Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours  2017-2018  dziewiętnasta edycja
Zapisy do Memoriału Czesława Fojcika do 27 lutego, turniej niedziela 4 marca na hali MOSiR Żory (kliknij szczegóły)
aktualności na dzień 18 lutego 2018 - 18 termin
  I liga
19.02 poniedziałek 20.30 Orton Flex-Pawłowice   :   AKS Tawerna Pub Rybnik Pawłowice GOS Hala Sportowa ul. Sportowa 14
19.02 poniedziałek 20.30 InoWino Jar-Trans Fox Pszów   :   Impacto LKS Chałupki Pszów Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Traugutta 12
20.02 wtorek 18.15 Jedynka Jankowice III   :   Orton Flex-Pawłowice Jankowice Rybnickie Szkoła Podstawowa ul. Równoległa 5
21.02 środa 19.30 Leśna Perła Damons Rybnik   :   NORD Świerklany RO-JO Team Rybnik Zespół Szkół nr 3 ul. ul.Orzepowicka 15a
22.02 czwartek 19.00 Dwójka Świerklany Projtrans   :   Zespół R Zdrowa Krowa Świerklany Dolne Gimnazjum im. Miarki ul. 3-go maja 20
23.02 piątek 18.15 Jedynka Jankowice III   :   INK-OGNITO Jankowice Rybnickie Szkoła Podstawowa ul. Równoległa 5
23.02 piątek 19.30 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski   :   Jedynka Jankowice II Rybnik Piaski  Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Wolna 3
9.03 piątek 19.30 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski   :   Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik Piaski  Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Wolna 3
  przełożony Prestige Jaruga - Rybnik Piaski   :   Leśna Perła Damons Rybnik Rybnik Piaski  Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Wolna 3

II liga
19.02 poniedziałek 19.15 Top Ten ZST Rybnik   :   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II Rybnik Zespół Szkół Technicznych ul. Kościuszki 5
20.02 wtorek 18.30 Albion Team   :   AKS Marklowice Rybnik Niedobczyce Zespół Szkół nr 5 ul. Rymera 24
20.02 wtorek 19.00 Artus Żory   :   GAPa Rybnik Żory Zespół Szkół nr 3 im. Zbigniewa Herberta os. gen. Sikorskiego 52
20.02 wtorek 19.30 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II   :   Victoria Pilchowice Lędziny Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Centrum ul. Lędzińska 14 (6 piętro)
20.02 wtorek 19.45 Beer Team   :   Strzelec Gorzyczki Rybnik Szkoła Podstawowa nr 5 ul. Różańskiego 14a
22.02 czwartek 19.30 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I   :   Victoria Pilchowice Lędziny Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Centrum ul. Lędzińska 14 (6 piętro)
23.02 piątek 18.30 AKS Marklowice   :   Top Ten ZST Rybnik Marklowice Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Wyzwolenia 160
23.02 piątek 19.40 Fundacja PGE SET-MIX   :   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle Rybnik hala obok basenu Fundacji Elektrowni ul. Podmiejska

12.02   InoWino Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Chłopaki ze Świerklan aby nie przekładać meczu zjawili się składem dość odległym w historii siatkówki amatorskiej. Z Pyzą na ataku i Sebą na rozegraniu. Foksy bez podstawowego środkowego i chorobą jednego z zawodników. Jak jedna tak i druga drużyna nie spodziewała się takiego wyniku. Przy takim składzie Świerklan Ino wino miało chrapkę na zwycięstwo. Jednak boisko pokazało inaczej. Doskonała gra środka ekipy gości i kończące ataki z prawego w końcowej partii meczu spowodowały upragniony efekt przyjezdnych. Gratulujemy wygranej nawet takim składem. W setach 25-20, 22-25, 25-18 i 25-22.  MVP meczu został wybrany Kamil Janowski. Sędzia Jan Kasprowicz. (MT)
12.02   Orton Flex-Pawłowice 2 : 3 Zespół R Zdrowa Krowa
Jak to w siatkówce bywa po wygranych dwóch setach kto nie wygrywa 3-0 przegrywa 3-2 i tak tez było w PAWŁOWICAH. W pierwszym secie ORTON FLEX zaczął od silnego uderzenia i wygrywa do 15.Set drugi to już walka punkt za punkt przez większość seta ale to gospodarze zachowują zimną krew i w końcówce wygrywają do 23.I mogło by się wydawać że za pół godziny gasimy światło i pod prysznic a tu... set trzeci na który to goście wchodzą mocno skoncentrowani i grając skutecznie zyskują kilkupunktową przewagę w końcówce i wygrywają do 21.Set czwarty to bardzo duża ilość błędów własnych w każdym elemencie gospodarzy i rozkojarzenie i pewna wygrana Zespołu R do 19.Set piąty to walka o zwycięstwo każdej z drużyn lecz to w końcówce goście odskakują na kilka punktów gdzie gospodarze gonią i odrabiają straty ale to nie wystarczyło by wygrać  i set kończy się wygraną do 13  Zespołu R. W setach do -15, -23, 21, 19 i 13.  MVP meczu został wybrany Miłosz Jasiński. Sędzia Marian Żyliński. (JK)
13.02   NORD Świerklany RO-JO Team 1 : 3 Jedynka Jankowice III
Gracze z Jankowic przebijali piłkę przez siatkę, a NORD był myślami na urodzinach Witka. Każdy sobie - brak drużyny - indywidualne "popisy" wystarczyły jedynie na zwycięstwo w jednej z odsłon... W setach 25:27, 22:25, 25:22, 15:25.  MVP meczu został wybrany Fabian Wilim Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
15.02   NORD Świerklany RO-JO Team 3 : 1 Orton Flex-Pawłowice
Choć w tym samym składzie co we wtorek to jednak kompletnie odmieniony NORD, pozytywnie na boisku i bez głupich błędów wygrywa za 3 pkt rewanżując się za porażkę w ligowym debiucie. Dzisiaj nie było nerwów ani pretensji ale drużyna walcząca, ważne punkty zostają w Świerklanach... W setach 28:26, 20:25, 25:23, 25:22.  MVP meczu został wybrany Robert Konsek. Sędzia Piotr Lazar. (ŁP)
15.02   AKS Tawerna Pub Rybnik 3 : 1 Prestige Jaruga - Rybnik Piaski
Każdy z czterech setów początki miał w zasadzie bliźniaczo podobne. 3,4 punkty przewagi gości, a następnie odrabianie strat przez gospodarzy. Cały mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Dużo obron, wybloków. Jednym słowem spora ilość długich wymian. Oba zespoły grały równo, a o zwycięstwach w poszczególnych setach decydowała zagrywka. To dzięki niej w tym dniu drużyny wygrywały lub przegrywały sety. Spokojna atmosfera i pewne sędziowanie.   W setach do 19, 21, -19 i 22.  MVP meczu został wybrany Piotr Janik. Sędzia Janusz Lazar. (PJ)
16.02   Jedynka Jankowice II 3 : 2 INK-OGNITO
1 set – od początku punkt za punkt, bez znaczącej przewagi po jednej, czy po drugiej stronie. W drugiej połowie seta goście uzyskują kilka punktów przewagi i mimo pościgu przegrywamy do 22. 2 set – początek ponownie wyrównany, po naszej stronie „szarpana” gra, co przekłada się na wynik. Goście zmuszają nas do wzięcia czasu przy stanie 14:17. Udaje się wyrównać po 17 by po chwili przyjezdni znów odzyskują trzy oczka przewagi kontrolując pozostałą część seta wygrywając do 20. 3 set – zmiany w naszym skromnym składzie pozwalają odzyskać nadzieję i gdy udaje nam się zrobić przewagę nie oddajemy jej do samego końca wygrywając do 18. 4 set – idziemy za ciosem od samego początku kontrolując przebieg gry. Czas  dla gości przy 11:4 nie za dużo wnosi, a my spokojnie do końca wygrywając seta do 15. 5 set – wyrównana gra do połowy seta, ale na szczęście udaje nam się lepiej wejść w drugą połowę i finalnie kończymy do 11 tym samym wygrywając całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Wojciech Musiolik. Sędzia Janusz Lazar. (TM)
16.02   Impacto LKS Chałupki 1 : 3 Leśna Perła Damons Rybnik
Impacto przegrywa z liderem lecz nie bez walki. Pierwszy set tylko końcówka pod kontrolą gości. W drugim secie Impacto buduje przewagę i nie oddaje jej do końca. Trzeci set to znów dobra gra Impacto cały czas prowadzenie do stanu 18-14 gdzie Leśna Perła budzi się do życia i nie oddaje już ani seta ani końcowego wyniku. Co pokazuje szczególnie w czwartym bolesnym dla nas secie.  MVP meczu został wybrany Marcin Zimończyk. Sędzia Jan Kasprowicz. (DM)
  II liga
7.02   Strzelec Gorzyczki 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
I set - Początek dla gości, sukcesywnie budują przewagę i osiągają 4-5 punktów przewagi, my w połowie jeszcze robimy zryw dochodzimy na 12-13 ale goście znowu odjeżdżają na 13-18, a my już nie jesteśmy w stanie ich dogonić. Set przegrany przez nas głównie błędami w ataku i na zagrywce. II set - Odwrócenie roli i tym razem my prowadzimy grę mają wszystko pod kontrolą aż... do wyniku 23:20, robimy zmianę na podwyższenie bloku za naszego rozgrywającego Damiana wchodzi Sławek i nasza gra zupełnie się sypie... kończymy seta 23:25. III set - po przegranym "wygranym" drugim secie wydawać by się mogło, że będzie to tylko formalność i mecz zakończy się 0:3... nic bardziej mylnego, na szczęście chłopaki nie spuściły głów i podjęły walkę do końca. Przebieg podobny do seta drugiego z tą różnicą, że nie dajemy sobie wyszarpać zwycięstwa. IV set - wychodzimy z wielkimi nadziejami na doprowadzenie w meczu do tie-breaka lecz nasza gra zupełnie się sypie, nie funkcjonuje nic, siada przyjęcie, rozegranie, atak. Set bez historii. W setach do 21, 23, -22 i 18.  MVP meczu został wybrany Jacek Tuchowski. Sędzia Piotr Lazar. (DK)
12.02   Top Ten ZST Rybnik 1 : 3 ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I
Pierwszy set to walka punkt za punkt do 18-go oczka. Następnie goście wchodzą na wyższe obroty, odskakując na kilka punktów i pewnie wygrywają pierwszą odsłonę. Podrażnieni niekorzystnym wynikiem, drugą partię rozpoczynamy z wysokiego C. Już na początku partii przyjezdni tracą skuteczność w przyjęciu, co skutecznie wykorzystujemy na kontrach, uzyskując ośmiopunktową przewagę i kontrolujemy grę do końca seta. Trzeci set to obrót sytuacji o 180 stopni. Słaba jakość przyjęcia nie pozwala nam na wyprowadzenie skutecznej akcji, co pozwala na efektywne kreowanie gry przez rozgrywającego z Lędzin. Do tego w końcówce dostajemy kilka czap i tracimy kolejną partię. Ostatni set to odwzorowanie obrazu gry z poprzedniej części. Nieliczne próby zrywów od razu tłamszone są już w zarodku. Końcówka seta to już kompletny brak wiary w zwycięstwo, a goście pieczętują swoje zwycięstwo dwoma asami.  W setach 20-25, 25-18, 17-25 i 19-25.  MVP meczu został wybrany Jacek Tuchowski. Sędzia Janusz Lazar. (RW)
13.02   Artus Żory 3 : 0 AKS Marklowice
Mimo braku Michała dalej wygrywamy, pierwszy Set bez problemu do 17 drugi po problemach w przyjęciu i rozegraniu do 22w trzecim spokojnie wygrywamy do 14. W setach do 17, 22 i 14.  MVP meczu został wybrany Marek Budzik. Sędzia Marian Żyliński. (BR)
13.02   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum I 2 : 3 Fundacja PGE SET-MIX
Mecz dla gości zaczął się tak naprawdę kiedy gospodarze byli już myślami pod prysznicem. 2-0 w setach i 18-14 w secie trzecim i mecz wg nas powinien się sam skończyć. Nic bardziej mylnego, trochę nonszalancji, trochę śmiechów i nakręcający się każdą akcją goście, urywają seta. Na czwartą patie wychodzimy dalej rozluźnieni i zaczynamy seta od stanu seta 2-10. Niemiłosiernie obijane przez nas auty, ściany, okna a przy tym konsekwentna i pewna gra gości pozwala im bez walki wygrać czwartą partię i w zasadzie było po wszystkim... My głowy w dół, bez wiary, bez możliwości zmian i bez pomysłu na grę, po drugiej stronie siatki zaś walka, wiara w zwycięstwo a co najważniejsze chęć tego zwycięstwa. Dobra gra gości w obronie oraz na środku siatki a u nas fatalna postawa na zagrywce i co by nie mówić - niespodzianka. Gratulujemy gościom bo zasłużyli na wygraną, będąc drużyną dużo dojrzalszą od nas i grającą do końca. Warto jeszcze napisać to co stało się ostatnio także tradycją, iż drużyna przeciwna w dużo liczniejszym składzie niż my. W setach 25-14,25-22,21-25,13-25,11-15.  MVP meczu został wybrany Bartek Błaszczuk. Sędzia Robert Chojecki. (GR)
14.02   Strzelec Gorzyczki 3 : 0 GAPa Rybnik
Środa, walentynkowy wieczór i tylko jeden mecz w lidze. Nawet sędziego trudno znaleźć... Dziś zagraliśmy w stylu "popielcowa środa" dostarczając punkty ambitnie grającym gościom, obijając ściany, auty i zrywając siatki. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, ale ważne, że 3 punkty zostają u nas. I set rozpoczynamy od 5 punktowego prowadzenia, które łatwo przepuszczamy. W końcówce GAP a dochodzi na 22-21, ale nie dajemy wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie. II chyba najbardziej wyrównane starcie idziemy łeb w łeb przez cały set, to przegrywając, to znów wygrywając małym punkcikiem. Żadna ze stron nie potrafi zdobyć przewagi. Grę zaczynamy od 22-20 nie pozwalając przyjezdnym na zdobycie już choćby oczka. III i ostatnia partia z niewielkim wskazaniem na nas kończy się podobnie jak poprzednia do 20. Punkty zostają u nas, ale oby ten dzisiejszy popiół był dla nas znakiem odradzającego się Feniksa... W setach do 22, 20 i 20.  MVP meczu został wybrany Aleksander Tomala. Sędzia Wojciech Jędraś. (RT)
15.02   Artus Żory 3 : 0 Albion Team
Ciągnące się pasmo Sukcesów naszej drużyny, kolejny mecz wygrany. Set pierwszy wyrównany, drugi bardzo ciężko. Przegrywamy przy stanie 18:21 bierzemy czas  "spinamy pośladki" i wygrywamy do 23. Trzeci bez historii wygrywamy do 15. W setach do 23, 23 i 15.  MVP meczu został wybrany Tomasz Chromik. Sędzia Grzegorz Wojaczek. (BR)
15.02   ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II 2 : 3 Beer Team
Pierwszy mecz "dwójki" na odnowionej wręcz nowiutkiej hali gospodarze rozpoczynają bardzo dobrze. Spokojna gra z trudnym przeciwnikiem, który potrafi mocno spokój zburzyć przynosi efekty w postaci kontroli przez cały set. Drugie rozdanie bliźniacze do pierwszego i mamy 2 do 0. Goście wprowadzają zmiany na set trzeci a u nas sen. Sen przynosi zwrot sytuacji i oddajemy seta po jednym zrywie w połowie dystansu. Partia czwarta przynosi znów dobra grę gospodarzy i kontrolę nad przebiegiem seta przy dobrej grze gości. I tak mamy 3 piłki meczowe z których nie potrafimy skończyć seta. Gra na przewagi i tie break. Set nr 5 i znów przewaga gospodarza która trwa do końca seta. Na tablicy 14 do 11. I znów cuda na parkiecie. Koniec dla Beerów. Rywalom dziękujemy za 5 setów konkretnego grania a sobie życzymy abyśmy przestali rozmijać się z siatkarskim szczęściem bo już chyba tylko tego brakuje.  W setach 25-21, 25-17, 19-25, 26-28, 16-18.  MVP meczu został wybrany Tomasz Zarzyna. Sędzia Jarosław Broda. (KW)
15.02   Fundacja PGE SET-MIX 0 : 3 Victoria Pilchowice
Mecz dobrze zaczyna Victoria Pilchowice, od początku odrzucając nas od siatki. My nie potrafimy dokładnie przyjąć piłki oraz stoimy w obronie, co skrupulatnie wykorzystują gracze z Pilchowic. Tym sam pewnie wygrywają dwa pierwsze sety. Trzeci set o wiele bardziej wyrównany. Do połowy seta prowadziliśmy paroma punktami, ale tego dnia Victoria Pilchowice chyba bardziej chciała wygrać od nas i zachowując więcej krwi w końcówce wygrała również tą partię i cały mecz 3:0.  W setach do 17, 18 i 23.  MVP meczu został wybrany Mateusz Siwiec. Sędzia Gerard Ogiermann. (BW)
16.02   OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 : 3 Albion Team
Wszystkie sety miała podobny przebieg. Praktycznie cały czas w okolicach remisu jednak to goście zachowują więcej krwi w końcówkach setów i rozstrzygają je na swoją korzyść jak i cały mecz. W setach do 21, 22 i 21.  MVP meczu został wybrany Mateusz Blic. Sędzia Piotr Lazar. (SM)

Strefa publicystyki ligowej - ligowe wywiady Janusza Lazara  (szczegóły - kliknij)

Ważne komunikaty ligowe - koniec okienka transferowego itd… (szczegóły - kliknij)

Protokół z zebranie ligowego  (szczegóły - kliknij)