Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2017-2018  dziewiętnasta edycja
aktualności na dzień 18 października 2017 - 4 termin
  I liga
17.10   NORD Świerklany RO-JO Team 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Dwa pierwsze sety pod całkowitą kontrolą przyjezdnych. NORD zaczyna grac od stanu 12:16 w secie nr 3 ale, który wygrywa na przewagi jednak kończy dobre granie przy prowadzeniu 19:15 w secie czwartym jak się okazuje ostatnim. Mecz obfity w ciekawe wymiany jak również niestety można było zobaczyć kilka negatywnych -nerwowych sytuacji. Na wyróżnienie zasługuje "Góral" oraz kiler ostatnich akcji "Ursus", którego zmiana w secie 4 odmieniła losy seta jak i meczu.  W setach 15-25, 19-25, 30-28 i 23-25.  MVP meczu został wybrany Darusz Łasiewicki. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
18.10   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 1 Orton Flex-Pawłowice
...   W setach 25-20, 33-31, 20-25 i 25-20 .  MVP meczu został wybrany ... Sędzia Gerard Ogiermann.
18.10   INK-OGNITO 3 : 2 Impacto LKS Chałupki
...  W setach ...  MVP meczu został wybrany ... Sędzia Marian Żyliński.
19.10 czwartek 19.30 AKS Tawerna Pub Rybnik   :   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik Wielopole Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Gliwicka 105
20.10 piątek 18.15 Jedynka Jankowice III   :   Dwójka Świerklany Projtrans Jankowice Rybnickie Szkoła Podstawowa ul. Równoległa 5
20.10 piątek 19.30 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski   :   InoWino Jar-Trans Fox Pszów Rybnik Piaski  Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Wolna 3

17.10   Albion Team 3 : 2 Fundacja EDF SET-MIX
Mecz pod wieloma podtekstami ale rozpoczęty w miłej atmosferze :) pierwszy set od początku pod dyktando gospodarzy, którym wychodziło wszystko. W drugim secie emocji sporo, bo po połowie seta nagle kilka dobrych akcji przyjezdnych i zbliżają się na kilka punktów. Na szczęście dowozimy tego seta do końca i mamy 2-0. Trzeci set wyrównany z lekka przewaga gospodarzy i nagle coś staje i goście odjeżdżają na kilka punktów i 2-1. Czwarty set kompletna klapa jednak przy prowadzeniu Fundacji ok 17-12 powolutku odrabiamy i jest 22-22. Jednak końcówka należy do przyjezdnych i przegrywamy do 23. Mając obraz powiedzenia kto nie wygrywa 3-0... walczymy o to co zostało. Do przerwy 8-5 dla Fundacji jednak końcówka dla nas mimo wielu emocji, sprzeczki i dyskusji z sędzią. Mamy pierwszą wygraną i dziękujemy za mecz! Bartek szybkiego powrotu do zdrowia! W setach 25-18, 25-22, 19-25, 23-25 i 15-13.  MVP meczu został wybrany Radosław Polnik. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DK)
17.10   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 Strzelec Gorzyczki
Mecz na słabym poziomie z dużą liczbą błędów własnych. Drużyna, która popełniała ich miej wygrywała poszczególne sety. Set I początek dla strzelca, dochodzimy w połowie, końcówka dla Okisu. II i szczególnie III set pod pełną kontrolą gości. W IV secie walczymy równo do połowy, w końcówce błędy w przyjęciu, goście odjeżdżają i zasłużenie wygrywają 3:1. W setach 25:23 18:25 10:25 19:25.  MVP meczu został wybrany Damian Maciejewski. Sędzia Janusz Lazar. (SM)
19.10 czwartek 19.00 Victoria Pilchowice   :   Artus Żory Pilchowice Zespół Szkół ul. Świerczewskiego 1
19.10 czwartek 19.30 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I   :   Beer Team Lędziny Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Centrum ul. Lędzińska 14 (6 piętro)
19.10 czwartek 20.00 GAPa Rybnik   :   Top Ten ZST Rybnik Rybnik Radziejów Zespół Szk-Prz nr 14 (dawne Gimnazjum nr 13) ul. Kręta 20
20.10 piątek 18.30 AKS Marklowice   :   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II Marklowice Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Wyzwolenia 160
24.10 wtorek 18.30 Albion Team   :   Artus Żory Rybnik Niedobczyce Zespół Szkół nr 5 ul. Rymera 24

9.10   Orton Flex-Pawłowice 3 : 0 Jedynka Jankowice III
Do Pawłowic przyjechała drużyna Jedynka Jankowice III. Składy drużyn pozwalały na szereg zmian w trakcie setów. Drużyna Ortonów kontrolowała przebieg dwóch pierwszych setów od początku do końca. W trzecim secie nastąpiło rozluźnienie i drużyna z Jankowica stworzyła zagrożenie dla wyniku na 3-0 ale kilka żołnierskich słów kapitana do zawodników na boisku pozwoliło odeprzeć atak przeciwników i dowieźć wynik na 3-0. Dziękujemy drużynie z Jankowic za pokaz gry fair play.  W setach do 16, 17 i 20.  MVP meczu został wybrany Tomasz Bobek. Sędzia Marian Żyliński. (JK)
9.10   InoWino Jar-Trans Fox Pszów 0 : 3 AKS Tawerna Pub Rybnik
Wynik meczu wskazuje na srogą porażkę miejscowych. Lecz sam mecz tego nie pokazywał. Mogło się to, również obrócić w drugą stronę. Walka punkt za punkt, dobre obrony i ataki z obu stron przedstawiały niezłe widowisko dla kibiców. Widać po wynikach, że pierwszy set był bardzo zacięty i to chyba on zadecydował nad wynikiem całego spotkania. Drugi od początku odpuszczamy. Zmiany w końcówce i podciągnięcie parę punktów nic nie pomogło. Trzeci to już walka punkt za punkt do stanu po 20, kiedy to panowie z Tawerny mają wiele szczęścia na zagrywce. Jedna zostaje w rękach, druga po taśmie a reszta już poleciało. Zdołaliśmy zdobyć tylko jedno oczko. Dziękujemy za fajną atmosferę na boisku. W setach 26-28, 20-25, 21-25.  MVP meczu został wybrany Adrian Gawron. Sędzia Jan Kasprowicz. (MT)
11.10   Leśna Perła Damons Rybnik 3 : 1 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
Piaski wzmocnione naszymi byłymi graczami przyjechały zmobilizowane i chętne na wygraną. Bardzo ciekawy i stojący na wysokim poziomie mecz mogli oglądać zgromadzeni kibice. 1 set gra od początku pkt za pkt pada naszym łupem do 23. W połowie 2 seta piaski odskoczyły na 16-11 i mimo że dogoniliśmy przeciwnika tym razem w końcówce oni cieszą się bo wygrywają do 24. W 3 secie odskakiwaliśmy na parę pkt ale piaski doganiały i tak do około 20 pkt potem kilka skutecznych akcji i wygrywamy do 22. 4 set już pod naszą kontrolą kilku punktowa przewaga w całym secie pozwala na wygraną do 20.  W setach 25-23, 24-26, 25-22 i 25-20.  MVP meczu został wybrany Marcin Zimończyk. Sędzia Janusz Lazar. (ŁM)
12.10   Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 INK-OGNITO
Goście zmienili nazwę, kilku zawodników, ale w dalszym ciągu dużo energii wkładają w okrzyki. Wydaje się, że potem brakuje jej na boisku. Zaangażowania nie można było im odmówić w żadnym z setów ale efekty widoczne były tylko na początku dwóch pierwszych setów potem powietrze trochę schodziło. Dwójka robiła mało błędów i spokojnie wygrała do 15, 22, 20.  MVP meczu został wybrany Sebastian Marczyński. Sędzia Jan Kasprowicz. (IB)
13.10   Jedynka Jankowice II 3 : 1 Zespół R Zdrowa Krowa
Wyszarpane zwycięstwo gospodarzy. Mecz pod względem jakościowym zaliczyć można do słabszych. Masa błędów od przyjęcia po atak. Ale woli walki i zaangażowania nie można odmówić żadnej z drużyn. Z niezłej strony pokazał się Piotrek Prędki z JJII, ale MVP "Góral". W pełni zasłużenie. Drużyna z "Olimpu" pokazała w tym starciu swoje mocne skrzydła.  W setach 25:23 25:23 15:25 25:22.  MVP meczu został wybrany Darusz Łasiewicki. Sędzia Janusz Lazar. (TM)
13.10   Impacto LKS Chałupki 2 : 3 NORD Świerklany RO-JO Team
Pierwsze dwa sety całkowicie pod dyktando Gości, Impacto podziwia grę rywali i raczej nie uczestniczy w meczu. W trzecim i czwartym secie Gospodarze odpalają maszynerię i pokazują co potrafią. Piąty set bardzo wyrównany do dziewiątego punktu, później robi się nerwowo po stronie Impacto, kilka niewybaczalnych błędów i przegrywamy niestety kolejny mecz...  MVP meczu został wybrany Mariusz Jajus. Sędzia Jan Kasprowicz. (DM)
  II liga
9.10   Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 AKS Marklowice
Mecz z serii tych, które trzeba było rozegrać. Całe spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, od pierwszej piłki pod dyktando gospodarzy. Błędy w przyjęciu nie pozwoliły gościom podjąć jakiejkolwiek gry. Sporadyczne ataki z lewego czy prawego skrzydła kończyły się wysłaniem piłki w aut, a te wybronione konsekwentnie wykorzystywane przez gospodarzy. Nas cieszy fakt, że każda osoba ze smoczej zgrai po raz kolejny powąchała ligowego parkietu, a przed przyjezdnymi jeszcze dużo nauki...  W setach do 8, 10 i 13.  MVP meczu został wybrany Artur Duda. Sędzia Janusz Lazar. (RW)
10.10   Albion Team 0 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Po przełożonej kolejce na naszą salę zawitała ekipa z Lędzin :) na dobry początek ta lepsza bo w tym roku wystawili dwie drużyny. Od początku meczu problemy z przyjęciem i co najgorsze błędy z zagrywki. Mimo wszystko udało nam się trochę dogonić przeciwnika i przegrywamy do 21. Kolejny set nie chce odmienić naszej gry i nadal błędy a nawet jeszcze więcej. Na szczęście przeciwnicy też się mylą i przegrywamy tylko do 20. Trzeci set i zarazem ostatni nie najgorszy w naszym wykonaniu jednak przeważyła kolejny raz ilość błędów z zagrywki no i mimo seta na styku dość długo ostatnie punkty należą do gości. W setach do 21, 20 i 22.  MVP meczu został wybrany Jacek Tuchowski. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (DK)
10.10   Beer Team 3 : 0 GAPa Rybnik
Spotkanie ułożyło nam się idealnie tzn. dobra zagrywka niezły odbiór, choć było wiele do życzenia bo środkowi nie bardzo dostawali piłki. Chłopaki z GAPA chyba mieli zły dzień bo w pierwszych dwóch setach byli bez odbioru i zagrywki. Punkty tracili seriami i to spowodowało takie wyniki. W trzecim secie szło punkt za punkt ale potem odskakujemy i przy stanie 16:10 robimy sporo zmian. Mecz zaczyna robić się zacięty z przewagą gości. Przy stanie 22:20 pierwszy czas dla nas. ławka sugeruje zmiany ale kapitan jest nieugięty. Kolejny punkt dla gości, kolejny czas ale kapitan zachowuje pokerową twarz i nadal jest twardy i zmian brak. Taktyczna roszada, środkowy idzie na pełną piłkę z tyłu i jest 23:21. Potem dwie akcje jest 24:22 i zagrywka gości ląduje w aut. Chyba bezdyskusyjne zwycięstwo Beer'ów...   W setach do 13, 16 i 21 .  MVP meczu został wybrany Mariusz Wicenciak. Sędzia Gerard Ogiermann. (MW)
12.10   Victoria Pilchowice 3 : 2 Strzelec Gorzyczki
Dzisiejszego dnia podejmujemy odwiecznego rywala z Gorzyczek. Już 10 lat temu nasze spotkania miały podobne perypetie, choć większość zawodników się zmieniła, paru jednak zostało a ambicje nie zmalały - obie drużyny walczą w końcu o awans. Z jednej strony Olo, z drugiej Siwy, dwaj wojownicy walczący o wszystko, w każdym spotkaniu. Mecz zaczyna się od prowadzenia Pilchowic, spokojnie wygrywamy seta 25-23, w 2 podobnie, gospodarze prowadzą bez problemu od początku do końca, ostatecznie 25-17. Nadchodzi set 3. Victoria zaczyna od prowadzenia 7-2, aż tu nagle, Pilchowice zaczynają popełniać błędy, kapitan robi nieprzemyślane zmiany... w rezultacie przegrywamy seta 24-26. Dla przyjezdnych woda na młyn, my popełniamy błędy, oni wykorzystują i set  21-25 dla Gorzyczek. Tie break zaczyna się od prowadzenia przyjezdnych, wszystko wskazuje na to ze goście wyjdą z tej rywalizacji zwycięsko, mają piłkę meczową ale... to nie wystarczyło, Victoria z zimna krwią wykorzystuje swoje szanse i wygrywa szlagier 17-15. W setach 25-23, 25-17, 24-26, 21-25 i 17-15 . MVP meczu został wybrany Patryk Górka. Sędzia Gerard Ogiermann. (PK)
12.10   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 2 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Pierwszy mecz na własnym boisku i zaczynamy delikatnie mówiąc źle. Goście grają stabilnie, pewnie z małą ilością błędów i zdobywają od samego początku przewagę która utrzymują do końca seta. Drugi set bliźniaczy do pierwszego bez historii. Set trzeci to spore zmiany w składzie gospodarzy które przynoszą oczekiwany efekt. Powrót z dalekiej wyprawy i mamy ładne siatkarskie widowisko. Gospodarze mocnymi atakami z lewego skrzydła i dobrą grą atakującego powracającego na parkiet po długiej przerwie zdobywają seta. Kolejna partia wyrównana z lekka przewagą po stronie gospodarzy. I tak mamy tie break. Obie drużyny w pełni zmotywowane czujne zagrały bardzo dobry krótki set. O zwycięstwie gości decydują niuanse bo walka o każdy kawałek parkietu trwała z obu stron do ostatniego gwizdka. Dziękujemy gościom za doskonały pieciosetowy pojedynek. W setach 19-25, 19-25, 25-22, 25-21 i 12-15.  MVP meczu został wybrany Sebastian Marcol. Sędzia Robert Chojecki. (KW)
13.10   Fundacja EDF SET-MIX 3 : 2 Artus Żory
Goście oraz gospodarze przystępują w okrojonych składach. Pierwszy set bez większych emocji od początku do końca kontrolujemy grę i wygrywamy 25:13. Druga partia to już lepsza gra Artusów. My za to mamy problem z wyprowadzeniem pierwszej akcji, co skutecznie wykorzystują goście. II set kończy się wynikiem  20:25. Trzeci set to amnezja w grze fundacji i pewna spokojna gra gości, którzy dzięki pewnej zagrywce i skutecznemu bloku wygrywają 15:25.  Po tym secie w naszych szeregach wielka mobilizacja, większa agresja oraz mniejsza liczba błędów spowodowała, że pewnie wygrywamy IV i V partie.  Podział punktów to jak najbardziej sprawiedliwy wynik. W setach 25-13, 20-25, 15-25, 25-17 i 15-10 .  MVP meczu został wybrany Paweł Grabowski. Sędzia Gerard Ogiermann. (BW)

Komunikat Rady Ligi  (szczegóły - kliknij)

Protokół z zebranie ligowego  (szczegóły - kliknij)

Strefa publicystyki ligowej - ligowe wywiady Janusza Lazara  (szczegóły - kliknij)