znajomych. Jak się nie dobije przeciwnika to istnieje duże prawdopodobieństwo, że może się przebudzić. Tak też się stało i tym razem, z 0:2 zrobiło się 3:2. W każdym secie (z wyjątkiem ostatniego) goście odskakiwali na kilka punktów a gospodarze próbowali gonić. Na szczęście dwa razy się udało, mimo że Jankowice wyczyniały cuda w obronie. U gospodarzy zbyt duży zastrzyk adrenaliny powodował ogromną nerwowość po swojej stronie siatki. Z meczu, z taką ilością błędów wychodzimy obronną ręką i to oprócz zdobytych punktów jest największą wartością dodaną dla Świerklan. W setach do –22, –22, 23, 27, 12.  MVP meczu został wybrany Sebastian Marczyński. Sędzia Marian Żyliński. (IB)
15.12   Impacto LKS Chałupki 2 : 3 InoWino Jar-Trans Fox Pszów
Mecz bez szału, obie drużyny raczej słabo goście wygrywają mecz środkiem bez konkretnego tempa ale na meterku albo i wyżej granym często i bardzo bardzo skutecznie. U nas braki personalne dają się w znaki, brak kończących ataków na lewym, podbijane piłki atakowane z pierwszej strefy, dużo błędów w zagrywce a żyliśmy chyba tylko dzięki i raczej przeciętnej grze przyjęcia ze strony zawodników z Pszowa. Brawa dla nich że wykorzystali swoją szansę. W setach 21-25, 25-22, 25-17, 16-25 i 12-15.  MVP meczu został wybrany Łukasz Baron. Sędzia Jan Kasprowicz. (LF)
  II liga
11.12   Top Ten ZST Rybnik 1 : 3 Fundacja EDF SET-MIX
Pierwszy set to adaptacja przyjezdnych z salą. Kontrolujemy przebieg gry przez całą partię, by w końcówce popełnić kilka błędów i oddać ją gościom. Drugi set to ostra gra z naszej strony na najwyższych obrotach i dominacja do końca partii. Trzecią część zaczynamy od błędów własnych, później gonimy, by w końcu oddać kolejnego seta. Czwarta odsłona była walką punkt za punkt do połowy partii. W końcówce lepszą skutecznością popisują się goście i inkasują całą pulę, a my tym samym tracimy kolejne punkty. W setach 21-25, 25-13, 23-25 i 19-25.  MVP meczu został wybrany Kamil Szychowicz. Sędzia Janusz Lazar. (RW)
12.12   Albion Team 3 : 2 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
Wygrywamy piąty mecz z rzędu więc passa nadal trwa z czego trzeba się cieszyć😁 mecz ciekawy z przebiegiem nieobliczalnym, gdyż zmiany wyników na tablicy były raz w jedną raz w drugą stronę! Pierwszy set z przebłyskami dobrych wymian niestety przegrywamy. Kolejny już dominacja w każdym elemencie i mamy remis. Trzeci pełen emocji na szczęście z końcówką dla nas. Czwarty zapowiadał spokojna wygraną gości ale dochodzimy ich na 20-20, by kolejne pięć punktów oddać w zasadzie tylko po swoich błędach. Tie break rozpoczynamy bardzo dobrze i ta przewagę dowozimy do końca. Dobry mecz obu drużyn na szczęście dla nas😁 jedyne czego można żałować to tego że tylko za 2 pkt, ale ważna jest wygrana. W setach 22-25, 25-18, 25-23, 20-25 i 15-10.  MVP meczu został wybrany Radosław Polnik. Sędzia Janusz Lazar. (DK)
12.12   Beer Team 3 : 2 Victoria Pilchowice
We wtorek w jaskini Beerów pojawili się koledzy z Pilchowic. Po nastawieniu na rozgrzewce wydawało się, że przyjechali po łatwe zwycięstwo. Pierwszy set rozwiał te nadzieje. Beery wystawiły swoje pazurki i po gładkim secie ograły Gości do 17. Ten wynik jednak tak rozzłościł Pilchowiczan, tak że w drugim secie pokazali gospodarzom, że ciastkarzami nie są  ogrywając rozentuzjazmowanych po pierwszym secie gospodarzy do 10. Trzeci set już bardziej zacięty, widać było, że powolutku ekipa gospodarzy zaczyna się budzić ale wynik w dalszym ciągu dla Gości. Postawione pod ścianą Beery w czwartym secie rzutem na taśmę odzyskują formę i doprowadzają do wyrównania a w piątym tylko stawiają kropkę nad i kończąc bardzo zacięte zawody 3:2. Dzięki za grę Fair Play. W setach 25-17, 10-25, 23-25, 25-23 i 15-13.  MVP meczu został wybrany Marek Marchel. Sędzia Gerard Ogiermann. (BŁ)
13.12   Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Artus Żory
Dziś kubeł zimnej wody wylała na głowy Strzelca drużyna z Żor. Zagrali agresywniej, pewnie i zdecydowanie, dobrze stojąc w obronie oraz szczelnie ustawiając blok. A przede wszystkim zagrali drużynowo. U nas dziś trochę kulała zagrywka, wystawa i skuteczność w ataku. Ogólnie mówiąc słaba dyspozycja dnia gospodarzy. Walka nawiązana jedynie w drugim secie. Trzeba wyciągnąć wnioski przed kolejnymi meczami i jak najszybciej zapomnieć o porażce. Gratulujemy gościom dobrego występu i zwycięstwa.  W setach do 19, -17, 20 i 15.  MVP meczu został wybrany Miłosz Solewodziński. Sędzia Piotr Lazar. (RT)
14.12   GAPa Rybnik 2 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Pierwszy i drugi set bliźniaczo podobne do siebie. Koncentracja, wola walki w drużynie gospodarzy widoczna od samego początku w każdej płaszczyźnie siatkarskiego rzemiosła co powoduje wygranie setów przez ekipę Gapy odbierając gościom argumenty to walki.  Niestety pod koniec drugiego seta doszło do poważnej kontuzji kolana naszego rozgrywającego i wizytacja pogotowia na naszej hali. Od 3 seta niestety gra przestała się kleić. Wymuszone rotacje, brak zgrania rozgrywającego z drużyna, skrzętnie wykorzystywali goście z gaszowic, wygrywając łatwo trzeciego seta i idąc za ciosem, w ostateczności kolejna partię doprowadzając do tie break. Początek tie brek wyrównany ale w końcówce goście odskakują i ostatecznie wygrywają mecz 3:2 . Przemkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia , ekipie Gaszowic za fair zachowanie przy zaistniałej sytuacji.  W setach 25-21, 25-20, 17-25, 20-25 i 11-15.  MVP meczu został wybrany Sebastian Marcol. Sędzia Piotr Lazar. (GZ)
15.12   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 3 : 0 AKS Marklowice
W Marklowicach mecz bez większej historii. Faworyzowani Lędzinianie od początku narzucają swój styl gry i po kilku minutach, seriach mocnych zagrywek i ataków mamy wynik 1:0. Kolejne dwa sety to ambitna postawa, grających tego dnia w roli gospodarzy zawodników AKSu, natomiast jest to za mało na dobrze dysponowanych gości, którzy mają zdecydowanie więcej argumentów siatkarskich i ostatecznie odnoszą pewne zwycięstwo 3:0. Dziękujemy drużynie AKSu za możliwość rozegrania tego meczu na ich obiekcie i zapraszamy do Lędzin na miejmy nadzieje wyremontowaną już niedługo "podniebną" halę.  W setach do 8, 15 i 13.  MVP meczu został wybrany Bartłomiej Galbarczyk. Sędzia Wojciech Jędraś. (GR)

Z przykrością informuję, że w dniu 20.11.2017 roku po ciężkiej chorobie zmarł nasz kolega Błażej Baron.
Błażej do czasu choroby reprezentował Dwójkę Świerklany Projtrans. Niestety, już więcej z nami nie zagra...

Strefa publicystyki ligowej - ligowe wywiady Janusza Lazara  (szczegóły - kliknij)

Komunikat Rady Ligi  (szczegóły - kliknij)

Protokół z zebranie ligowego  (szczegóły - kliknij)